-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gulintiems ligoniams reikia ne tik atjautos, bet ir kokybiškos priežiūros

Gulinčio ligonio slauga – sunkus darbas, reikalaujantis ir kantrybės, ir žinių. Kartu tai didelis moralinis ir emocinis išbandymas artimiesiems. Rūpinimasis ligoniu namuose reikalauja ypatingo organizavimo, laiko, žinių ir dažnai specialių priemonių. Parsivežus sunkų ligonį į namus, artimiesiems kyla daugybė klausimų ir problemų. Sunku ne tik susitaikyti su artimo žmogaus liga, bet ir fiziškai slaugyti: prausti, keisti sauskelnes ir pan.
Gulintiems ligoniams reikia ne tik atjautos, bet ir kokybiškos priežiūros
Gulintiems ligoniams reikia ne tik atjautos, bet ir kokybiškos priežiūros / Užsakovo nuotr.

Ypač svarbi slaugomo ligonio higiena. Kodėl?

Gulinčiojo ligonio priežiūroje higiena užima labai svarbią vietą, nes dėl prakaito, šlapimo ar išmatų sudrėkus odai atsiranda palankios sąlygos praguloms, odos ligoms vystytis. Be to, dėl nepakankamos odos priežiūros ligonis jaučia diskomfortą.

Oda atlieka daug svarbių funkcijų: apsauginę, imunologinę, termoreguliacinę, medžiagų šalinimo (atliekama per prakaitą ir riebalines liaukas), kvėpavimo ir kt. Tačiau tai įmanoma tik esant švariai odai.

Visiems suprantama, kad kaskart keičiant sauskelnes reikia prausti intymiąją zoną. Tačiau nemažiau svarbi ir viso kūno higiena. Jeigu ligonis ilgesnį laiką nemaudomas, jei drabužiai ir patalynė keičiami retai, didėja tikimybė, kad ant odos ims sparčiai daugintis mikroorganizmai. Tokiais atvejais odą sužeidus į organizmą greičiau patenka infekcijos, o tai didina pragulų ar odos ligų atsiradimo riziką. Taigi labai svarbu, kad ligonio oda būtų švari ir sausa.

Kaip tinkamai prižiūrėti ligonio odą?

Jei nevaikštantis ligonis gali sėdėti ir savarankiškai nusiprausti, jam tokia galimybė turėtų būti suteikiama lovoje. Jei pats ligonis to padaryti negali, jį prižiūrintis žmogus turėtų kiekvieną rytą nuprausti veidą, kaklą, rankas, kojas, išvalyti dantis.

Intymi higiena taip pat atliekama kiekvieną rytą ir vakarą, taip pat ligoniui pasituštinus, keičiant sauskelnes. Jei įmanoma, geriausia ligonį prausti vonioje ar po dušu. Kai tokios galimybės nėra, turi būti atliekamas drėgnas viso kūno valymas. Prausimas svarbus ne tik dėl švaros, bet ir dėl to, kad, atliekant masažuojamuosius judesius, stimuliuojama ligonio kraujotaka.

Nepakeičiama pagalba prižiūrintiesiems sunkius ligonius

Pastaruoju metu atrasta priemonių, palengvinančių gulinčių ar sunkiai sergančių žmonių priežiūrą. Viena tokių naujovių – drėgnos prausimo pirštinės „TENA Wet Wash Glove“. Tai patogi ir higieniška alternatyva prausti ligonį nenaudojant muilo ir vandens. Todėl produktas idealiai tinka gulintiems ir riboto judėjimo žmonėms. Prausimas naudojant drėgnas pirštines yra patogesnis ir mažiau vargo sukelia pačiam ligoniui. Svarbu ir tai, kad priemonė sumažina ir slaugančiojo fizinį krūvį. Drėgnosios prausimo pirštinės – higieniškesnė ir švelnesnė odai priemonė nei paciento prausimas naudojant dubenį su vandeniu.

Visam kūnui nuplauti vidutiniškai užtenka 4 pirštinių. Tereikia pirštinę užsidėti ant rankos ir prausti norimas kūno vietas. Iš pradžių nuplaunamas veidas, kaklas ir viršutinė kūno dalis, po to – apatinė. Kirkšnių sritis plaunama paskiausiai. Kad prausimas ligoniui teiktų kuo didesnį komfortą, pirštines galima pašildyti mikrobangų krosnelėje, t. y. pagal ligonio poreikius naudoti pašildytas arba kambario temperatūros.

Švari oda padeda sveikti

Dėl ilgo gulėjimo ligos patale sergantysis neretai tampa kaprizingas, irzlus. Todėl itin svarbu tinkamai prižiūrėti ligonio kūną, odą, kad ji būtų švari ir nekeltų papildomo fizinio nepatogumo sergančiajam, kai jam ir taip sunku emociškai.

Užsakovo nuotr./Drėgnosios prausimo pirštinės – higieniškesnė ir švelnesnė odai priemonė nei paciento prausimas naudojant dubenį su vandeniu.
Užsakovo nuotr./Drėgnosios prausimo pirštinės – higieniškesnė ir švelnesnė odai priemonė nei paciento prausimas naudojant dubenį su vandeniu.

Drėgnosios prausimo pirštinės

„TENA Wet Wash Glove“

Iš anksto sudrėkintos odą puoselėjančiu losjonu prausimo pirštinės. Tinka visam kūnui ar reikiamoms kūno vietoms prausti. Nereikia naudoti vandens. Švelniai nuvalo odą ir suteikia jai gaivų kvapą. Pirštinės yra vienkartinės.

Patogu naudoti:

  • Pradėkite plauti nuo veido, tuomet plaukite kaklą ir viršutinę kūno dalį, pereikite prie apatinės kūno dalies, nugaros ir baikite intymiosios dalies prausimu.
  • Prausimui naudokite abi pirštinės puses.
  • Panaudotas prausimo pirštines išmeskite.
  • Visam kūnui nuplauti vidutiniškai užtenka 4 pirštinių.

Švelnesnis poveikis odai nei prausiant su muilu ir vandeniu.

Prausiant masažuojamas visas kūnas.

Dermatologų patikrinta. Be alkoholio ir parabenų.

Ieškokite vaistinėse.

Daugiau informacijos WWW.TENA.LT

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius