Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 12d. 21:07

Dviejų savaičių kūdikis liko be mamos: palaidoję 19-metę moterį, giminaičiai prašo pagalbos

Pauliukas ir mama Dovilė
Asmeninio archyvo nuotr. / Pauliukas ir mama Dovilė

Šiauliečiui Pauliukui – tik dvi savaitės ir jis jau netekęs brangiausio gyvenime turto – mamos. Ji nebeglaus jo prie krūtinės, nepamaitins, nepasūpuos prieš užmiegant ir nenuramins verkiant. Niekada. Nuo gimdymo praėjus dviem savaitėms silpna berniuko mamos Dovilės Šopės sveikata neatlaikė – ji mirė, palikusi sūnelį pirmuosius gyvenimo žingsnius žengti itin nelengvai.

Nors kiek jo kasdienybę palengvinti norintys artimieji kreipėsi pagalbos į žiniasklaidą, pagalbos šauksmą platina ir socialiniuose tinkluose.

„Vaikai – tai maži žmogeliukai, kurių kiekviena mimika, kiekvienas žvilgsnis, kiekviena ašara ir kiekviena šypsena yra pati nuoširdžiausia, kokios neparodys nė vienas suaugęs žmogus.

Dar rugsėjo 3 d. šiais žodžiais Dovilė pasidalijo su draugais po savo mylimo sūnelio Pauliaus nuotrauka, o šiandien, mieli draugai, labai reikalinga Jūsų pagalba vos dviejų savaičių berniukui, gimusiam rugpjūčio 30 d., nes būtent šiandien jis liko našlaitis netikėtai užgesus vos devyniolikos metų sulaukusios jo mamytės Dovilės gyvybei“, – feisbuke rašė Dovilės pusseserė Laura Meldaikė.

Anot jos, Pauliukas, vos spėjo pažinti savo mamą, jos neteko. „Jis nebejaus jos rankų šilumos, nebegirdės jos širdies plakimo, jau niekada neišgirs mylinčio balso ir neišvys spindinčių akių“, – liūdnai konstatavo velionės Dovilės giminaitė.

Pasak jos, berniukui labai reikia gerų žmonių pagalbos – mat Pauliaus tėtis bedarbis, o Dovilės mama, Pauliaus močiutė, nepajėgi iš minimalaus atlyginimo nesiekiančiomis pajamomis išlaikyti anūko.

Sirgo nuo mažų dienų

Susisiekus su Pauliaus mamos pussesere, ši paaiškino, kas nutiko, kad taip staiga užgeso Dovilės gyvybė.

„Matot, ji sirgo nuo mažų dienų. Širdies nepakankamumas ir plaučių hipertenzija. Nėštumas nelabai iš tiesų buvo galimas, bet ji ryžosi tam. Labai troško vaikelio... Susirado draugą, ir nėštumas galbūt kiek išprovokavo sveikatos pablogėjimą“, – svarsto jos pusseserė Laura Meldaikė, su kuria 15min bendravo Dovilės laidotuvių dieną.

Gimdymas buvo nelengvas. Teko daryti cezario pjūvį. Tačiau sūnelis gimė. Laiminga šeima grįžo į namus, tačiau praėjus vos savaitei Dovilė smarkiai sunegalavo ir atsidūrė ligoninėje - čia sustojo moters širdis.

Gydytojai esą buvo perspėję moterį apie pasekmes, jei ji ryšis gimdyti, vis dėlto taip susidėliojo, kad ji pastojo ir priėmė sprendimą – kad sūnus gims. Dovilė labai jo troško ir laukė.

„Ji nė nežinojo iš pradžių, kad pastojo, sirgo mėnesinėmis, sužinojo, kai buvo trečias mėnuo“, – pasakoja pusseserė Laura, leisdama suprasti, kad pasidaryti abortą būtų buvę per vėlu. Taigi berniukas gimė, tačiau pažino mamą labai trumpai. Pernelyg trumpai.

Matot, ji sirgo nuo mažų dienų. Širdies nepakankamumas ir plaučių hipertenzija. Nėštumas nelabai buvo galimas, bet ji ryžosi tam. Labai troško vaikelio, – pasakoja pusseserė Laura.

Probleminė šeima

Pauliukas šiuo metu gyvena su tėčiu Tomu Šopiu ir močiute. Bet, kaip pripažįsta Laura, ar šie du artimiausi jo žmonės sugebės tinkamai prižiūrėti vaikelį, dar nežinia, nors šanso galbūt jie verti. Giminaičiai stengsis jiems padėti kaip įmanydami, kad tai padaryti šiems dviem žmonėms būtų lengviau.

„Tėtis neturi gerų socialinių įgūdžių. Jis nedirbantis. 50 proc., rodos, jo nedarbingumas. Jis užaugęs vaikų namuose Radviliškyje. Čia mano mamos sesers mergaitė mirė, bandysime padėti, prižiūrėt, patikrinti, kaip jam einasi“, – nepalikti bėdoje pusseserės vaikelio žada Laura. Anot jos, močiutė – Dovilės mama – esą turi problemų su sveikata, yra turėjusi jų ir su alkoholiu. „Bet prisiekė, kad daugiau išgėrinėjimų nebus, kad rūpinsis Pauliuku, bet žinot, kaip būna...“ – svarsto ji.

Turint minty visas šias aplinkybes, buvo nurodytas Pauliaus tetos Renatos Martišienės sąskaitos numeris, kad pinigai būtų panaudoti tik vaikelio labui.

„Mes nurodėme jos sąskaitą, kad prižiūrėtume, jog visi pinigai būtų skirti vaikui, o ne panaudojami, pavyzdžiui, alkoholiui ar kitiems dalykams“, – sako Laura, leisdama suprasti, kad vaikas juk niekuo dėtas.

Asmeninio archyvo nuotr. /Dovilė ir Tomas Šopiai
Asmeninio archyvo nuotr. /Dovilė ir Tomas Šopiai

Vis dėlto, pripažįsta, kad vaiko tėtis irgi negali vartoti alkoholio – išgėręs tampa agresyvus. Ne kartą esą į šiuos namus yra skubėję ir policijos pareigūnai, šeima greičiausiai buvo įtrauka į rizikingųjų sąrašus. Pasak Lauros, blogiausiu atveju, jei vaikelio tėvas ir močiutė nesugebės jo auginti deramai, globoti Pauliuką imsis artimieji.

Šeimoje neturėjo ramsčio

Lauros teigimu, pusseserė Dovilė labai laukė gimstant sūnaus. Tikėjo, kad jai pačiai taip pat bus viskas gerai, nepaisant gydytojų perspėjimų.

Vis dėlto gyvenimas sudėliojo viską kitaip.

Pati Dovilė, anot pusseserės, gyveno šeimoje, iš kurios galbūt ne visada sulaukdavo pamokymų, tinkamų patarimų.

„Ji užaugo šeimoje, kuri neįskiepijo jai tinkamų socialinių įgūdžių. Bandydavome jai ką nors paaiškinti, kaip turėtų būti, bet tik numodavo ranka“, – sako Laura.

Dovilės biologinis tėtis ją paliko, iki paauglystės ją augino patėvis. Vis dėlto su juo Dovilės mamos keliai išsiskyrė, mama susirgo. Toliau Dovilė sukosi viena, kaip išmanė, – neturėjo, į ką atsiremti, buvo uždara ir išgyvenimus daugiausia pasilikdavo sau. Tiesa, jei namuose kildavo vaidų – giminėms pasiskųsdavo.

Prašo padėti

Dabar niekas negalės pranešti, jei kils bėdų dėl alkoholio, todėl giminaičiai pasirengę nuolatos važiuoti, padėti, prižiūrėti, kad ir Pauliuku būtų pasirūpinta, kad už nuomojamą dviejų kambarių butą mokesčiai būtų sumokėti.

Rekvizitai paramai pervesti:

Gavėjas: Renata Martišienė
Sąsk. Nr. LT327044000014648271
Gavėjo bankas: SEB bankas
Swift kodas: CBVILT2X
Paskirtis: parama Pauliui Šopiui,

Paypal: renatamartisiene22@gmail.com

„Padėti berniukui ir jo šeimai galite pervesdami lėšas į Pauliaus tetos Renatos Martišienės sąskaitą arba paremdami drabužėliais, sauskelnėmis, mišinukais, žaisliukais ir kitais naujagimiui reikalingais daiktais“, – vardija Laura.

Jos teigimu, ko gero, bus reikalingi ir vaistai. Esą vaiko tėčiui gydytojai buvo rekomendavę po mėnesio pasidaryti tyrimus. „Jam reikia tyrimus daryti, nes tėtis sirgo, mama dėl sveikatos bėdų turėjo. Pati atostogausiu, važiuosiu su tėčiu pas gydytojus, kad apžiūrėtų Pauliuką – į Kauno klinikas, kur gimęs berniukas. Buvo reikalavimas gydytojo, kad po mėnesio reikia šviesti galvytę, stuburiuką, atlikti genetinius tyrimus“, – pasakoja velionės Dovilės giminaitė.

Anot moters, berniukas su šeima net normalių gyvenimo sąlygų neturi – esą butas, kurį šiuo metu nuomojasi jo tėtis ir močiutė, nors tvarkingas, tačiau apleistas. Norėtųsi šviesesnės aplinkos berniukui augti.

„Nelabai kaip jis atrodo. Dviejų kambarių butas seno planavimo, bet ten remonto seniai nematęs būstas. Vonia gal labiausiai kliūvanti... Bent vieno kambario bendrabučio tipo butuką nusipirktų“, – svarsto ji.

Kadangi buto sąlygos, artimųjų manymu, netinkamos, šeimą pagyventi laikinai, kol bus surinkta parama ir surasta geresnė vieta gyventi, gali priimti Dovilės teta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Ekspertai įvertino tarnautojų algų šuolį: kas rėkė, tas gavo, o kiti pamiršti

Aktualu

A.Paleckio šnipinėjimo byloje aiškėja daugiau pavardžių

24sek

Atėnų padangių herojus: netikėta Luko Skywalkerio Lekavičiaus transformacija

Verslas

Klaipėda skaičiuoja metų derlių: gerovę kuria milijoninės investicijos

Pasaulis kišenėje

10 gražiausių Lietuvos pažintinių takų žiemos savaitgaliams

Aktualu

Teismo verdiktą išgirdo dvigubą žmogžudystę Kaune įvykdę budeliai: salėje nesėdėjo kartu

Vardai

Michelle Obama sutriuškino „50 pilkų atspalvių“ priklausiusį rekordą: jos knygos reikia visiems

Aktualu

A.Monkevičius žada imtis mokyklų tinklo pertvarkos: ar kokybė įmanoma, jeigu mokytojų daugiau nei vaikų?

Gyvenimas

Marius Jundulas laidoje „Atvirai su vadovu“: „Vadovas negali prarasti ryšio su realybe“

24sek

Šaras prieš R.Pitino: 0:1. Po 24 metų laikas revanšui

Įspūdingiausi 2019 metų Dakaro ralio kadrai

Aktualu

Žuvelė užkibo: Nastia Rybka iš Tailando atskrido tiesiai į pareigūnų glėbį Maskvoje

Gyvenimas

15min studijoje – S.Dailidė, siūlantis ledinį iššūkį: 30 dienų maudytis eketėje

N-18 Aktualu

90-metę užpuolęs, išžaginti kėsinęsis ir pasmaugęs recidyvistas laisvės veikiausiai nebeįkvėps

Vardai

Vaidas Baumila – vėl vienišas: išsiskyrė su stiliste Monika Jasionyte

Aktualu

Dalia Grybauskaitė Sauliaus Skvernelio sprendimą komentuoja lakoniškai

Gazas

Į gatves išrieda atnaujintas BMW 7: nuo „plug-in“ hibrido iki V12

Maistas

Skaniau nebūna: nuostabus sūrio pyragas su figomis ir apelsinais

15min iš Berlyno Verslas

Lietuva šiemet pasauliui prisistato be kiaulienos gaminių

Aktualu

Kauno autobusų stoties aikštelėje užsidegė automobilis, buvo evakuota šimtai keleivių

Aktualu

Policija ir vaiko teisių sargai ieško dingusios visos šeimos – trys vaikai nelanko mokyklos

Vardai

Kultiniai „Sopranai“ grįžta: vietoj serialo – kino filmas apie mafijos šeimos priešistorę

Aktualu

KT atmetė A.Širinskienės inicijuotą kreipimąsi dėl teisės aktų ekspertinės išvados

Kultūra

Aktorius Daumantas Ciunis: „Neturėjau net minties, kad kada nors vaidinsiu Chlestakovą“

Verslas

Nuosavybės teisių atkūrimas kaime – iš esmės baigtas, sako NŽT vadovas

Naujienos

Vardai

Jazzu džiaugiasi 12-a tatuiruote: nugarą ir sėdmenis spalvinti padėjo mylimasis Donatas Ivanauskas

Sportas

Pasaulio čempionate žibėjęs Rusijos futbolininkas įtariamas dopingo vartojimu

Vardai

Vaida Genytė pirmą kartą tapo modeliu: garsių moterų apsuptyje pristatė rudens šukuosenų madas

Aktualu

Andžejus Pukšto: Kaip išsaugoti Lietuvos ir Lenkijos auksinį rudenį?

Verslas

Įvardijo 5 svarbiausius daugiabučių renovacijos laimėjimus

Aktualu

Lenkija pasirengusi ginti Vakarus nuo Rusijos

Aktualu

Orai.lt: temperatūra aukščiau 20 laipsnių jau retai pakils

24sek

Dėl ketvirtos vietos LKL kovosiantys „Šiauliai“ atskleidė savo biudžetą

Aktualu

Premjeras: pakeisti švietimo ministrą būtų sunku

Aktualu

Rusija bando grįžti į žmogaus teises ginančią ET instituciją: kol kas rėmėjų netrūksta

Aktualu

Ataskaita: Vokietijoje kunigai seksualiai išnaudojo daugiau kaip 3,6 tūkst. vaikų

Gyvenimas

Po generinio vaisto vartojimo Elenos dukra atsidūrė reanimacijoje: sakote – ta pati veiklioji medžiaga?

Verslas

Kyla pigiausias Vilniaus daugiabutis: gyventojai stebisi statybininkų išmone

Gazas

Sebastienas Loebas ir Timmy Hansenas Rygoje ralio kroso lentynėse sieks prizinių vietų

Aktualu

Prie Filipinų artėja smarkus taifūnas Mangkhut

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. S.Schweblin „Prieraišumo laisvė“ – laiko provokacija

Gyvenimas

Grybai – supermaistas, ypač naudingas vyrams

24sek

Pergale pasidžiaugęs Šaras: apie pagrindinio įžaidėjo iškritimą ir logiškas klaidas

Verslas

Renovacija skatina sveikesnę gyvenseną

24sek

„urBONUSas“: D.Adomaitis – apie kritiką, karštą kėdę rinktinėje ir ką darytų Šaro vietoje

Verslas

Daržovių kainas augina ir sausra

Verslas

Kauno rajone atidaroma Vokietijos „Hellos“ gamykla

24sek

Mindaugas Budzinauskas dėl onkologinės ligos palieka Lenkijos klubą

Aktualu

Į prezidento rinkimų reitingų trejetą grįžo Saulius Skvernelis

Aktualu

Kalifornijoje šaulys nužudė penkis žmones, vėliau nusišovė pats

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:15
01:52
01:07

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką