Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip išgyventi paauglystę ir būti laimingam: 8 patarimai jaunam žmogui, kuris jaučiasi nemylimas

Paauglystė – sudėtingas metas, kurio metu jaunuoliai dažnai susiduria su tokiomis bėdomis ir sunkumais, kokių anksčiau nepatyrė. Psichologai pažymi, kad sunkumų ir bėdų nutinka visą gyvenimą, todėl labai svarbu kuo anksčiau pradėti mokytis, kaip gyventi, kai yra sunku.
Draugės
Draugės / Vida Press nuotr.

Paauglius ir jų tėvus konsultuojanti psichologė Grytė Ruzgė dalijasi 8 patarimais, kurie, pasak jos, gali padėti jauniems žmonėms, kurie nesutaria su tėvais, yra žeminami bendraamžių, jaučiasi nemylimi, nelaimingi ir patiria kitų panašių problemų.

„Stebuklingų patarimų, kaip išgyventi paauglystę, nėra, bet čia pateikiame tau keletą idėjų – paeksperimentuok ir pažiūrėk, gal atrasi, kas tau galėtų padėti“, – sako G.Ruzgė.

1. Tapk geru draugu sau.

Asmeninio archyvo nuotr./Grytė Ruzgė
Asmeninio archyvo nuotr./Grytė Ruzgė

Net kai sunku susikalbėti su visu pasauliu, kai atrodo, kad niekas nesupranta, tu visada gali turėti vieną palaikantį žmogų – save. Ne visada lengva su savimi susidraugauti, ypač kai ant savęs už kažką pykstame ar savęs nemėgstame. Pabandyk tiesiog kitaip elgtis su savimi. Įsivaizduok, kad reikėtų palaikyti draugą – ką jam sakytum? Ko jam tuo metu reikėtų labiausiai?

2. Ieškok ryšio su kitais.

Net kai esame sau labai geri draugai, mums vis tiek reikia ir kitų žmonių. Na, vieniems daugiau, kitiems mažiau, bet reikia. Net jei aplink trūksta draugų, o su tėvais visai nesutari, pabandyk susirasti bent vieną žmogų, kuriuo galėtum pasitikėti. Tai gali būti tavo bendraamžis, mokytojas, psichologas. Jei nepavyksta su kuo nors kalbėtis gyvai, o momentas ypač sunkus – skambink ar rašyk Jaunimo linijai, Vaikų linijai.

3. Tavo fiziniai poreikiai – svarbūs.

Kai esi gerai išsimiegojęs ir sotus (ypač jei suvalgei ką nors skanaus), gyvenimas jau atrodo šiek tiek šviesesnis.

4. Nepamiršk, kad tai, kas vyksta dabar, netruks visą gyvenimą.

Sunkumai, su kuriais susiduri dabar, nenulems viso tavo ateinančio gyvenimo.

Tai gal ir nedaug ramina, nes gyvename juk dabar, bet kartais gali suteikti vilties – mokykla kada nors baigsis, su tėvais visą gyvenimą gyventi nereikės ir ateityje turėsi galimybę sutikti dar daug gerų ir įdomių žmonių.

Sunkumai, su kuriais susiduri dabar, nenulems viso tavo ateinančio gyvenimo.

5. Rask laiko mėgstamiems užsiėmimams.

Gyvenime labai svarbu nepamiršti to, ką norime daryti. Nepamiršk savo mėgstamų veiklų, pasistenk rasti joms bent truputį laiko kasdien. Jei tokių veiklų neturi – puikus metas jas atrasti.

6. Rask laiko judesiui.

Sportuojant, judant mūsų organizme vyksta daug gerų procesų, kurie teigiamai veikia ir mūsų nuotaikas. Pasirink, kaip nori judėti. Šok, vaikščiok, bėgiok, žaisk krepšinį – tinka tai, ką tu mėgsti labiausiai.

7. Parašyk laišką, žinutę ar priminimą sau.

Kai jautiesi puikiai, parašyk sau ką nors, ką galėtum perskaityti, kai bus sunkesnis laikas. Kai mums sunku, mes pamirštame, kad būna ir kitokių laikotarpių. Primink sau tai.

8. Primink sau, kad kartais mes mąstome ne visai teisingai.

Mes darome tam tikrų klaidų. Pavyzdžiui, jei mums nepasisekė kelis kartus iš eilės, kartais mes sakome „man niekada niekur nesiseka”. Jei šiuo metu neturi draugų, gali kilti pagunda sakyti „aš niekada neturėsiu draugų”. Tokie teiginiai nėra teisingi, nes mes nežinome, kas bus ateityje. Net jei nepasisekė daug kartų iš eilės, kitą kartą gali pasisekti. Jei ne vienoje srityje, tai kitoje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ignas Bakėjus: sportuojantys žmonės pagerina net santykius su artimaisiais

„Rinkis gyvenimą“ – 15min turinio projektas, iš dalies finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius