Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 1 dalis

Regos korekcija
„Shutterstock“ nuotr. / Regos korekcija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į skaitytojų klausimus apie regos korekcijos lazeriu operacijas, jos rizikas ir operacijos eigą portalui Ji24.lt atsako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Medicinos diagnostikos ir gydymo centro nuotr./Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius
Medicinos diagnostikos ir gydymo centro nuotr./Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius

Norite pasikonsultuoti, pateikti klausimą specialistui? Rašykite ji24.lt@zlg.lt. Klausimus persiųsime, o atsakymus kartą per savaitę pateiks gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius. Atsakymų ieškokite tik portale Ji24.lt!


Klausimas

Kokiuose miestuose atliekama regos korekcija?

Atsakymas

Regos korekciją lazeriu atliekame Medicinos diagnostikos ir gydymo centre V.Grybo g. 32.


Klausimas

Ar ši procedūra atliekama nepilnamečiams? Tarkime, 14 metų amžiaus paaugliams?

Atsakymas

Tinkamas amžius regos korekcijai lazeriu yra nuo 18 iki 40–45 metų.


Klausimas

Norėjau paklausti – jei žmogui rega vis silpnėja, ar galima atlikti operaciją?

Atsakymas

Regos korekcija lazeriu atliekama pacientams nuo 18 iki 45 m. amžiaus. Prieš regos korekciją lazeriu būtina akių gydytojo, atliekančio šias operacijas, konsultacija ir išsamus akių ištyrimas. Konsultacijos metu paaiškėja, ar galima planuoti regos korekcijos operaciją konkrečiam pacientui. Vienintelė galimybė tuo įsitikinti – atvykti į konsultaciją pas akių gydytoją, kuris ir įvertina esamą situaciją. Gydytojas atlieka išsamius akies tyrimus. Apžiūrima ragena, lęšiukas, įvertinama  tinklainės ir regos nervo būklė. Atliekami ragenos topografiniai tyrimai, nustatomas vyzdžio diametras įvairiomis apšvietimo sąlygomis. Ištiriama akies refrakcija. Atlikus tyrimus, aptariami jų rezultatai ir galimi gydymo metodai.


Klausimas

Man jau 73 metai, ar galima pagydyti akis, kad man nereikėtų nešioti akinių? Aš matau ir be akinių, tik nėra ryškumo. Ačiū labai, jei galėsite atsakyti.

Atsakymas

Su amžiumi vystosi fiziologiniai akies lęšiuko pakitimai. Jis standėja ir vis sunkiau keičia laužiamąją galią. Vystosi presbiopija (vad. senatvinė toliaregystė, amžinė toliaregystė) – būsena, kai pradedama blogiau matyti iš arti. Šie fiziologiniai pakitimai išsivysto apie 40–50 metus.

Regėjimą pagerina akiniai arba kontaktiniai lęšiai. Trūkumas – pacientas tampa priklausomas nuo akinių, dažnai – kelerių, skirtų žiūrėti skirtingais nuotoliais. Regėjimui ir toliau blogėjant, po kelerių metų skiriami stipresni akiniai. Kontaktinius lęšius ne visi žmonės gerai toleruoja, ypač vyresnio amžiaus. Su lęšiais naudojami akių lašai jas dar labiau sausina.

Pacientai, kuriems dėl tam tikrų regėjimo sutrikimų lęšiukas jau yra pakeistas į vienažidininį lęšį, irgi tampa priklausomi nuo papildomos optinės korekcijos akiniais, jei dirba iš artimo ar vidutinio nuotolio.

Nenorintiems arba dėl įvairių priežasčių negalintiems nešioti akinių šiuolaikinė medicina siūlo sprendimą – presbiopijos chirurginį gydymą. Operacijos metu implantuojamas naujos kartos daugiažidininis intraokulinis lęšiukas, kuris grąžina gerą regėjimą iš arti, į tolį ir iš vidutinio nuotolio. Atkuriamas matymas įvairiu atstumu, todėl pacientui nebereikia akinių.

Operacija – paprasta, atliekama naudojant labai mažus, 1–2 mm, pjūvius. Jos trukmė – apie 30 min. Operacinė trauma minimali, geras matymas atkuriamas per kelias dienas po operacijos.


Norite pasikonsultuoti, pateikti klausimą specialistui? Rašykite ji24.lt@zlg.lt. Atsakymus pateiks gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius.

Taip pat skaitykite: Regos korekcija lazeriu: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

Komentarai
Temos Rega
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką