Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trūksta sekso? Važinėkite dviračiu!

Dviračiams ir dviratininkams draugiški pasaulio miestai
123rf.com nuotr. / Dviračiams ir dviratininkams draugiški pasaulio miestai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nesate patenkinti savo seksualiniu gyvenimu? Lipkite ant dviračio! Žmonės, kurie važiuoja į darbą dviračiu, tvirtina gyvenantys geresnį seksualinį gyvenimą, palaikantys geresnius santykius su kitais žmonėmis ir netgi greičiau kopiantys karjeros laiptais.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Dviračiais į darbą važiuojantys žmonės teigia, kad jaučiasi laimingesni ir produktyvesni negu naudodamiesi kitomis transporto priemonėmis. Daugybė važinėtojų šiomis transporto priemonėmis mano, kad pagerėjo jų seksualinis gyvenimas. Dauguma apklaustųjų (89 proc.) teigė, jog grįžimas iš darbo dviračiu leidžia atsipalaiduoti ir išjungti darbo režimą bei pakelti nuotaiką prieš grįžtant namo pas šeimą. 66 proc. mano, jog jų santykiai su aplinkiniais taip pat tapo geresni, o 39 proc. tvirtina, jog tokia sporto šaka suteikia daugiau energijos miegamajame.

Žinoma, pagerėjo ne tik gyvenimas namuose. Beveik pusė apklaustųjų teigė galintys lengviau susidoroti su darbo krūviu nuo tada, kai pradėjo važinėti į darbą dviračiu, o 82 proc. jautė mažiau streso. Trečdalis apklaustųjų prisipažino jautęsi kūrybiški, nes važinėdami dviračiu galėdavo sukurti naujų idėjų. Tuo tarpu 15 proc. taip pat manė, jog jų karjera greičiau juda į priekį nei tie, kurie nevažinėjo dviračiais.

Ši apklausia tarsi muzika ausims „Cycle to Work Day“ akcijos rengėjams, kurie skatina žmones naudotis dviračio teikiama nauda. Buvo apklausta 2 500 priemiesčių gyventojų, kurie važinėja į darbą dviračiais, ir rezultatai atskleidė, jog dauguma žmonių yra žymiai laimingesni visose gyvenimo situacijose nuo tada, kai automobilį ir viešąjį transportą iškeitė būtent į dviratį.

Remiantis 2011 metų surašymo duomenis, 760 tūkst. žmonių Didžiojoje Britanijoje į darbą važinėja dviračiais. „The Cycle to Work“ rengėjai sieka suskaičiuoti daugiau nei milijoną žmonių su dviračiais iki 2021 metų.

Dame Sarah Storey – viena iš Didžiosios Britanijos parolimpiečių teigia, jog kasdienis sportas suteikia daugiau energijos, o tai padeda geriau susikoncentruoti ir būti produktyvesniems. Tai paaiškina ir faktą, kodėl žmonės, besirenkantys važinėti dviračiu, greičiau kyla karjeros laiptais.

Didžioji Britanija pamažu tampa dviratininkų tauta. O tai yra puikios naujienos ne tik sveikatai, bet ir piniginei bei karjerai. Taip pat juk yra pilna nepaneigiamų argumentų, įrodančių, jog važinėjimas dviračiu gali sutaupyti milijonus svarų valstybei.

Davina McCall, žinių vedėja ir „Sky Ride“ ambasadorė, pateikia 10 patarimų važinėjantiems dviračiu:

Tiesiog bandykite. Tikrai nėra ko bijoti, net jei lipate ant dviračio sėdynės po ilgos pertraukos ir nesijaučiate fiziškai tvirti. Pati Davina išmoko važinėti dviračiu dar būdama vaikas, tačiau iki pat 40 metų moteris dviračiu reguliariai nevažinėjo. Vis dėlto šiuo metu tai jai net labai patinka.

Būtiniausios prekės. Svarbu apsirūpinti tinkama apranga: marškinėliais, šortais ir sportiniais bateliais. Davina tvirtina, jog jos mėgstamiausia apranga yra ryškūs, gerai matomi marškinėliai, šortai storesniu pamušalu ir šalmas.

Tempimo pratimai. Tai dalykas, kurio tikrai nenorite daryti, kuomet ruošiatės pasivažinėjimui dviračiu. "Buvau susižeidusi, ir tai yra labai blogai!", - teigia Davina. Pratampykite raumenis 5–10 minučių prieš važiavimą. Taip pat svarbu atvėsti ir pratampyti raumenis po pasivažinėjimo, jei nenorite raumenų skausmo kelias ateinančias dienas.

Pasirinkite tinkamą ir patogų dviratį. Skamba kvailai, tačiau tai labai svarbu – geras dviratis toks, ant kurio jaučiatės gerai, o ne toks, kuris atrodo labai gražiai. Jei ruošiatės važiuoti ilgas distancijas, patogumas turėtų būti prioritetas. Įsitikinkite, kad dviratis yra jums tinkančio dydžio, o sėdynė yra tinkamame aukštyje. Patarimo galite paklausti ir labiau patyrusio šio sporto mėgėjo, ar pirkdami dviratį parduotuvėje.

Prižiūrėkite savo dviratį. Galbūt jaučiate kaltę dėl to nenaudojamo surūdijusio dviračio, stovinčio pašiūrėje? Jei turite naują, neleiskite dviračiui keliauti to paties kelio. Nuolat tikrinkite ir pripūskite padangas, patikrinkite stabdžius ir įsitikinkite, kad grandinė yra gerai sutepta. Jei neturite reikiamų įrankių, dviračių parduotuvėse tikrai rasite reikiamą įrangą. Prižiūrėkite savo dviratį, ir jis jums tarnaus tikrai ilgai.

Žinokite kelių eismo taisykles. Venkite būti iš tų, kurie važiuoja per raudoną šviesoforo signalą ar nuklysta ant šaligatvio. Tai ne tik prieštarauja taisyklėms, tačiau erzina ir visus kitus eismo dalyvius, kurie keikia nemokšas dviratininkus.

Suplanuokite maršrutą. Mažiausiai norėsite pasiklysti ir važiuoti kelis kilometrus toliau nei buvote numatę, ypač jei ant dviračio atsisėdote visai neseniai. Visgi, net jei tai ir skamba labai akivaizdžiai, suplanuokite maršrutą prieš išvykdami. Jei žinosite, kur važiuojate, išvengsite pavojingų kelių ar tokių vietų, kur eismas labai intensyvus. Kuo geresnį kelią pasirinksite, tuo bus didesnė tikimybė pasimėgauti važiavimu. Jei važiuojate į darbą ar pas draugus, tai irgi gali padėti atsidurti reikiamoje vietoje laiku.

Vanduo ir užkandžiai. Jei išvažiuojate pasivažinėti, turėkite vandens buteliuką su savimi. Labai svarbu gerti daug vandens, ypač jei yra karšta, o jūs važiuojate ilgas distancijas. Pasiimkite ir užkandžių su savimi ar susitikite su draugais kur nors užkąsti, paiškylauti parke. Priešingu atveju, pavalgykite prieš pasivažinėjimą, nes kūnui reikės daug energijos. Davina tvirtina visuomet turinti su savimi javainių batonėlių ir bananą, o jei ruošiasi daugiau važiuoti, pasidaro sumuštinį.

Pradėti – paprasta. Važiavimas dviračiu gali būti sunkus užsiėmimas, ypač jei kelių sąlygos yra prastos. Tačiau pradėti labai lengva – tiesiog pasitikėkite savo važiavimu ir vietomis, kuriose sportuojate.

Jaučiatės labai drąsūs? Kaskart sėsdamiesi ant dviračio įgausite vis daugiau pasitikėjimo ir galėsite mesti sau vis didesnius iššūkius – juk tai smagu! Pasidarykite važiavimo maršrutą ir jei turite galimybę, įtraukite važiavimą į įkalnę. Tai ne tik bus iššūkis jūsų raumenims, bet ir smagu – važiuodami šlaitu žemyn jausite malonų vėjelį.

Komentarai
Temos Dviratis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką