Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 balandžio 25d. 12:10 , Atnaujinta: 2016 balandžio 29d. 09:10

Kada ir kodėl reikalinga deguonies terapija?

Daugiamečiais pasauliniais klinikiniais tyrimais įrodyta, kad ilgalaikė deguonies terapija labai pagerina gyvenimo kokybę, o gyvenimo trukmė pailgėja net iki 5–7 metų.
Projekto partnerio nuotr. / Daugiamečiais pasauliniais klinikiniais tyrimais įrodyta, kad ilgalaikė deguonies terapija labai pagerina gyvenimo kokybę, o gyvenimo trukmė pailgėja net iki 5–7 metų.
Kodėl Jums reikalinga deguonies terapija? Tyrimai parodė, kad rūkant, nuolat kvėpuojant užterštu miesto oru bėgant laikui plaučiuose kaupiasi kenksmingos medžiagos. Jos gali sukelti kosulį, dusulį, bronchinę astmą, ar net pakitimus, kurie negrįžtamai paveikia ne tik kvėpavimo organus. Gaila, kad yra žmonių, kuriems rytinis kosulys ir net peršalimo ar kvėpavimo takų ligos neatrodo rimta, ypač jei ankščiau jie nebuvo susidūrę su kvėpavimo nepakankamumo liga.

Deguonies terapija gerina gyvenimo kokybę

Deguonies terapija turi daug privalumų. Ji skatina kvėpavimo funkcijas, suteikia energijos, užtikrina, kad visas organizmas ir organai geriau funkcionuotų bei atliktų savo užduotis. Sergant lėtine obstrukcine plaučių liga ir esant deguonies trūkumui, taikoma deguonies terapija, kuri pagerina gyvenimo kokybę ir prailgina gyvenimo trukmę.

Ką daryti prieš deguonies terapiją?

Prieš pradedant deguonies terapiją atliekami keli tyrimai: rentgeno, išmatuojamas gyvybinis plaučių tūris, ištiriamos arterinio kraujo dujos, nustatomas deguonies kiekis kraujyje ramybės būsenoje ir judant. Jeigu nustatomas deguonies trūkumas, atliekama kraujo analizė (arterinio kraujo dujų matavimas). Patalpoje, kurioje atliekama deguonies terapija, draudžiama rūkyti ir dirbti su atvira ugnimi. Todėl, jei esate rūkalius, prieš deguonies terapiją turite mesti rūkyti.

Ką reikia žinoti apie deguonies terapiją?

Deguonis naudojamas pagal jūsų gydytojo rekomendacijas. Jums reikalingas deguonies kiekis nustatomas tyrimais. Dažniausiai vienokios dozės reikia ramybės būsenoje ir kitokios esant apkrovai, pavyzdžiui, vaikščiojant. Deguonies dozių jokiu būdu nereikėtų keisti nepasikonsultavus su gydytoju. Geresni deguonies terapijos rezultatai pasiekiami tada, kai deguonies įkvėpimas vyksta visą parą. Organizme deguonies sukaupti neįmanoma – jis sunaudojamas per maždaug 5 minutes.

Ilgalaikė deguonies terapija naudojant deguonies koncentratorius yra prieinama ne tik ligoninės pacientams. Ji taikoma ir namuose. Gydytojui pulmonologui paskyrus deguonies terapiją namuose, deguonies koncentratorių, t.y. aparatą, kuris iš aplinkos oro nuolatos gamina reikiamos koncentracijos deguonį, galima išsinuomoti net neišėjus iš namų. Užtenka paskambinti apačioje nurodytais telefonais ir aparatas bus pristatytas per parą visoje Lietuvoje.

Dabar nuomojami ir stacionarūs (stovintys namuose), ir mobilūs (su kuprinėje nešiojamais deguonies balionėliais) aparatai. Priklausomai nuo ligos stadijos, Valstybinė ligonių kasa kompensuoja šią terapiją. Tokiu atveju ir aparato atvežimas, apmokymas juo naudotis, ir jo priežiūra ligoniui nekainuoja.

NUOMOJAME deguonies koncentratorius, pristatome į namus visoje Lietuvoje.

Vilniuje: UAB AGA, Didlaukio g. 69, tel. (8 5) 278 7787

Kaune: UAB „Euritra“, Jonavos g. 260, tel. (8 37) 330 970, 8 698 72915

NEMOKAMA linija 8 800 23222

www.linde-healthcare.lt

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką