Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sergamumas peršalimo ligomis per savaitę sumažėjo

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) informuoja, kad rugsėjo mėnesį gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (toliau – ŪVKTI) sergamumo kreivė Panevėžio apskrityje kas savaitę kilo vis aukštyn, bet 40-ąją š. m. savaitę (rugsėjo 29 d. – spalio 5 d.) sergamumas šiek tiek sumažėjo.
Sloga
Sloga / Fotolia nuotr.

Panevėžio apskrityje praėjusią savaitę bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI siekė 50,00 atv./10 tūkst. gyv., savaitę prieš tai – 57,00 atv./10 tūkst. gyv.

40-ąją 2014 metų savaitę didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Panevėžio mieste (70,50 atv./10 tūkst. gyv.), mažiausias – Kupiškio rajone (16,30 atv./10 tūkst. gyv.). Daugiausia serga 0-17 metų amžiaus vaikai, kurie sudaro 68 proc. Šį rudenį gripo atvejų nebuvo registruota.

Analizuojant 2013 ir 2014 metų 40-osios savaitės bendrą sergamumą gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, matyti, kad sergamumo rodiklis šiais metais išlieka panašus (atitinkamai 52,9 ir 50,00 atv./10 tūkst. gyv.).

ŪVKTI būdinga staigi pradžia, pakilusi temperatūra, sloga, kosulys, dusulys, gerklės skausmas, čiaudėjimas, ašarojimas. Užsikrėtus simptomai gali atsirasti per keletą valandų.

ŪVKTI (arba respiracinės infekcijos) yra nevienalytė ligų grupė, kuriai priklauso gripas, paragripas, adenovirusinė, rinovirusinė, respiracinė sincitinė ir koronavirusinė infekcijos. ŪVKTI yra labiausiai paplitusios infekcinės ligos ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Centro duomenimis, 2013 metais Panevėžio apskrityje užregistruota 50 034 ŪVKTI atvejai (Lietuvoje – 75 0279 atv.). Praėjusiais metais didžiausias sergamumo ŪVKTI rodiklis buvo Panevėžio mieste, kuris siekė 2081,46 atv./10 tūkst. gyv. ir viršijo šalies sergamumo ŪVKTI rodiklį – 2536,28 atv./10 tūkst. gyv.

ŪVKTI sąvoka apima įvairių mikroorganizmų sukeltas ligas, kurioms būdingi kvėpavimo organų pažeidimo požymiai, intoksikacijos reiškiniai. Šios infekcijos sukelia ūminį viršutinių kvėpavimo takų uždegimą, galintį pažeisti ne tik viršutinius kvėpavimo takus, bet ir atskiras jo dalis. Virusus oro lašineliniu ar kontaktiniu būdu platina užsikrėtęs žmogus. Šios infekcijos plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint bei tiesioginio kontakto keliu. Galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus.

ŪVKTI būdinga staigi pradžia, pakilusi temperatūra, sloga, kosulys, dusulys, gerklės skausmas, čiaudėjimas, ašarojimas. Užsikrėtus simptomai gali atsirasti per keletą valandų. Susirgus rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris skirs atitinkamą gydymą.

Nuo ŪVKTI skiepų nėra, todėl taikomos kitos profilaktikos priemonės, tokios kaip: organizmo imuninės sistemos stiprinimas, sąlyčio su sergančiais asmenimis vengimas, dažnas patalpų vėdinimas ir plovimas drėgnu būdu, kruopštus rankų plovimas ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius