Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tapšnok ir lieknėk: kokius kūno taškus stimuliuoti, kad kristų svoris

Mergina
„Shuterstock“ nuotr. / Mergina
Šaltinis: 15min
1
Skaitysiu vėliau
A A

Pradėti laikytis dietos nėra sudėtinga, bet laikytis griežto režimo yra daug sunkiau. Įdomu tai, kad per 15 dienų 35 procentai besilaikančiųjų dietos priauga daugiau svorio nei numeta, ypač dietai pasibaigus.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Anot ekspertų, vienintelis numesti svorio trukdantis dalykas yra ne šokoladas ar traškučiai, o emocinis valgymas – noras užkąsti ko nors saldaus atsiranda greičiau iš nuobodulio, liūdesio ar streso, o ne iš alkio.

Knyga „Kūno taškų stimuliavimas svoriui mesti‘‘ („Tapping for Weight Loss“) aprašo ir atskleidžia mūsų pirštų galiukų jėgą. Taikant šią metodiką, nereikia badauti ar atsisakyti mėgstamo maisto. Priešingai – tam tikrų kūno taškų pažadinimas gali padėti ne tik atsikratyti noro sukrimsti sausainį ir užkandžiauti nesveiku maistu, bet ir numesti svorio. Džesika Ortner aiškina, jog norint atsikratyti noro užkandžiauti saldėsiais, reikia švelniai baksnoti, tapšnoti ir taip paveikti tam tikrus taškus ant veido ir kitų kūno dalių.

Emocinės laisvės technika („Emotional Freedom Technique“) yra paremta moksliniais tyrimais ir jau 1970-aisiais buvo atrasta kaip priemonė įtampai ir stresui sumažinti. Skamba keistai, tačiau ekspertai tvirtina, kad kaktos, smakro ir apykaklės zonos masažas gali sumažinti nerimą. Harvardo medicinos mokyklos tyrimo duomenimis, akupunktūrinių taškų stimuliavimas būtent tose kūno vietose veikia smegenų liaukas. Kartu tai veikia ir streso hormono kortizolio išsiskyrimą, kuris turi įtakos padidėjusiam apetitui, cukraus kiekiui kraujyje ir riebalų kaupimuisi. Taigi, stimuliuojant tam tikrus kūno taškus, galima sumažinti kortizolio kiekį, kartu kontroliuoti alkio jausmą ir numesti svorio.

Neseniai atliktuose klinikiniuose tyrimuose dalyvavo 89 moterys, kurios stimuliavo kūno taškus 15 minučių per dieną ir numetė 7 kilogramus per 8 savaites, nesilaikydamos jokių papildomų dietų. Įdomiausia tai, kad svoris nekito dar ateinančius 6 mėnesius!

Kaip tai veikia?

Pagalvokite, kiek kartų bandėte atsikratyti neigiamų emocijų ir net jautėte neigiamą kūno reakciją – krūtinės ar skrandžio sunkumą. Bandymas nepersivalgyti gali būti lygiai taip pat sunkus. Jei bandote numesti svorio, tikrai žinote sveikos mitybos principus ir nevalgote nereikalingo ir nesveiko maisto. Vis dėlto būna, jog mirtinai norite ko nors saldaus ir gali būti sunku to noro atsikratyti. Tam tikrų kūno taškų stimuliavimas veikia kartu ir kūną, ir psichologinę būseną. Jei laikotės labai griežtos dietos, akupunktūra pirštų galiukais gali padėti ir toliau sėkmingai laikytis režimo, o jei stengiatės tik sveikai maitintis ir nereikia numesti daug svorio, masažas pirštų galiukais gali padėti sumažinti norą valgyti iš nuobodulio ar liūdesio.

Shutterstock nuotr./Mergina valgo pasislėpusi
Shutterstock nuotr./Mergina valgo pasislėpusi

Supraskite savo kūną

Stresas, kuris sukelia norą valgyti iš inercijos, ne dėl to, kad iš tikrųjų esate alkana, nebūtinai susijęs su svorio metimu. Taigi, prieš baksnodami save, išsiaiškinkite, kur slypi jūsų problema. Galbūt nesutariate su partneriu ar tenka taikstytis su griežtu viršininku darbe? Šios ir kitos panašios problemos išties gali sukelti stresą, taigi ir jos gali tapti akupunktūros „taikiniu“.

Pagrindiniu taikiniu gali būti ir stresas dėl svorio ar pyktis ant savęs dėl to, kad leidote sau sustorėti, ir šiuo metu veidrodyje matomas atvaizdas jūsų toli gražu nedžiugina. Net ir nedidelis stresas dėl to, kaip atrodote ar netelpate į drabužius, gali sukelti kortizolio kiekį kraujyje, o tai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios užkandžiaujate nesveikais užkandžiais ir kodėl jūsų kūnas kaupia riebalus. Turėtumėte atrasti streso šaltinį ir tai padės jį kontroliuoti.

Įvertinkite stresą

Kitas dalykas, kurį turite padaryti, – įvertinti stresą nuo 0 iki 10. Stebėkite savo kūno reakcijas į stresą. 10-tuku įvertinkite didžiausią stresą, kokį galite įsivaizduoti, o 0 balų parašykite tada, kai nejausite nieko. Pradžiai, stebėkite save ir žiūrėkite, ką galite įvertinti 5 balais ar daugiau. Taip matysite progresą ir galėsite didžiuotis savimi, kad mokotės jausti savo kūną ir pastebėti jo reakcijas į stresą.

Fotolia nuotr./Sėdimas darbas
Fotolia nuotr./Sėdimas darbas

Pasakykite tai garsiai

Dar vienas žingsnis tikslo link - suformuluoti aiškų teiginį, pavyzdžiui: „Net jei (suformuluokite streso priežastį), aš priimu save ir savo būseną ir jaučiuosi gerai.“ Pirmiausia turite pripažinti sau, kad jaučiatės blogai, ir neleiskite emocijoms jūsų valdyti.

Pradžia: karatė kirtis

Pradėkite dviem pirštais švelniai tapšnodamos minkštą šoninę rankos pusę, apačioje ties mažuoju piršteliu ir pakartokite savo suformuluotą teiginį tris kartus. Galite tapšnoti kairę ar dešinę ranką, pasirinkite, kaip jums patogiau.

Prisiminkite

Suformuluokite trumpą frazę, kuri atstotų jūsų tikslą. Jei jūsų problema yra pyktis ant savęs, kad negalite numesti svorio, ar jis jums nepatinka, jūsų frazė galėtų būti ,,šis pyktis‘‘.

Didysis aštuonetas

Šiose aštuoniose kūno dalyse yra taškai, kuriuos turėtumėte stimuliuoti ir tuo pačiu metu mintyse kartoti sugalvotą frazę:

  • Antakis (išorinė antakio dalis prie kaktos)
  • Išorinis akies kamputis
  • Apatinė akies dalis
  • Panosė
  • Smakras
  • Apykaklė (prie raktikaulio)
  • Pažastis
  • Pakaušis

Kiekvieną tašką reikėtų stimuliuoti 7 kartus, jei norite ir turite laiko, galite net ir 100 kartų. Pagrindinis dalykas yra stimuliuoti tiek kartų, kad jūsų kartojama frazė tikrai būtų efektyvi.

Išsirinkite tylią, ramią vietą namuose ir aktyvinkite kūno taškus bent 15 minučių kasdien. Jei jaučiate itin didelį stresą, galite tai daryti ilgiau ir dažniau. Po to vėl įvertinkite savo stresą, paklauskite savęs, kokios mintys ateina į galvą stimuliuojant kūno taškus, ar sumažėjo stresas, kaip įvertintumėte stresą nuo 0 iki 10? Turėtume pajausti, kad atsikratėte nemalonių fizinių pojūčių, net jei neigiamos mintys vis dar yra.

Būkite pozityvūs

Pirmiausia šios procedūros tikslas yra sumažinti stresą, kuris kyla dėl negatyvių minčių. Kai įvertinate stresą 5 ar mažiau balų, galite pagalvoti ir apie tai, kaip norėtumėte jaustis tą akimirką. Taigi formuluokite tinkamą teiginį, kurį kartosite, kai tapšnosite kurią nors kūno vietą. Pavyzdžiui: „Esu laiminga, nes galiu žiūrėti į nuotraukas ir džiaugtis savimi.“ Pozityvus minčių formulavimas sumažins stresą, o kartu ir svorį.

Kaip greitai pasieksite norimą rezultatą?

Šis metodas veikia kitaip nei itin griežta dieta. Kūno taškų stimuliavimas nepadės numesti daug svorio per trumpą laiką. Priešingai – efektas ir laikas, per kurį pasirodys norimi rezultatai, kiekvienam žmogui gali skirtis. Pirmiausia šis kūno taškų stimuliavimas sumažina stresą, įtampą ir pagerina psichologinę būseną dėl to, kad nenumetate svorio. Nebesinaudokite svarstyklėmis ir stebėkite šalutinį geros savijautos poveikį – mažėjančias kūno apimtis.

„Shuterstock“ nuotr./Ankstyvas rytas
„Shuterstock“ nuotr./Ankstyvas rytas
Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką