Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2014 spalio 26d. 21:00

Kodėl reikėtų dažniau mėgautis orgazmu?

Aistringa pora
„Shutterstock“ nuotr. / Aistringa pora

Įtikinėti, kad reikėtų dažniau mylėtis, tikriausiai jau net nebereikia: seksas patinka visiems, o orgazmas – juo labiau.

Tačiau ar žinojote, kad jis yra ne tik malonus, bet ir labai naudingas jūsų sveikatai? Negana to, dar ir stimuliuoja smegenis bei apskritai gerina gyvenimo kokybę. Taigi kodėl derėtų dažniau mėgautis orgazmu, atsako portalas huffingtonpost.com.

Orgazmas nuima stresą

Psichologė Carol Rinkleib Ellison 2000–aisiais atliko tyrimą. Jo metu ji apklausė 2632 moteris, kurių amžius buvo nuo 23–ejų iki 90–ies metų. Apklausus moteris paaiškėjo, kad 39 proc. iš jų masturbuojasi vien tam, kad atsipalaiduotų po streso kupinos dienos. Paklausite, kaip orgazmas gali nuimti stresą? Visa paslaptis slypi jūsų smegenyse. Kai patiriate orgazmą, smegenyse išsiskiria malonumo ir meilės hormonas oksitocinas, stimuliuojantis atpalaiduojančius smegenų centrus.

Orgazmas sukuria tvirtesnį ryšį su partneriu

Manote, kad jei su partneriu dažnai mylitės ir abu visuomet patiriate orgazmą, tuomet gyvensite kartu ilgai ir laimingai? Galime jus nudžiuginti – tikrai nė kiek neklystate, šį faktą netgi įrodė vokiečių mokslininkai. 2012 metais jie grupelei heteroseksualių vyrų kurį laiką pasiūlė pavartoti oksitocino tablečių ir vėliau supažindino juos su labai patraukliomis merginomis, kurių buvo paprašyta atsistoti kuo arčiau tyrimo dalyvių.

Taip pat skaitykite: 5 seksualinio moters patrauklumo požymiai

Tyrimo autoriai pastebėjo, kad oksitociną vartojantys ir užimti vaikinai, buvo linkę atsitraukti nuo merginų kur kas labiau nei tie, kurie vartojo minėtą hormoną, bet buvo viengungiai. Taigi tyrimo išvada tokia – kuo daugiau orgazmo vaikinas patiria su savo mergina, tuo mažesnė tikimybė, kad jis bus neištikimas.

Orgazmas padeda užmigti ir gydo nemigą

Ką pasirinktumėte negalėdami užmigti – migdomuosius vaistus ar pribloškiantį orgazmą? Atsakymas tikriausiai visiems aiškus. Vis dėlto paaiškinimo, kodėl orgazmas padeda užmigti, kol kas negali pateikti net ir mokslinininkai.

Įvairių tyrimų autoriai ir seksologai vis dėlto mano, kad po orgazmo geriau miegasi dėl smegenyse išsiskiriančių endorfinų, veikiančių žmogaus emocijas, elgseną, atmintį ir miegą.

Orgazmas lengvina skausmą

„Yra įrodymų, kad orgazmas išties gali palengvinti įvairių rūšių skausmą, įskaitant ir galvos skausmą, skausmus nuo artrito ar po operacijų. Dėl to dėkingi galime būti laimės ir pasitenkinimo hormonams, išsiskiriantiems smegenyse: oksitocinui ir endorfinams“, – tikina Šeimos planavimo centre dirbanti slaugė Lisa Stern.

Nuolatiniai orgazmai ilgina gyvenimo trukmę

Amžinai gal ir negyvensite, tačiau kelios papildomos dienelės tikrai nepamaišys, juolab kad ir būdas tam pasiekti yra ganėtinai malonus. 1997 metais mokslininkai atlikto tyrimo metu apklausė 918 įvairaus amžiaus vyrų, kiek dažnai jie per savaitę patiria orgazmą ir po keletos metų buvo ištirta šių vyrų sveikata. Mokslininkai pastebėjo, kad tie, kurie tikino seksu besimėgaujantys dažnai, buvo dvigubai geresnės sveikatos nei tie, kurie orgazmą patirdavo rečiau.

Taip pat skaitykite: Intymaus gyvenimo mitai, kurie gali pakenkti jūsų santykiams

Tokį patį efektą psichologas Lewisas Termanas pastebėjo ir tarp moterų, peržiūrėjęs prieš 20 metų atlikto tyrimo rezultatus ir ištyrinėjęs jame dalyvavusių moterų medicininius sveikatos įrašus.

Orgazmas stimuliuoja jūsų smegenis

Orgazmas gerina kraujotaką – tai įrodė rugpjūčio mėnesį atliktas tyrimas, kurio metu besimasturbuojančių moterų smegenų veikla buvo stebima per magnetinio rezonanso aparatą. Tyrimą atlikę mokslininkai Barry Komisarukas ir Nan Wise pastebėjo, kad moterų orgazmo metu kraujotaka pastebimai pagerėjo į visus smegenų centrus.

Orgazmas atitolina raukšles

Pamirškite botoksą ir tiesiog dažniau pasimylėkite. Britų psichologas Davidas Weeksas 10 savo gyvenimo metų praleido tyrinėdamas tūkstančių įvairių amžiaus moterų ir vyrų seksualinius gyvenimus. D. Weeksas pastebėjo, kad dažnai seksu užsiimantys asmenys, kurių amžius 40–50 metų, atrodė kur kas jauniau ne tie, kurie šiuo malonumu mėgaudavosi rečiau. Psichologas mano, kad taip yra dėl to, jog orgazmo metu išsiskiria odos stangrumą gerinančios ir palaikančios medžiagos.

Nes orgazmas bėgant metams darosi vis geresnis

Nėra jokio reikalo nustoti mylėtis, kai sulaukiate gyvenimo brandos. Tiesą sakant, senatvėje orgazmas gali būti netgi geresnis nei jaunystėje. Tai įrodė „The American Journal of Medicine“ publikuotas tyrimas, kurio metu Kalifornijos mokslininkai ištyrė 806 senelių namuose gyvenančių moterų (jų amžiaus vidurkis buvo 67 metai) seksualinį aktyvumą. Tyrime dalyvavusios senolės tikino orgazmą patiriančios kiekvienos arba beveik kiekvienos seksualinės sueities metu. O tuo išties retai galėtų pasigirti jaunos merginos. Tik nenuleiskite rankų – geriausias seksas laukia ateityje!

Temos: 2 Seksas Orgazmas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką