Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šeimos gydytojo apžiūros dėl pažymos į mokyklą tenka laukti daugiau nei du mėnesius

Vilnietė Rita susidūrė su kuriozine situacija. Vasaros viduryje nusprendusi pasirūpinti dukters sveikatos pažyma, pas gydytoją pateks tik rugsėjo 18 d., t. y. keliomis dienomis vėliau nei mokykla reikalauja pristatyti visus reikalingus dokumentus. Poliklinika teigia, kad susirgus pas gydytoją galima pakliūti per 3–4 dienas, tačiau pažymos reikia palaukti.
Poliklinika
Poliklinika / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Klaida buvo pasakyti vizito tikslą?

Moteris supranta, kad didelės dramos tame nėra, tačiau toks posūkis sveikatos apsaugos sistemoje ją stebina. Pašnekovės teigimu, palaukti eilėje tekdavo visada, tačiau šis terminas viršija visas sveiko proto ribas.

„Situacija labai paprastai. Iki šiol su sveikatos pažyma visada susitvarkydavome laiku, tačiau šiemet atsidūrėme situacijoje, kad nėra kur dėtis: arba eiti pas gydytoją privačiai ir mokėti iš savo kišenės, arba būti skolininkais mokyklai. Pas gydytoją dukrą užrašiau maždaug liepos viduryje. Sąžiningai pasakiau, kad mums reikės sveikatos pažymos. Iki šiol vėliausiai pakliūdavome rugpjūčio pabaigoje, o šįkart vizitui mums pasiūlė tik rugsėjo 18 d. Paklausiau, ar nėra galimybės anksčiau, tačiau man buvo pasakyta, kad nėra.

Kyla natūralus klausimas: kada dabar reikia užsirašyti pas gydytoją, kad pakliūtum laiku?

Kyla natūralus klausimas: kada dabar reikia užsirašyti pas gydytoją, kad pakliūtum laiku? Ar tam, kad viskas vyktų sklandžiai ir nebūtų jokių kuriozų, ateinantiems mokslo metams reikia užsirašyti dar nebaigus praėjusių? Kas būtų, jei pas gydytoją reikėtų pakliūti dėl rimtesnės problemos? O gal todėl, kad sąžiningai pasakiau, jog užsirašome tik pažymai gauti, mūsų neįtraukė į skubesnį sąrašą, nusprendė, kad galime palaukti?“ – svarstė septintokės mama.

Manė pasirinkusi protingą laiko tarpą

Sužinojusi, kad mokykla reikalauja pristatyti sveikatos pažymą iki rugsėjo 15 d., moteris dar kartą paskambino į polikliniką, sąžiningai paaiškino situaciją ir paprašė rasti tarpelį gydytojos darbotvarkėje anksčiau, tačiau gavo atsakymą: „Visi laukia ir jūs laukite. “

„Suprasčiau, jei būčiau užsiregistravusi paskutinę rugpjūčio savaitę ir norėčiau per savaitę viską susitvarkyti, tačiau tai nebuvo paskutinės minutės sprendimas, buvo užsidėtas pakankamai ilgas laikotarpis. Suprantu, kad ir gydytojai atostogauja, ypač vasarą, bet poliklinika galėtų kažkaip racionaliau spręsti šį klausimą. Aišku, niekas nesugrius, kad pristatysime pažymą vėliau, tačiau man norisi visus dokumentus sutvarkyti laiku ir neatsiprašinėti mokykloje, kad vėluoju.

Mokykla didelė, visi planuojasi savo darbus ir suprantu, kad nori pažymas gauti iki tam tikros datos. Kas būtų, jei mes visi nesilaikytume nustatytos tvarkos? Dabar atrodau neatsakinga mama, nepasirūpinusi pažyma iš anksto, nors man atrodo, kad pasirinkau protingą laiką tuo pasirūpinti. Ne, pasirodo, tai padaryti reikėjo gerokai anksčiau“, – svarstė pašnekovė.

A.Primost/15min nuotr./Antakalnio poliklinika
A.Primost/15min nuotr./Antakalnio poliklinika

Poliklinika: pas gydytoją patekti galima per 3–4 dienas

Sveikatos pažymas iki rugsėjo 15 d. privalu pristatyti daugumoje mokykloje, tačiau, kaip aiškino Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos direktorius Gintaras Alfonsas Petronis, jos į mokyklą plauks dar visą rugsėjo mėnesį.

„Sveikatos pažymos mokyklai labai svarbios, kadangi turime žinoti savo mokinių sveikatos būklę. Šiemet labai patogu, kad pradėtos išduoti elektroninės pažymos, t. y. mokykla jas gauna tiesiogiai. Jas peržiūri ir apdoroja mūsų sveikatos specialistė.

Terminas, kad reikia priduoti pažymas, yra rugsėjo 15 d., tačiau žinome, kad daug vaikų dar laukia eilėje pas gydytoją. Jeigu žinome, kad jie užsiregistravę, pernelyg nespaudžiame tėvų, o visai neužsiregistravusių jau nebūna. Dabartiniai tėvai yra sąmoningi“, – teigė pašnekovas.

Pasak Vilniaus Antakalnio poliklinikos, kurioje ir registruota Ritos dukra, III šeimos gydytojų skyriaus vedėjos Izabelės Juškienės, šiuo metu poliklinikoje darbas vyksta pakankamai intensyviai, tačiau negalima sakyti, kad yra pacientų antplūdis.

„Taip, pacientai registruojasi sveikatos patikroms planine tvarka ir anksčiau tai suskubę padaryti tėveliai su sunkumais nesusidūrė. Sudėtingiau bus kitą savaitę, kai pacientams, laiku nepakliuvusiems pas gydytojus, bus reikalingos sveikatos pažymos.

Kalbant bendrai, kasmetinis vaikų sveikatos tikrinimas šiemet prasidėjo anksčiau, t. y. jau nuo balandžio mėnesio, lyginant su praeitais metais, vienu mėnesiu anksčiau. Taigi stebima sveikintina dinamika nepalikti visko paskutinei akimirkai. Taip pat tėveliams reikia įvertinti, kad vasara yra atostogų metas, kai ir gydytojai atostogauja, dėl to gali susidaryti ilgesnės laukiančiųjų eilės, kaip ir šiuo atveju“, – teigė medikė.

Pasak pašnekovės, šiandien užsirašyti pas šeimos gydytoją profilaktinei sveikatos patikrai galima per vidutiniškai 3–4 darbo dienas, nes, siekiant pagerinti pacientų patekimą pas gydytojus, priimta naujų šeimos gydytojų.

Tačiau šis terminas iš tiesų galioja tik sergantiesiems, Tuo tarpu sveikatos pažymų iš tiesų tenka laukti ilgiau. Šie vaikai poliklinikoje rašomi vėlesniam laikui, kad nesudarytų eilių sergantiesiems: jeigu visus laikus užimtų nesuskubę laiku susitvarkyti pažymų vaikai su tėveliais, tuomet tikrai pas gydytoją būtų sunku pakliūti tiems, kuriems iš tiesų reikia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius