Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 17d. 20:59

Fizinio potraukio nejaučiantis Lukas: „Man seksas prilygsta sėdėjimui pamokose“

Lukas Brazdeikis
Asmeninio albumo nuotr. / Lukas Brazdeikis
Prekybos srityje dirbantis Lukas Brazdeikis save apibūdina kaip aseksualų žmogų – vaikinas niekam nejaučia jokio fizinio potraukio. Dar paauglystėje pastebėjęs, kad jo nedomina bendraamžių kalbos apie lytinį gyvenimą, vėliau, ėmęs pats kurti santykius, jis suprato, jog situacija nesikeičia. Lukui seksualinis gyvenimas nekelia susižavėjimo, o daug vertingesnis jam atrodo emocinis ryšys su partneriu.

Paauglystėje suprato, kad nejaučia fizinės traukos

Dar paauglystėje, kai Luko bendraamžiai ėmė vis dažniau kalbėti apie santykius, vaikinas suprato, kad kažkas yra ne taip. L.Brazdeikis negalėjo suvokti, kodėl draugai užsidegę kalba intymiomis temomis, todėl pats ne itin įsitraukdavo į pokalbius.

„Mano bendraamžiai nuolat kalbėjo pošlus dalykus, o aš jų nelabai suprasdavau“, – prisimena Lukas.

Asmeninio albumo nuotr./Lukas Brazdeikis
Asmeninio albumo nuotr./Lukas Brazdeikis

Prasidėjus draugystėms, Lukas greitai pastebėjo, jog antrai pusei nejaučia jokios aistros, todėl tai buvo dar vienas aiškus bruožas, parodantis, kad jis galimai nejaučia fizinio potraukio.

„Ilgą laiką nežinojau, kad egzistuoja toks terminas kaip aseksualumas. Tik vėliau apie jį išgirdau, kai jau turėjau įtarimų, jog toks esu. Visi požymiai atitiko“, – pasakoja L.Brazdeikis.

Vis dėlto net įtariant, jog yra aseksualus, Luko neapniko blogos mintys – priešingai, neskirdamas daug dėmesio santykiams, vaikinas nesuko sau galvos, jog jau kurį laiką niekam nejaučia potraukio.

„Tuo metu neturėjau didelio poreikio lytiškai santykiauti, todėl daug apie tai negalvojau. Tikrai nemąsčiau, kas su manimi negerai ar kodėl nejaučiu potraukio – tiesiog nenorėjau to daryti ir paauglystėje neieškojau santykių“, – sako L.Brazdeikis.

Sužinojęs, kad yra aseksualus, Lukas pripažįsta kurį laiką jautęs baimę dėl to, jog ateityje gali nepavykti sutikti sau tinkamo partnerio. Dar dabar jis kartais apie tai susimąsto, kadangi, anot Luko, yra gana sunku rasti artimą žmogų, kuris būtų supratingas.

„Sudėtinga rasti antrą pusę, su kuria būtų galima prieiti prie kompromiso. Noriu mažiau gyvenimo lovoje ir daugiau vystyti stiprų emocinį ryšį“, – tikina L.Brazdeikis.

Sudėtinga rasti antrą pusę, su kuria būtų galima prieiti prie kompromiso.

Nors Lukas nejaučia fizinio potraukio kitiems žmonėms, jis aiškina, kad aplinkiniai vis dėlto gali atrodyti patrauklūs. Tačiau tik tiek – jokių jausmų ar minčių jam dėl to nekyla.

„Žmonės gali patraukti mano akį, bet aš labiau esu tas, kuris nori tiesiog apsikabinti, prisiliesti, jausti šilumą“, – neslepia L.Brazdeikis.

Nejaučia jokio malonumo

Lukas jau yra turėjęs lytinių santykių, tačiau, kaip pats sako, tuo metu nejautė jokio malonumo.

„Man seksas yra kaip sėdėjimas pamokose. Nežinai, ką jose darai ir ko išmoksti. Nieko nejaučiu – nei pagundos, nei teigiamų ar neigiamų emocijų. Aš net negalvoju apie tai, nes nėra noro“, – aiškina L.Brazdeikis.

Asmeninio albumo nuotr./Lukas Brazdeikis
Asmeninio albumo nuotr./Lukas Brazdeikis

Nors rasti partnerį būnant aseksualiu yra sunkiau, Lukas mano, kad santykius kurti įmanoma ir su žmogumi, kuris jaučia fizinį potraukį. Tik tokiu atveju reikia abiem pasiekti susitarimą.

„Kiek esu domėjęsis, viskas priklauso nuo to, kaip žmonės susitaria – ar visai nesimyli, ar tik kelis kartus. Žinoma, reikėtų pasistengti vienas kitą kažkaip patenkinti“, – svarsto L.Brazdeikis.

Vis dėlto, Luko manymu, kur kas lengviau būtų santykius kurti su taip pat aseksualiu žmogumi, kadangi jis geriau tave supranta ir žino, kaip jautiesi. Būtent su kitų nesupratingumu, prisipažinus, jog nejaučia potraukio, vaikinas susiduria dažniausiai.

„Žmonėms, kurie kviečiasi mane vienos nakties nuotykiui, iš karto pasisakau, bet jie ne visada supranta. Kartais galvoja, kad su manimi kas nors negerai. Kai paskutinį kartą mylėjausi ir nieko nejaučiau, mane negražiai išvadino. Neretai pasireiškia kitų žmonių homofobiškas elgesys“, – pripažįsta L.Brazdeikis ir priduria, kad tokiais atvejais jaučiasi įžeistas, bet supranta, kodėl kiti taip elgiasi.

Kai paskutinį kartą mylėjausi ir nieko nejaučiau, mane negražiai išvadino.

Tačiau rasti aseksualų partnerį nėra taip lengva – Lukas pasakoja, kad ypač mažesniuose miestuose jų, atrodo, nėra daug.

„Įvairiose bendruomenėse galima rasti bendraminčių, bet mano mieste tai padaryti sunkiau. Pastebiu, kad įvairiose programėlėse žmonės nėra linkę pasižymėti, jog yra aseksualūs“, – aiškina L.Brazdeikis.

Apie tai, kad yra aseksualus, Lukas pasakė ir savo šeimos nariams, kurie, anot vaikino, jį palaiko bei yra supratingi.

„Brolis lengvai priėmė, supranta, nors jam šiek tiek keista. O mama vis tiek nori, kad būtų anūkų“, – šypteli L.Brazdeikis ir sako, kad pats kol kas neturi noro turėti vaikų.

Asmeninio albumo nuotr./Lukas Brazdeikis
Asmeninio albumo nuotr./Lukas Brazdeikis

Prieš kelerius metus supratęs, kad yra aseksualus, Lukas daug informacijos surinko internete, kur, skaitydamas kitų žmonių patirtis, jas pritaikė sau. Vis dėlto jis atkreipia dėmesį, kad apie aseksualumą viešai kalbėti reikėtų daugiau.

„Žiūrint iš vienos pusės, būtų gerai tam skirti daugiau dėmesio, kad žmonės sužinotų apie aseksualumą ir jį suprastų, nes dažnai galima pamatyti netinkamą aplinkinių nusistatymą bei manymą, jog su žmogumi kas nors negerai. Visgi kiekvienas turi teisę pats nuspręsti, ar jam viešintis, ar ne“, – svarsto L.Brazdeikis.

Kalbėdamas apie savo patirtis, Lukas kitiems aseksualiems žmonėms pataria būti savimi ir daryti tai, kas jiems geriausia. Anot vaikino, visai nebūtina įsilieti į visuomenės nustatytus rėmus ir bandyti įtikti kitiems.

„Norėčiau, kad kiti suprastų, jog gyvenimas nėra vien tik seksualinis. Nedarykite klaidos, kai tik dėl spaudimo užsiimate seksu. Jeigu nėra pagundos, galima apsieiti be lytinio gyvenimo, ir žmogus nuo to nė kiek nesumenksta“, – tikina Lukas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką