Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 12d. 15:12

Simbolinę dieną patvirtintas organų donoras – laukiantiems padovanojo inkstus ir ragenas

Organų donorystė
Sauliaus Žiūros nuotr. / Organų donorystė

Savaitgalį įvairiais renginiais ir akcijomis visas pasaulis minėjo Pasaulio ir Europos organų donorystės dieną. Simboliška, jog šią dieną užregistruotas ir organų donoras. Tai – jau 85 donoras šiais metais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos sekmadienį Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos budinčiam koordinatoriui pranešė, jog patvirtintas organų donoras. Sulaukus šeimos narių pritarimo paaukoti artimojo organus, laukiantiems recipientams toje pačioje klinikoje skubiai atliktos inkstų ir ragenų transplantacijos.

Spalio 1 d. tinkamo inksto laukė 134 žmonės, ragenos – 133. Inkstai ir ragenos yra laukiamiausi organai ir audiniai transplantacijai. Iš viso organų ir audinių transplantacijos Lietuvoje šiuo metu laukia 401 žmogus.

Organų donorystė – vienas iš aukščiausių medicinos pasiekimų, kai medikai kokybišką gyvenimą žmogui sugrąžina tuomet, kai jokiomis kitomis priemonėmis to padaryti negalima. Tačiau šis procesas negalėtų vykti be geranoriškos žmonių valios ir pritarimo organų donorystei.

Sauliaus Žiūros nuotr./Organų donorystė
Sauliaus Žiūros nuotr./Organų donorystė

Visuomenės dėmesiui į šią jautrią ir svarbią temą atkreipti savaitgalį aštuoni didieji Lietuvos miestai savo tiltus, alėjas ir reikšmingus pastatus nušvietė žalia spalva. Tai organų donorystės simbolio – žalio kaspino – spalva.

Spalio 10 d. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos sostinėje organizavo renginį visuomenei minėtai tarptautinei organų donorystės dienai pažymėti, kurios tikslas – plačiai skleisti organų transplantacijos temą ir paraginti visuomenės narius pasirašyti sutikimus organų donorystei. Vien renginio metu sutikimus Donoro kortelei gauti pasirašė daugiau kaip 40 žmonių.

Donoro kortelę, simbolizuojančią pritarimą organų donorystei, Lietuvoje turi 33 746 asmenys.

Sutikimą organų donorystei bet kada galima pasirašyti ir internetu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką