Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2013 balandžio 8d. 17:00

Priekabiavimas darbe. Kaip to išvengti?

Priekabiavimas darbe. Kaip to išvengti?
Fotolia nuotr. / Priekabiavimas darbe. Kaip to išvengti?

Žinoma, iškart kyla klausimas – o kas gi tas priekabiavimas? Komplimentai, žvilgsnis ar „nekalti“ prisilietimai? O gal kvietimas vakarienės norint aptarti darbo reikalus?

Kad ir kaip būtų, bet koks elgesys turi ribas, todėl moterys, pasiruošusios dirbti ir siekti karjeros, kelyje gali sutikti  įvairiausių vadovų. Dažniausiai ant tokio kabliuko užkimba jaunos ir nepatyrusios, tad jei netrokštate itin dėmesingų vadovo veiksmų, galite pasinaudoti šiais patarimais.

1. Pats paprasčiausias sprendimas – mesti darbą. Tačiau pagalvokite, kad į jūsų vietą ateis kita moteris, kuri turės kęsti vadovo išsišokimus. Ar ne geriau padaryti galą seksualinio pobūdžio priekabėms? Demaskavimas – pati geriausia išeitis.

 

2. Stenkitės itin apriboti bendravimą su vadovu ir venkite bet kokių prisilietimų. Kalbėkite tik darbo temomis ir laikykitės kuo didesnio atstumo. 

 

3. Nebijokite savo vadovo! Drąsiai ir griežtai atsakykite jam „ne“ į bet kokius pasiūlymus kartu praleisti laiką. Ypač jeigu tai nesusiję su darbu!

 

4. Nepriimkite jokių asmeninių dovanų iš savo viršininko. Vėliau jis galės jumis manipuliuoti, o jūs jausitės skolinga. Kam sau kelti papildomų rūpesčių?

 

5. Tiesiai šviesiai, taktiškai ir ramiai viršininkui paaiškinkite, kad paliktų jus ramybėje, neliestų, nekalbėtų jums nepriimtinų dalykų. Tai, kad jis yra vadovas, nesuteikia jam teisės elgtis su jumis tarsi su beteisiu žmogumi. Nepaisant skirtingų pareigų, žmogiškajame plane abu esate lygūs ir turite tokias pačias žmogiškas teises.

 

6. Supraskite, jūs nesate prastesnė už savo vadovą, tad laikykitės tvirtai ir žinokite savo vertę. Tai, kad priekabiaujantis žmogus yra direktorius, tikrai nesuteikia jam teisės kabinėtis. Todėl geriausia iškart parodyti ir pasakyti, ką galvojate ir kaip jaučiatės. Dviprasmiškas reagavimas į tokias situacijas jums tikrai nepagelbės.

 

7. Dažnai moterys, nenorėdamos netekti darbo, kenčia nemalonias priekabes. Ar jūsų sveikata ir dvasinė ramybė to verta? Pamąstykite apie tai, ką išgyvenate ir kaip jaučiatės kasdien eidama į darbą.

 

8. Atminkite – geras vadovas tas, kuris skatina stengtis ir sukelia norą tobulėti. Kam jums reikalingas šefas, tempiantis jus žemyn ir priekabiavimu parodantis savo valdžią?..

Temos: 2 Bendravimas Flirtas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:31
03:10
01:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką