Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Unikalią suaugusiųjų vidinių traumų gydymo metodiką taikanti E.Tonetti: „Gimdymas skausme yra tiesiog blogas įprotis“

Ar lengvai atpažįstame tikrąsias savo nerimo ar susikaustymo priežastis? Kas slypi nematomoje, bet iš kartos į kartą perduodamoje gimdymo gijoje? Beveik kiekvienas savyje nešiojamės labai skaudžių patirčių. Dažniausiai tai mūsų pačių giliai pasąmonėje liekančios gimimo, pirmųjų metų ir augimo traumos. Tapus tėvais ši tema tampa dar svarbesnė. Juk dabar tos įsisenėjusios traumos veikia ir mūsų brangiausiąjį stebuklą. Laiku jų neišgydžius, tikėtina, perduosime tuos „nešulius“ savo vaikui visam likusiam jo gyvenimui.
Vyras laiko moters ranką
Vyras laiko moters ranką / 123RF.com nuotr.

Mėgindamos išlikti „tobulomis mamomis“ dažna iš moterų po šypsena slepia tam tikrą skaudulį, kartais net pačios aiškiai nežinodamos, ką tiksliai užspaudžia.

Kaip sukurti tinkamiausias aplinkybes ne tik sau, bet ir vaikui?

Elena Tonetti (JAV), „Birth Into Being International“ mokymų įkūrėja bei „Birth As We Know It“ filmo direktorė ir prodiuserė, viena iš konferencijos „Sveika ir laiminga mama 2019“ pranešėjų, mano, kad bet kuriuo momentu galime pakeisti savo požiūrį, kuris pakeis ir pagrindinius mūsų nervų sistemos nustatymus. Tai vienintelis būdas mums, moterims, išgyventi kaip rūšiai. Apie tai specialistė įtemptai svarsto jau 37 metus.

Asmeninio archyvo nuotr./Lektorė Elena Tonetti
Asmeninio archyvo nuotr./Lektorė Elena Tonetti

Elena Jungtinių Tautų inicijuotoje knygoje „Force Such As the World Had Never Known – Women Creating Change“ pripažinta viena iš 30-ies įtakingiausių moterų pasaulyje, o neseniai buvo įvertinta ir „Legendary Leader“ apdovanojimu.

Unikalia suaugusiųjų traumų gydymo metodika tiesiogiai iš Kalifornijos vaizdo pranešimo metu konferencijoje „Sveika ir laiminga mama“ pasidalins nepaprasta moteris, jau daugiau nei 30 metų tūkstančiams žmonių visame pasaulyje šiuo metodu padedanti išsilaisvinti iš įgimtų vidinių traumų.

Jūsų filmas Birth As We Know It“ pasklido po 58 pasaulio šalis be jokios reklamos. Apie ką jis?

– Šis dokumentinis filmas vaizduoja moterų galią, kuria gali pasinaudoti kiekviena moteris gimdymo metu. Šia sritimi aistringai domiuosi jau 37 metus ir tarnauju pasaulio moterims, padėdama joms gimdymo procese.

Remiantis viskuo, ką išmokau dirbdama su tūkstančiais žmonių, supratau, kad gimimo momentas yra vienas svarbiausių kalbant apie mūsų civilizacijos evoliuciją. Mums itin svarbu įnešti sąmoningumą į apvaisinimo procesą, mokyti mūsų moteris ir vaikus apie naujos kartos gyvybės užmezgimo momento svarbą tam, kad galėtume užauginti kartą, kuri gims jau orientuota ne į kančios, skausmo, vienišumo ar palikimo jausmą.

– Gimdymo skausme galima išvengti?

– Gimdymas skausme yra tiesiog blogas įprotis, kurį žmonija perėmė prieš kelis tūkstančius metų dėl daugybės skirtingų priežasčių. Mes pamiršome, kaip gimdyti, tad mums reikia tą žinojimą atgauti. Esu tikra, kad kiekviena moteris gali padėti savo vaikui gražiai ateiti į šį pasaulį, ir būtent tokią žinutę noriu skleisti.

– Kas nutinka mums gimstant?

– Mes praeiname per labai sudėtingą fiziologinį, bet tuo pačiu ir natūralų procesą, kurio metu mūsų esybės branduolyje susiformuoja labai specifiniai santykiai, kurių pagrindu renkamės, kaip atvykti į šią tikrovę ir kokius santykius turėti joje.

Darome labai didelę klaidą ištraukdami gimdymą iš viso gyvenimo konteksto. Būtent čia ir paslystame, apibūdindami gimdymą kaip atskirą įvykį, kurio metu bandome susitelkti į tai, kas vyksta dabar. Tai, kas vyksta gimdymo metu, atspindi pačią gimdančiąją ir viską, ką ji patyrė savo gyvenime.

Mes pamiršome, kaip gimdyti, tad mums reikia tą žinojimą atgauti.

123RF.com nuotr./Vyras su besilaukiančia žmona
123RF.com nuotr./Vyras su besilaukiančia žmona

– Gimdymas pakeičia ir vyrą, ir moterį?

– Dažnai gimdymo metu moteris visiškai praranda savo tapatybę, todėl privalome skubėti į pagalbą, palaikyti ją, padėti jai atrasti savo naują tapatybę, nes ji žino, kad tikrai negalės grįžti prie to, kokia ir kuo jinai buvo anksčiau, ar to, ką jautė savo vyrui prieš vaiko gimimą.

Vyras taip pat neišvengia permainų. Jis buvo jos gyvenimo žvaigžde, o dabar staiga jis turi tapti užkulisių darbuotoju. Tai be galo sunki situacija, ypač kai joje atsiduri be jokio pasiruošimo, apie tai nepakalbėjus, net nežinant, kad apie tai apskritai reikia kalbėti.

– Ką reikia daryti, kad geriau pažintumėme save?

– Turime šviesti savo vaikus, kad niekada nėra per anksti kalbėti apie tai. Galime perskaityti visas pasaulio knygas, bet tikrai ne jų išmintis padės gimdos kakleliui prasiverti. Gamta juk irgi taip neveikia, o mes laikomės to paties mechanizmo.

Kaskart, kai vengiame atgimti į kažką naujo, mes po truputį mirštame. Judame į priekį kaip civilizacija, bet šiuo metu sukamės ratu, išrandame naujausias technologijas, bet patys nesikeičiame.

– Kodėl mums taip prastai sekasi gimdyti būtent dabar?

– Didžiausias veiksnys yra streso lygis. Mes generuojame, išskiriame milžinišką adrenalino kiekį, kuris mus sukausto ir užrakina, bet pokyčiams niekada nėra per vėlu. Net jei moteris sužino apie nėštumą labai sunkioje gyvenimo situacijoje, bet kuriuo atveju ji gali padaryti labai daug. Tikslas – ne sukurti idealią situaciją, o pakelti moters sąmoningumo lygį ir padėti jai geriau jausti save.

Moteriai reikia atrasti save iš naujo nėštumo metu. Jai būtina mesti viską, kas jai netinka, ir pradėti gyventi darniai su savo vaiku. Gerbkime šį magišką darbą, kurį ji atlieka nėštumo metu.

Kaskart, kai vengiame atgimti į kažką naujo, mes po truputį mirštame.

– Kas sukelia komplikacijas gimdymo metu ir atsirandančias traumas?

– Mūsų civilizacijos dabartinė būklė ir yra mūsų gimimo traumų rezultatas. Kaip elgiamės su planeta ir kaip elgiamės su kitais, yra mūsų santykio su savimi atspindys.

Gilus pasipiktinimas gyvenimu, kurį dabar kolektyviai reiškiame, yra gimimo traumos rezultatas. Mūsų nepasitenkinimas savo kūnu yra gimimo traumos rezultatas. Viskas, ką iki šiol pridirbome, yra mūsų gimimo traumos rezultatas. Visos mūsų santykių klaidos ar santykiai su vaikais bei tėvais – mūsų gimimo traumos rezultatas.

Taip dabar ir gyvename, bet visi kartu galime pakeisti šią dinamiką. Mums reikia padidinti savo sąmoningumą ir šviesti šia tema mokyklose ir darželiuose. Mokyti savo vaikus, kad jiems nebūtina gyventi „autopiloto“ režimu ir atkartoti savo gimimo patirties jų pačių šeimose vaiko formavimosi periodu. Jie turi galimybę pakeisti savo traumų poveikį vaikams.

– Kaip veikiaBirth Into Being programa?

– Ji susideda iš keturių skirtingų procesų, leidžiančių moteriai padirbėti su skirtingais veiksniais, dėl kurių dažniausiai moterys linkusios sau pakenkti. Jei pasirūpinsime tuo dar iki gimdymo, jokių netikėtumų neįvyks, o tiesiog vyks procesas.

Taip pat galima atlikti didelį vidinį darbą per meditaciją, sveiką gyvenseną, maistą ir sportą. Visi šie komponentai labai svarbūs. Svarbiausia mums yra išmokti užmegzti ryšį vieniems su kitais, būti geresniems ir švelnesniems.

– Ko palinkėtumėte moterims?

– Palaikykite viena kitą, raskite būdą pajausti tarpusavio ryšį, nes konkuravimo laikai baigėsi. Kai praradome seserystės jausmą, praradome ir gebėjimą gimdyti. Moterys, jūsų galia kyla iš to, jog turite viena kitą.


„Sveika ir laiminga mama“ – vienintelė konferencija Baltijos šalyse, skirta ir mamoms, ir tėčiams. Jų sveikatai, vidiniam pasauliui, iššūkiams ir laimei. Konferencija vyks balandžio 28 d. „CONFER by Siemens Arena“ (Ozo g. 14, Vilnius).

Visi pranešėjai ir temos – mamosdiena.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius