Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šlapimo takų infekcija: liga, kurios galima išvengti

Su šaltojo sezono atėjimu labiau rizikuojame susirgti virusinėmis ligomis, savijautą neretai pablogina ir buvimas prišildytose, tačiau prastai vėdinamose, patalpose, ne toks aktyvus judėjimas. Vis tik yra ir tokių susirgimų, paūmėjančių šaltuoju metų laiku, kurių galima išvengti, vienas jų – šlapimo takų infekcija.
Tualetinis popierius
Tualetinis popierius / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Priežasčių, kodėl pasireiškia šis negalavimas, yra ne viena, tačiau laikantis kai kurių taisyklių ir ėmusis profilaktinių priemonių, ligos grėsmė visiškai sumažėja. Šlapimo sistemos infekcijomis serga įvairaus amžiaus žmonės, tačiau ji ypač dažnai atakuoja jaunas, vaisingo amžiaus moteris. Dar blogiau – ši liga vėliau turi tendenciją atsinaujinti, tad net pasveikus dar kurį laiką reikia imtis priemonių, kad su liga būtų atsisveikinta galutinai. Kokios priežastys sukelia šį bakterinį susirgimą ir kaip užkirsti ligai kelią?

Svarbūs geri intymios higienos įpročiai

Kaip teigė urologas Vytautas Kamarauskas, tai, kad šlapimo sistemos ligos dažniau kamuoja moteris, paaiškinama jų anatomine sandara: labai dažnai infekciją sukelia iš žarnyno patekusios bakterijos. Tad kadangi moterų šlaplės anga atsiveria į makšties prieangį, bakterijos lengvai patenka į šlapimo takus. Tai gali nutikti lytinių santykių metu ar nesilaikant tinkamos intymių organų higienos. Norint išvengti šios ligos, pirmiausia būtina laikytis tinkamų higienos įpročių: pasituštinus ar pasišlapinus reikia šluostytis iš priekio atgal, o ne atvirkščiai. Bakterijos į šlapimo sistemą gali patekti lytinių santykių metu, neretai bakterijos patenka ne iš pačios moters organizmo, bet iš vyro, taigi, po intymių santykių moterims rekomenduojama pasišlapinti ir apsiprausti.

Labai svarbu, kad jau mažoms mergaitėms mamos išaiškintų, kaip po šlapinimosi ar tuštinimosi šluostyti intymias vietas, ir primintų, kad būtina rūpintis viso kūno švara. Mažos mergaitės labiau nei berniukai linkusios sirgti šlapimo sistemos ligomis, be to, šie patarimai pravers ir ateityje.

Liga puola net pašalus galūnes

Atšalus orams medikai pastebi, jog smarkiai išauga pacientų, besiskundžiančių šlapinimosi problemomis,  pilvo ar juosmens skausmais, skaičius. Taigi, dar vienas rizikos veiksnys, skatinantis šlapimo takų infekciją, yra peršalimas. Žinoma, peršalti galima ir vasarą, jei po maudynių su šlapiais drabužiais prisėsite ant vėsaus akmens. Tačiau vėlyvą rudenį bei žiemą peršalimo atvejų dar labiau padaugėja. Norėdami išvengti peršalimo išprovokuotos šlapimo takų infekcijos stenkitės tinkamai apsirengti, tėvai turėtų pasirūpinti, kad vaikai dėvėtų šiltus batus, pirštines, kepurę. Tai svarbu, nes susirgti šlapimo takų infekcija galima netgi pašalus rankas ar kojas. Puošnius, tačiau plonus rūbus dailiosios lyties atstovės šaltu ir drėgnu oru turėtų iškeisti į šiltesnius apatinius drabužius, šildančias kelnes, reikėtų nevaikščioti apnuogintu pilvu ar itin aptemptais sintetiniais rūbais.

Į pagalbą – spanguolių preparatai

Urologas V. Kamarauskas paminėjo ir dar vieną susirgimų priežastį – šlapimo takų infekcija neretai kamuoja žmones, kurie prasta mityba ar nuolat patiriamu stresu nualina organizmą. Taigi, jei jaučiate, kad jūsų organizmas galėjo susilpnėti, skirkite dėmesio sau – venkite streso ir imkite vartoti maisto papildus, kurie padėtų suaktyvinti organizmo imuninę sistemą.

Urologas V. Kamarauskas paminėjo ir dar vieną susirgimų priežastį – šlapimo takų infekcija neretai kamuoja žmones, kurie prasta mityba ar nuolat patiriamu stresu nualina organizmą. 

Žinoma, net ir laikantis visų šių patarimų, tikimybės susirgti šlapimo takų infekcija neįmanoma visiškai panaikinti. Todėl jei jau pašalote, jei organizmas nusilpo ar žinote, jog turite polinkį sirgti šia liga, nedelskite ir imkite vartoti preparatus, turinčius natūralių spanguolių. Būtent spanguolės yra efektyviausia priemonė, padėsianti išvengti ligos ar kovoti su pirmaisiais jos simptomais. Anot mediko, spanguolėse esantys antocianinai (flavonoidai) pasižymi antioksidaciniu poveikiu. Be to, šiose uogose randama paraskorbininė rūgštis aktyviai veikia ir prieš grybelius. Tai svarbus atradimas, nes daugelis žmonių, sergančių šlapimo takų infekcijomis, serga ir Candida infekcijomis arba Candida infekcijos gali vystytis kaip antrinės, esant bakteriniam šlapimo takų uždegimui. Spanguolėse yra ir didelis kiekis vitamino C, kuris svarbus imuninei sistemai.

Padeda kovoti su ligos atsinaujinimu

Net jei liga pasireikš gana stipriai – jausite įkyrų poreikį šlapintis, pakils temperatūra, skaudės pilvą, jausite deginimą šlapinimosi metu, – ir medikai jums rekomenduos gydymą antibiotikais, vis tiek nepamirškite ir spanguolių. Preparatai su jomis rekomenduotini net ir vartojant antibiotikus, nes tik spanguolėse esančios veikliosios medžiagos gali padėti sunaikinti tas bakterijas, kurios gali turėti atsparumą antibiotikams. Net ir visiškai išgijus, profilaktiniais tikslais dar bent keletą savaičių vertėtų gerti preparatus su spanguolėmis – jie padės galutinai iš organizmo „išplauti“ ligą sukeliančias bakterijas ir neleis ligai atsinaujinti.

Kad ir koks oras bebūtų už lango, nepamirškite paprastų ir veiksmingų patarimų, padėsiančių apsisaugoti nuo daugelio ligų, tarp jų – ir šlapimo takų infekcijos: sveikai maitinkitės, mažinkite suvartojamą cukraus kiekį, gerkite pakankamai skysčių (bent 2 litrus per dieną), reguliariai mankštinkitės ir grūdinkitės, o jei prireiks – į pagalbą pasitelkite natūralius preparatus, kurie padidins organizmo atsparumą ir padės kovoti su atakuojančiomis ligomis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius