Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 12d. 21:03

Kaip pasikeičia santykiai po neištikimybės

Neištikimybė
Fotolia nuotr. / Neištikimybė

Jūs – ar jūsų partneris – neištikimi? Jūs ne vieni: tyrimai rodo, kad svetimauja net 60-70 procentų žmonių (tačiau tikslų skaičių gauti yra labai sudėtinga, kadangi ne visi pisipažįsta svetimavę). Ir negalima kaltinti vien vyrų: Indianos universiteto tyrimas parodė, kad moterys svetimauja tiek pat, kiek ir vyrai.

Tačiau priežastys, dėl kurių vyrai ir moterys būna neištikimi, skiriasi. „Dauguma moterų svetimauja, nes joms trūksta emocinio vyro dėmesio, o vyrai būna neištikimi dėl to, kad jiems trūksta sekso“, – sako Tina B. Tessina, mokslų daktarė, psichoterapeutė bei knygos „Money, Sex and Kids: Stop Fighting about the Three Things That Can Ruin Your Marriage“ autorė, rašoma prevention.com.

Tačiau viena apie neištikimybę tikrai aišku: nesvarbu, kuris ir dėl ko svetimauja, neištikimybė stipriai paveiks jūsų santykius. Štai kokių pokyčių galite tikėtis.

Niekuo nebegalite (pasi)tikėti

Nenuostabu, kad neištikimybės auka pradės nepasitikėti savo partneriu ne tik seksualiai ir emociškai – nepasitikėjimas gali prasiskverbti ir į kitas sritis. „Po neištikimybės išlenda vis daugiau melo, ir dėl to pasitikėti žmogumi būna labai sunku, – sako Ianas Kerneris, mokslų daktaras, licencijuotas santuokos ir šeimos terapeutas, psichoterapeutas, kurio specializacija – seksas ir porų terapija bei knygos „She Comes First“ autorius. – Tada tampa labai lengva abejoti savo partneriu ir kitose gyvenimo srityse, tokiose kaip finansai ar vaikų auklėjimas.“

Pasitikėjimas savimi sumažėja – arba padidėja

„Iš dalies, daugelis žmonių svetimauja, nes savo santykiuose nesijaučia geidžiami ar mylimi. Tada neištikimybėje jie atranda seksualinį ar emocinį pripažinimą, o tai, savo ruožtu, sustiprina jų pasitikėjimą savimi“, – sako I.Kerneris. Kita medalio pusė – žmogus, kurį apgaudinėja, patirs didžiulį savivertės nuosmukį, pažymi T.B.Tessina.

„Po to, kai mano vyras buvo man neištikimas, iš pradžių jaučiau gėdą, lyg manęs būtų negana. Lyg būčiau nepakankamai patraukli, protinga ar šmaikšti“, – sako dviejų vaikų motina iš Bruklino (JAV).

Netikėtai gera naujiena yra ta, kad tokie nepilnavertiškumo jausmai ilgai netruko – bent jau pas šią moterį. Ji ir jos vyras kažkiek laiko praleido atskirai, ir kai vėl pradėjo susitikinėti, jai priminė, kad ji yra mylima ir geidžiama.

„Keista, tačiau neištikimybė padidino mano savivertę ir pasitikėjimą savimi ir nuo tada laikausi to jausmo“, – sako moteris. Ji pažymi, kad naujai atrastas pasitikėjimas savimi buvo viena iš priežasčių, dėl kurių ji susitaikė su savo vyru.

Jūsų dėmesio centras visiškai pasikeičia

Neištikimybė gali sukelti nemažai streso ir nerimo, kurie gali išprovokuoti depresijos epizodą. „Kai kurie žmonės dėl neištikimybės nebeskiria dėmesio tam tikroms gyvenimo sritims. Rūpinimasis savimi, karjeros trajektorija, draugystės bei protingas vaikų auklėjimas – visos šios sritys tampa antraeilėmis“, – sako I.Kerneris. Vyras pataria: „Stenkitės susitelkti į šią dieną ir pradėkite prioritetą skirti sveikiems įpročiams, pavyzdžiui, sportui ar terapijai, kurie padėtų atstatyti gyvenimą ir santykius.“

123rf.com nuotr./Neištikimybė
123rf.com nuotr./Neištikimybė

Kita vertus, neištikimybė gali padėti pradėti skirti dėmesio sau. „Žmonės, kurie atsigauna po neištikimybės, paprastai sugeba susitelkti į save ir atgauti galios centrą, – sako I.Kerneris. – Jie tampa stipresni ir atsparesni nei buvo prieš neištikimybę.“

Viena moteris iš Niujorko, sužinojusi apie vyro neištikimybę, pagaliau atrado save, pasibaigus nelaimingai santuokai. „Pirmą kartą po daugelio metų galėjau skirti laiko sau – nes tiesiog nebebuvau prislėgta dėl to, kad esu įklimpusi nelaimingoje santuokoje. Pagaliau turiu energijos prižiūrėti save, o ne švaistyti energiją ir pastangas santuokos gerinimui“, – sakė ji.

Galite nebeatpažinti savo libido

Kai kuriems žmonėms neištikimybė sugriauna seksualinį gyvenimą. „Jei jūsų partneris buvo jums neištikimas, net jei stengiatės atleisti ir atstatyti santykius, seksas, dažniausiai, yra paskutinė dėlionės dalis, – sako I.Kerneris. – Patiriate daugybę įvairiausių emocijų – depresiją, pyktį, išdavystę – ir visa tai tiesiog nužudo lytinį potraukį.“

Tačiau neištikimybė taip pat gali sustiprinti jūsų libido – net jei svetimaujate ne jūs. Viena dviejų vaikų mama iš Konektikuto (JAV) suprato, kad vyras ją traukė labiau, nei bet kada, po to, kai ji sužinojo apie jo neištikimybę.

„Tai buvo tarsi varžybos dėl mano vyro dėmesio, ir aš privalėjau laimėti prieš ją. Turėdavome labai daug laukinio sekso, po kurio dažniausiai sekdavo didžiuliai ginčai dėl jo neištikimybės“, – pasakojo moteris. Ir tame nėra nieko nuostabaus. „Seksas gali būti veiksmingas būdas užsigydyti žaizdas po neištikimybės, – sako I.Kerneris. – Jis padeda nestabiliems santykiams laikinai įgauti saugumo ir intymumo pojūtį.“

O galbūt, po gyvenimo nelaiminguose santykiuose, jūsų seksualinis apetitas pagerės vien dėl jaudulio, kurį sukelia buvimas su nauju, dėmesingesniu partneriu. „Kadangi su vyru kartu buvome taip ilgai, ir susiėjome labai jauni, nesuvokiau, kad esu patraukli kitiems vyrams, ir kad kiti vyrai patrauklūs man“, – sako viena moteris iš Anapolio (JAV). Po vyro išdavystės, jos lytinis potraukis sustiprėjo dėl pasimatymų ir sekso su naujais partneriais.

Jūsų įsipareigojimas vienas kitam gali sustiprėti

Neištikimybė išbandys net ir pačius atspariausius santykius. Tačiau svetimavimas, nepaisant visų jo sukeliamų problemų, nebūtinai reiškia pabaigą. „Neištikimybė gali būti tai, kas išgelbės santykius, – sako T.B.Tessina, kuri tiki, kad neištikimybė gali priversti abu partnerius atmerkti akis bei išbandyti jų įsipareigojimą. – Jei svetimautojas suvoks, kad tai didžiulė klaida ir bandys suprasti, dėl ko susigundė, o išduotoji pusė norės pasigilinti į tai, ko santykiuose trūko, abu partneriai gali pataisyti sukeltą žalą ir net sustiprinti santykius.“

T.B.Tessina sako, kad neretai neištikimybė priverčia partnerius kreiptis pas terapeutą, kur jie gali išmokti bendrauti nepatogiomis temomis, tokiomis kaip seksualinis pasitenkinimas, emociniai poreikiai ir užslėpti motyvai.

„Šios dinamikos suvokimas, mokėjimas diskutuoti apie tai, kas santykiuose vyko ne taip, gebėjimas atsiprašyti ir pasikeisti suteiks partneriams labai daug įžvalgos apie juos pačius ir apie jų santuoką – ir galbūt net padės ateityje išvengti neištikimybės“, – sako ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką