Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kasmet pabėgti nuo vėžio vis sunkiau – aplinkoje knibžda ligos sukėlėjų

Onkologinio instituto koridoriuose pilna ir vyresnio amžiaus pacientų, ir jaunesnių žmonių. Ir visi su liūdnomis savo istorijomis. Vieni čia lankosi jau nebe pirmą kartą, o kiti diagnozę išgirdo visai neseniai.
Gražių ir žvilgančių brazilių garbanų paslaptis – plaukų deginimas!
Plaukų priežiūros priemonėse gausu vėžio sukėlėjų / Kadras iš vaizdo įrašo

Šiuo metu su vėžiu Lietuvoje kovoja maždaug 100 tūkst. žmonių. Per dešimtmetį šis skaičius padidėjo beveik dvigubai. Bet yra ir gera žinia, nes tai reiškia, kad ši liga vis dažniau nelieka nepastebėta, – pranešė TV3 „Žinios“.

Onkologinių ligų situacija tikrai kelia nerimą. 10 metų ir ilgiau su vėžiu išgyvena tik 1 iš 5 onkologinių pacientų.

10 metų ir ilgiau su vėžiu išgyvena tik 1 iš 5 onkologinių pacientų.

„Jeigu profilaktinių programų metu nustatoma pirma stadija, sergant, tarkime, prostatos vėžiu išgyvenamumas yra 100 proc. O jeigu yra tam tikros lokalizacijos, tarkime, kasos, kepenų, plaučių, stemplės, penkių metų išgyvenamumas yra 10 proc.“, – sakė medicinos mokslų daktaras, onkologas Ernestas Janulionis.

Pasak specialistų, išvengti vėžio vis sunkiau, nes mūsų aplinkoje knibžda daugybė vėžiui draugiškų chemikalų. Jų turi įvairiausi kasdien mūsų naudojami produktai. Vos prieš keletą dienų JAV žiniasklaida skelbė, kad šioje šalyje draudžiama naudoti teflonines keptuves.

Specialistai sako, kad skutimosi putose, įvairioje kosmetikoje, plaukų formavimo priemonėse, plaukų dažuose, muile ir daugybėje kitų kasdien vartojamų priemonių gali būti kenksmingų medžiagų. Tačiau labai norint jų galima išvengti.

„Kalbant apie kosmetiką, daugelis žino pavojingas medžiagas, kurių reiktų vengti. Tai parabenai, bifenolis. Reikia skaityti etiketes ir stebėti, kad tokių elementų gaminiuose nebūtų. Skaitykite ir dažų sudėtį – kad būtų kuo mažiau lakių organinių junginių“, – sako kenksmingų medžiagų žinovė Lilija Židonienė.

Žinoma, visiškai kenksmingų medžiagų apsisaugoti neįmanoma, nes vėžį sukeliančių elementų gausu mūsų aplinkoje: automobilių išmetamosiose dujose, cigarečių dūmuose.

Pasaulyje kasmet nustatoma net keliolika milijonų naujų vėžio ligos atvejų. Ir kone 10 mln. kasmet nuo jo miršta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius