Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar verta gerti sulą?

Daugelį lietuvių kankina klausimas, ar sveika gerti sulą. Tai – sezoninis produktas, tekantis iš medžių vos kelias savaites per metus. Tiek beržų, tiek klevų sula turi sveikatai naudingų savybių, tarp kurių – odos jauninimas, bakterijų šalinimas ir net kraujospūdžio mažinimas, LRT TELEVIZIJOS laidoje pabrėžia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas.
Beržų sula
Beržų sula / Fotolia nuotr.

„Beržų sula veikia kaip labai efektyvus kepenų detoksikatorius. Ji gali neutralizuoti šalutinius medžiagų apykaitos produktus, pašalinti toksinus, taip pat sula padeda kepenų veiklai kaip papildomas mineralų, cukrų, vitaminų ir kitų naudingų medžiagų šaltinis“, – aiškina A.Unikauskas.

Dar vienas beržų sulos privalumas – odos jauninimas. „Sula gali būti naudojama kaip prausiklis, kad pagerintų odos tekstūrą ir sumažintų tokias problemas kaip aknė ar egzema. Beržų sula ne tik jaunina, bet ir apsaugo odos ląsteles nuo oksidacinio streso, UV spindulių, aplinkos taršos ir pan.“ – teigia medikas.

Klevų sula turi ne mažiau naudingų savybių – ji stimuliuoja neutrofilų (imuninių ląstelių) aktyvumą, taip pat padeda pašalinti bakterijas.

Anot A.Unikausko, klevų sula pasižymi ir kraujospūdį mažinančiu poveikiu. „Reikia paminėti, kad klevų sula stiprina kaulus. Mokslininkai teigia, kad 50 proc. sulos tirpalas gali potencialiai sustabdyti osteoporozės ir į ją panašius simptomus, paskatintus mitybos, kurioje mažai kalcio“, – sako medikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius