Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 2 dalis

Akis
„Shutterstock“ nuotr. / Akis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į skaitytojų klausimus apie regos korekcijos lazeriu operacijas, jos rizikas ir operacijos eigą portalui Ji24.lt atsako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Medicinos diagnostikos ir gydymo centro nuotr./Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius
Medicinos diagnostikos ir gydymo centro nuotr./Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius

Norite pasikonsultuoti, pateikti klausimą specialistui? Rašykite ji24.lt@zlg.lt. Klausimus persiųsime, o atsakymus kartą per savaitę pateiks gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius. Atsakymų ieškokite tik portale Ji24.lt!


Klausimas

Ar galima lazeriu išgydyti žvairumą? Ačiū, Algirdas.

Atsakymas

Lazerinė regos korekcija nekoreguoja žvairumo. Reikėtų išsaiškinti žvairumo priežastį ir, jei yra galimybė, ją pašalinti. Žvairumas koreguojamas specialia žvairumo operacija.


Klausimas

Mano regėjimas +2,5, tačiau labai nenoriu nešioti akinių. Norėjau paklausti, ar galima pasidaryti operaciją, kad galečiau tik skaityti su akiniais? Vitalija.

Atsakymas

Jūsų atveju tikslingiausia būtų atlikti daugiažidinių intraokulinių lęšių implantaciją. Po šios operacijos nereikalingi akiniai nei į tolį, nei iš arti.


Klausimas

Ką galėtumėte patarti – man diagnozuotas astigmatizmas ir keratokonusas, kokį gydymo būdą reikėtų rinktis? Ačiū.

Atsakymas

Šiuo atveju astigmatizmas ir yra dėl keratokonuso. Lazerinė korekcija keratokonuso atveju yra negalima. Reikalingas ragenos sustiprinimas kroslinkingo metodu, kad matymas neblogėtų.


Klausimas

Sveiki, šiuo metu man yra nedidelė trumparegystė ir astigmatizmas. Prieš 27 metus man buvo daryta akių korekcijos operacija Maskvoje. Ar galima ir ar tikslinga esant tokiam amžiui (man 50 metų) darytis lazerinę akių korekciją? Šiuo metu dėl astigmatizmo sunku skaityti laikraštį ir dirbti. Ačiū.

Atsakymas

Prieš 27 metus buvo daromos Fiodorovo radialinės kerartotomijos. Lazerinė korekcija kiek sutvarkytų išlikusį astigmatizmą ir kitas refrakcijos ydas, t. y. patobulintų šiuo metu esamą akies refrakciją. Šiuo atveju taikomas LASIK metodas.


Klausimas

Sveiki, esu toliaregė. Ar būtų įmanoma pagerinti regėjimą, atlikus lazerinę akių korekciją? Dėkui.

Atsakymas

Lazerine korekcija gydoma ir toliaregystė, tačiau geri pooperaciniai regėjimo rezultatai būna tuomet, kai toliaregystė neviršija trijų dioptrijų, kitais atvejais siūloma daugiažidinio intraokulinio lęšio implantacija.


Klausimas

Ar atliekama lazerinė akių korekcija, kad nereikėtų nešioti akinių? Manau, esu toliaregė, nes toli matau gerai, o iš arti – prasčiau, tarkime, jei skaitau, dirbu prie kompiuterio ar rašau. Akinių nešioti nenoriu, ar galima ką nors pakeisti?

Atsakymas

Lazerinė regos korekcija nėra pats tinkamiausias būdas matymui iš arti gerinti Jūsų amžiuje. Daugiažidiniai intraokuliniai lęšiai galėtų išspręsti šią problemą efektyviau. Manome, kad, Jūsų atveju, tikslinga būtų konsultacija dėl galimos pagalbos.


Klausimas

Reikalingi akiniai į tolį ar skaitymui, man diagnozuotas astigmatizmas. Ar mano amžius (59 metai) ne riba? Ar galite man padėti šias klausimais? Dėkoju už atsakymą, Albertas.

Atsakymas

Jūsų atveju galėtume planuoti gerą matymą be akinių į tolį ir apie dviejų dioptrijų akinius skaitymui po operacijos. Reikalinga išsami konsultacija, kad galėtume patiklsinti, ar šis gydymo būdas Jūsų atveju yra saugus ir efektyvus.

Klausimas

Ar galima darytis akių operaciją maitinant kūdikį?

Atsakymas

Nėštumo metu ir maitinant vaiką lazerinė korekcija neatliekama. Operaciją būtų galima planuoti praėjus 3 mėnesiams po maitinimo nutraukimo.

Klausimas

Sveiki, esu Danguolė iš Marijampolės. Man 25 metai. Toliaregystė man išsisvystė paauglystėje, sulaukus maždaug 12 metų. Šiuo metu nešioju kontaktinius lęšius. Mane labai vargina tai, kad mano regėjimas silpnas. Kairės akies – 1.00, dešinės – 1.25. Ar įmanoma lazerinė korekcija tokiam regėjimui ir kokia kaina būtų?

Atsakymas

Taip, esant refrakcijos ydai galima atlikti lazerinę korekciją, tačiau būtina išsami konsultacija, kad galėtume atsakyti, ar tai tinkama operacija Jūsų atveju. Šiuo metu konsultacija nemokama, abiejų akių operacijos kaina – 3000 Lt.


Klausimas

Kiek kainuotų vienos akies lazerinė korekcija? Mano kairės akies stiprumas +2.5, dešinės +1, korekcija daryta prieš trejus metus Vilniuje. (Prieš korekciją regėjimas buvo +3.5).

Atsakymas

Vienos akies operacijos kaina šiuo metu – 1500Lt.


Norite pasikonsultuoti, pateikti klausimą specialistui? Rašykite ji24.lt@zlg.lt. Atsakymus pateiks gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius.

Taip pat skaitykite: Regos korekcija lazeriu: atsakymai į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 1 dalis

Komentarai
Temos Rega
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką