Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro ataskaitoje minima ir Lietuva

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (EMCDDA) ataskaitoje teigiama, kad Ispanija, Nyderlandai, Portugalija ir Belgija yra pagrindiniai kokaino patekimo į Europą taškai. Kaip svarbios tranzito ar paskirties šalys Europoje dažnai minimos Vokietija, Prancūzija ir Jungtinė Karalystė. Apytikriais Jungtinės Karalystės skaičiavimais, į šalį kasmet įvežama 25–30 tonų kokaino. Be to, naujos ataskaitos rodo, kad neteisėta kokaino apyvarta gali plėstis rytų kryptimi (EMCDDA ir Europolas, 2010). Kokainas vis dažniau kontrabanda įvežamas per Pietryčių ir Rytų Europą, pirmiausia Balkanų šalių maršrutais, į Latvijos ir Lietuvos uostus.
Klaipėdos uostas nuo laivo denio
Klaipėdos uostas - vartai, per kuriuos patenka narkotikai. / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

2010 m. itin dideli kokaino kiekiai perimti Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Turkijoje.

Švirkščiamieji narkotikai – Latvijos rykštė. Lietuva lenkia Ispaniją

Didžiausias AIDS paplitimas tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų tebėra Latvijoje, kur naujų atvejų skaičius siekė 27,1 atvejo vienam milijonui gyventojų 2010 m., iki apytiksliai 20,8 naujo atvejo vienam milijonui gyventojų ankstesniais metais.

Kokainas vis dažniau kontrabanda įvežamas per Pietryčių ir Rytų Europą, pirmiausia Balkanų šalių maršrutais, į Latvijos ir Lietuvos uostus.

Apie santykinai daug AIDS atvejų tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų taip pat pranešama Estijoje (9,7 naujo atvejo vienam milijonui gyventojų), Portugalijoje (8,3 atvejo), Lietuvoje (6,0 atvejo) ir Ispanijoje (5,7 atvejo), nors 2005–2010 m. visose šiose šalyse pastebimos mažėjimo tendencijos.

Daugiau galimybių atprasti nuo kanapių

2011 m. daugiau nei pusė Europos šalių nurodė, kad gydymo aktyviai ieškantiems vartotojams buvo siūlomos specialios gydymo nuo kanapių vartojimo programos, t. y. programų skaičius nuo 2008 m. padidėjo trečdaliu. Atlikdami naujausią vertinimą Graikijos, Vokietijos, Italijos, Kroatijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Slovėnijos, Slovakijos ir Jungtinės Karalystės nacionaliniai ekspertai nustatė, kad šiomis programomis galėjo pasinaudoti daugelis kanapių vartotojų, kuriems reikia gydymo, o Belgijos, Čekijos, Danijos, Ispanijos, Austrijos, Portugalijos, Rumunijos ir Norvegijos ekspertai nustatė, kad šiomis programomis galėjo pasinaudoti tik nedidelė kanapių vartotojų dalis.

Lietuvoje nuo perdozavimo dažniau miršta vyrai

Kaip pranešama, Europoje didžiausią nuo perdozavimo mirusiųjų dalį sudaro vyrai (iš viso 80 proc.). Padėtis Europoje skiriasi: apie daugiau nuo perdozavimo mirusių vyrų pranešta pietinėse šalyse (Graikijoje, Italijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Kroatijoje) ir Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje bei Turkijoje. Nuo 2004 m. į ES įstojusiose valstybėse dažniau mirties nuo narkotikų atvejų užregistruota taip pat tarp vyrų ir jaunesnių asmenų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius