Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2020 rugpjūčio 2d. 20:53

Seksas gamtoje: ką būtina žinoti, kad nereikėtų graužtis, arba Kai geismas šaukia

Pora stovyklauja gamtoje
123RF.com nuotr. / Pora stovyklauja gamtoje

„Kai geismas šaukia, nieks nebijo erkių“, – vasarą ir jos malonumus yra apdainavęs Tomas Sinickis. Išties, kai netikėtai nugali aistra, iš galvos iškrenta visi aplinkui vyraujantys pavojai. Vis dėlto neišsigąskite – seksologai pabrėžia, kad seksas gamtoje yra puikus būdas lytiniam porų gyvenimui paįvairinti, tik būtina žinoti kelis svarbius aspektus.

Kokia pirma mintis jums šauna į galvą, kai išgirstate kombinaciją „seksas gamtoje“? Atrodytų, kad daugelis pagalvoja apie gresiančią atsakomybę, jei netyčia romantiniai žaidimai patrauktų kitų dėmesį. Vis dėlto tai nėra nusikaltimas, jeigu tuo užsiimama ne viešoje vietoje, o, kaip teigia seksologai, puikus būdas paįvairinti porų gyvenimą.

Lytiniai santykiai gamtoje, ypač šiltuoju laiku, išties turi savų privalumų. Daug laiko praleisdamos prie vandens telkinių, miškuose, poros meilės žaidimus iš miegamojo gali perkelti į naują lygį. Toks seksualinis aktyvumas paįvairina lytinį gyvenimą, taip pat suteikia daugiau malonumo.

Vis dėlto tenka pripažinti, kad mylėjimasis gamtoje turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų, kuriuos padeda apžvelgti seksologas psichoterapeutas Viktoras Šapurovas ir gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė. Taigi, ką reikia žinoti, kad smagi patirtis paliktų tik smagius prisiminimus ir nesuteiktų daugiau žalos negu naudos?

Prieš seksą – valanda glamonių

Seksologas V.Šapurovas teigia, kad su pokyčiais visuomenėje gerokai pasikeitė ir lytinio žmonių gyvenimo tendencijos. Moterys vis dažniau imasi iniciatyvos, išplitus kontracepcijai mažėja ir vyrų kaltės jausmas dėl galimų padarinių. Tai, anot seksologo, išties yra džiuginančios tendencijos, kai pora supranta, kad svarbiausia sėkmės sąlyga yra suteikiamas malonumas vienas kitam.

Būsto problemas tekdavo spręsti seksu gamtoje arba automobilyje.

Tiesa, ekspertas pabrėžia, kad seksas gamtoje nėra jau tokia naujiena. Priešingai, prieš kelis dešimtmečius, kai automobilis buvo prabangos ženklas, o rasti patalpą meilės aktui nebuvo taip jau lengva, linksmybės itin dažnai išeidavo už miegamojo ribų – būsto problemas tekdavo spręsti seksu gamtoje arba automobilyje. Ir nors dabar tokia galimybė pasirenkama kaip papildoma avantiūra, egzistuoja visa eilė ypatybių, kurias derėtų žinoti.

„Viena jų – pavojus būti pastebėtiems. Ir nebūtinai policijos pareigūnų, – juokiasi ekspertas. – Užtenka einančių pro šalį uogautojų, grybautojų, kurie meilės akto dalyviams kelia įtampą ir skubotumą. Tai nėra gerai, nes dažniausiai toks aktas yra nekokybiškas. Siekiant geriausio varianto reikia laiko.“

Kaip teigia ekspertas, kokybiškam meilės aktui reikia bent pusvalandį trunkančių glamonių, optimaliausias variantas – valanda. Anot V.Šapurovo, rytietiškose metodikose tam skiriamas itin didelis dėmesys. Būna, pasitaiko atvejų, kai poros ilgų glamonių metu net propaguoja patirtį be orgazmo, tačiau seksologas mano, kad tokiu būdu jau šiek tiek perlenkiama lazda. Kaip ir minėta, esminė sėkmės sąlyga yra abiejų partnerių griausmingas akto finišas.

Pasvarstantiems apie seksą gamtoje taip pat reikėtų pagalvoti apie išskirtinį pasiruošimą.

Pasvarstantiems apie seksą gamtoje taip pat reikėtų pagalvoti apie išskirtinį pasiruošimą. Nors aktas miške ar vandenyje greičiausiai asocijuojasi su spontanišku sprendimu, siekiant pagerinti rezultatą būtų pravartu pasiruošti. Pavyzdžiui, pasirūpinti apklotu ir apsauga nuo skruzdėlių, uodų ar musių, nes tai irgi suteikia nereikalingo skubotumo.

„Per aktą atsirandančios kliūtys ir pašaliniai veiksmai gali sutrikdyti vyro erekciją, moteriai – malonumą, kurį pasiekti ir taip nėra lengva“, – pabrėžia ekspertas.

Kitas svarbus momentas – tinkamas kūno paruošimas. Kaip teigia V.Šapurovas, prieš kiekvieną lytinį aktą patartina pasinaudoti dušu, apsiprausti kūną, lytinius organus. Tai galioja abiem lytims.

123RF.com nuotr./Pora vonioje
123RF.com nuotr./Pora vonioje

„Kadangi miške tokių galimybių nėra, būtina pasiruošti prieš. Aišku, nieko tragiško, jeigu tokia galimybe pasinaudoti nepavyksta. Protėviai dešimtis tūkstančių metų mylėjosi ir be šios galimybės, bet šiais laikais, kai galimybių daugiau, laikantis higienos normų, tai būtų pravartu“, – pabrėžia seksologas.

Ir nors stereotipiškai atrodytų, kad sekso gamtoje galimybe pasinaudoja tik taisykles laužyti mėgstančios poros, seksologas įsitikinęs, kad šią pramogą derėtų įtraukti kone visiems.

Į ekspertus dėl seksualinių problemų besikreipiantys mylimieji dažniausiai aptaria sudėtingesnes problemas, tačiau jeigu ieškoma tik naujovių, kaip pagerinti suprastėjusią situaciją ar atsiradusią rutiną, sekso gamtoje galimybė neretai siūloma ir pačių seksologų.

„Mylėjimasis gamtoje tikrai patartinas, nes toks lytinis aktas atneša naujovių, santykiams suteikia ypatingumo. Rutina yra vienas iš jausmų žudikų. Tam egzistuoja ir kamasutra – pora meilės akto metu gali vis išsamiau save pažinti“, – sako V.Šapurovas.

123RF.com nuotr./Intymumas
123RF.com nuotr./Intymumas

Aistras pražudyti gali ir infekcijos

Vis dėlto vasarą suaktyvėja ne tik aistros, bet ir įvairiausios bakterijos, mikrobai ir mikroorganizmai, kurių apstu įvairiuose vandens telkiniuose, baseinuose, paplūdimiuose. Atsarga gėdos nedaro, ypač moterims, todėl, anot ginekologės I.Kravčenkienės, svarbu nepamiršti kelių gudrybių.

Kaip jau minėta, jeigu prieš lytinį aktą nėra galimybės pasinaudoti dušu, šią problemą gali padėti išspręsti drėgnos servetėlės. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad verta pasirinkti tinkamus produktus, kurie nedirgintų odos, būtų nedezodoruoti ir tinkami naudoti per menstruacijas.

Taip pat prieš lytinį aktą rekomenduojama apsiprausti vandeniu be muilo arba su specialiais prausikliais po kiekvieno pasituštinimo, prieš ir po lytinių santykių.

„Kasdienė higiena reikalauja apiplauti lytinius organus prieš miegą, t. y. vakarais su specialiu prausikliu arba tiesiog vandeniu. Rytinio dušo metu lytinių organų papildomai plauti su dušo žele nerekomenduojama, pakanka nuskalauti vandeniu“, – teigia ginekelogė.

Per menstruacijas rekomenduojama apsiprausti dažniau, bet be prausiklių, tik vandeniu.

Maudynės vandens telkiniuose gali turėti riziką mūsų intymiajai sveikatai.

Maudynės vandens telkiniuose gali turėti riziką mūsų intymiajai sveikatai. Visų pirma, kaip teigia ekspertė, labai svarbu suprasti, kad vandenyje yra įvairių bakterijų. Kuo vanduo nešvaresnis, tuo daugiau galimybių daugintis blogosioms bakterijoms. Tai gali būti ir žarnyno lazdelė, išmatų bakterijos, enterokokai, citomegalo virusas ir t. t. Šios bakterijos gali sukelti makšties ar gimdos kaklelio uždegimą.

Išbandymų netrūksta ir sausumoje. Anot ginekologės, svarbu suvokti, kad, nors seksas gamtoje išties gali tapti puikiu veiksniu pagerinant lytinį gyvenimą, esti išbandymų.

„Mylintis ant smėlio ar žemės makštyje gali atsirasti mikroįtrūkimų, traumų, gali prikibti infekcija ar paaštrėti kitų ligų simptomai“, – sako specialistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

09:46
06:04
19:27

Esports namai

URBAN˙/

Debiutas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką