Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 10d. 18:59 , atnaujinta: 2018 liepos 11d. 10:39

Vaiką su plyštančiu apendicitu greitoji vežė stoviniuodama nusipirkti braškių

Greitosios pagalbos automobilis prie Santariškių žiedo
15min.lt/Audriaus Gavėno nuotr. / Greitosios pagalbos automobilis prie Santariškių žiedo

Marijampolietė tikina išgyvenusi tikrą košmarą, kai nuo skausmo besiraitantį vaiką, kuriam reikėjo skubiai operuoti apendicitą, iš vienos į kitą ligoninę vežusios greitosios pagalbos slaugytoja kelionės metu užsuko namo, o vėliau du kartus prašė sustoti, kad nusipirktų braškių. Slaugytojos viršininkas sako, kad kelias tarp dviejų ligoninių buvo įveiktas netgi greičiau nei visada, ir prašo žmogiškumo: slaugytoja braškes pirko vyrui, gulinčiam ligoninėje, į kurią vyko.

Pirmą kartą išsuko pas slaugytoją namo

Kaip pasakojo Jolita, pilvo skausmus kenčiantį sūnų šeimos gydytoja nusiuntė tiesiai į Marijampolės ligoninę, kadangi įtarė apendicitą. Čia vaikui buvo atlikti visi reikalingi tyrimai, ir spėlionės buvo patvirtintos. Teko skubiai vykti į Kauno klinikas, kadangi Marijampolėje vaikams operacijos neatliekamos.

„Paprašėme, kad mus vežtų su greitąja, nes buvo jau vakaras, kaip tik prasidėjo miestuose spūstys, todėl tikėjomės, kad su švyturėliais į ligoninę atvyksime greičiau. Taigi atvažiavo greitoji, vaikas buvo paguldytas, o aš sėdau šalia kaip lydintis asmuo. Prasidėjo mūsų kelionė į klinikas.

Pajudėję iš Marijampolės ligoninės, išsukome iš pagrindinio kelio. Dar mintyse pagalvojau: koks protingas vairuotojas, nori išvengti spūsčių ir važiuoja, kur jų nebus. Tačiau netrukus pasirodė, kad iš pagrindinio kelio išsukome daugiabučių, kur gyvena mus vežusi slaugytoja, link.

Tuomet aš jau pakėliau balsą. Vaikas raitosi skausmuose, o mes išvažiavome pasivažinėti, kad slaugytoja nusipirktų braškių.

Kai sustojome prie jos namo, ir slaugytoja užbėgo namo, vėl pradėjau save raminti, kad gal pamiršo kokius nors dokumentus, kurių jai reikės Kaune. Tai truko apie 5 min. Kai pajudėjome, vairuotojas pasuko senu keliu, nevažiavo magistrale, kuri dabar tvarkoma, tačiau visiškai neskubėjo. Jie važiavo pasiplepėdami, be garsinio signalo ir švyturėlių, nors vežė vaiką operacijai su jau išvešėjusiu apendicitu. Man buvo šokas, bet stengiausi palaikyti savo sūnų, kuris jau kentė baisius skausmus“, – teigė moteris.

Pirmosios braškės buvo per brangios, todėl sustojo kitų

Dar labiau ji nustebo, kai greitoji netikėtai sustojo aikštelėje, kurioje žmonės prekiavo uogomis. Slaugytoja išlipo iš automobilio ir nuėjo nusipirkti braškių, tačiau grįžo tuščiomis, nes jos pasirodė pernelyg brangios.

„Tąkart nuraminau save – na, gal labai reikia žmogui tų braškių. Pajudėjome toliau – be švyturėlių ir neskubėdami. Tačiau kai antrą kartą sustojome pirkti braškių, tai mane jau išmušė iš pusiausvyros ir aš pradėjau reikšti nepasitenkinimą: „Jūs vežate vaiką operacijai ir drįstate tris kartus sustoti, du kartus – dėl braškių. Jūs gal juokaujate?“ Vairuotojas turbūt nesitikėjo tokios mano reakcijos ir tiesiog tylėjo, bet slaugytoja ramiu veidu atsakė: „Tai kas čia tokio, kad mes sustojome? Ar jau labai daug to jūsų brangaus laiko sutrukdėm?

Tuomet aš jau pakėliau balsą. Vaikas raitosi skausmuose, o mes išvažiavome pasivažinėti, kad slaugytoja nusipirktų braškių. Ir paklausiau, kodėl jie negalėjo to padaryti grįždami iš Kauno. Tuomet ji jau „pakeitė plokštelę“ ir pradėjo pasakoti, kaip jos vyras sunkiai serga ir kad braškes pirko jam. Esą visi turime problemų. O aš pasakiau, kad man „nusišvilpti“ ant jos problemų. Mano problema guli štai čia, vaikui reikalinga skubi chirurgo pagalba, ir kvietėmės greitąją, kad kuo greičiau pakliūtume į Kauno klinikas, o ne braškių pirkti“, – piktinosi pašnekovė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Braškių derlius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Braškių derlius

Atvykus į Kauną, apendiksas buvo plyšęs

Įpykusi moteris pagrasino šios situacijos taip nepalikti, o slaugytoja tuomet paprašė vairuotojo įjungti švyturėlius – esą, pašnekovės teigimu, „kai kam isterija“.

„Neatlaikiau ir pradėjau verkti. Apsikabinau vaiką ir šnibždėjau jam: „Tau viskas bus gerai, pakentėk.“ Mūsų kelionė užtruko apie valandą, o kaip išsiaiškinau vėliau, klinikas turėjome pasiekti su greitąja per 45 min. Per tą laiką vaikui plyšo apendiksas, pūliai išsiliejo žarnyne, ir gydytojams teko padirbėti, kol juos išvalė“, – tikino Jolita.

Berniuko mama įsitikinusi, kad šios komplikacijos buvo įmanoma išvengti, jei greitoji būtų važiavusi tinkamai. Marijampolės ligoninėje daryta echoskopija rodė, kad apendiksas dar netrūkęs, tik gerokai paburkęs.

Greitosios pagalbos vadovas prašė atjautos

Dėl šio įvykio moteris kreipėsi į Marijampolės greitosios medicinos pagalbos tarnybos direktorių, tačiau tikina didelės reakcijos nesulaukusi.

„Man papasakojus situaciją, direktorius teigė, kad jis čia nieko bloga nemato, kad visi mes turime bėdų ir visiems visko nutinka. Palaukit, sakau, mes važiuojame su greitąja pasivažinėti ar kad skubiai būtume pristatyti į gydymo įstaigą? Galiausiai jis pradėjo raminti, padavė popieriaus lapą ir liepė, parašyti, kas ir kaip vyko. Man viską surašius, jis priėmė mano prašymą. Po šešių dienų gavau atsakymą, kad labai atsiprašo manęs už tokį slaugytojos poelgį. Buvo sušauktas posėdis – ji gavo papeikimą už drausmės pažeidimą.

Tada man kyla kitas klausimas – ar darbo metu greitosios pagalbos personalas gali lankyti ligonius ir vežti jiems vaišes? Nes iš gauto atsakymo suprantu, kad taip galima. Ar tai normalu dirbant tokį atsakingą darbą, kuriame kiekviena minutė yra svarbi?

Kitą dieną vykome į Kauną lankyti vaiko ir vėl pamačiau tą pačią situaciją – greitoji stovi toje pačioje aikštelėje ir vėl kažką perka. Jūs man pasakykite, ar tai normalu? Labai džiaugiuosi, kad Kauno klinikose buvo skubiai sureaguota, vaikas buvo skubiai operuotas, ir viskas baigėsi laimingai“, – aiškino pašnekovė.

Pripažino, kad tvarkyti savo reikalų negalima

Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas Alvydas Dirsė teigė prisimenantis šį atvejį ir gynė slaugytoją.

„Tai buvo vienkartinis atvejis. Aišku, pagal galiojančią tvarką taip elgtis negalima. Pacientas yra pacientas ir į namus nėra ko važinėti, kad ir pakeliui. Tačiau gyvenime būna visokių situacijų. Slaugytojos vyras labai sunkiai serga ir guli Kauno klinikose. Moteris daug progų jo aplankyti neturi. Dabar vasaros sezonas, dalis žmonių atostogauja, o kitiems tenka didesnis darbo krūvis.

Pasitaikė, kad jai reikia vykti kaip tik į tą pačią ligoninę. Todėl, nieko bloga negalvodama, ji pakeliui sustojo prie namų, įsimetė kelis daiktus vyrui, o vėliau sustojo jam nupirkti braškių. Jis tikrai sunkus, gulintis ligonis. Laiko prasme buvo sugaišta tik keletą minučių. Slaugytoja atsiprašė, bet ta moteris, atvirai pasakysiu, sakė, kad jai nusispjauti į kieno nors reikalus ir visa kita“, – teigė pašnekovas.

Aišku, pagal galiojančią tvarką taip elgtis negalima.

Pasak jo, greitosios pagalbos automobilis atvyko iki Kauno klinikų net greičiau nei įprastai: per 45 minutes, kurias minėjo berniuko mama, šis kelias įveikiamas labai retai, nebent nėra jokio eismo. Šiuo metu kelias kaip tik remontuojamas ir, jeigu kelininkai sustabdo, nesvarbu, yra švyturėliai ar ne, pravažiuoti vis tiek neįmanoma.

„Taigi nuvežė vaiką laiku, ir nieko neatsitiko. Žinoma, mes šį įvykį svarstėme, slaugytoja gavo įspėjimą – nieko nepadarysi, negalima savo reikalų tvarkyti darbo metu“, – teigė A.Dirsė.

Ministras: slaugytojos poelgis nesuvokiamas protu

Trečiadienį atvejį, kai greitosios medicinos pagalbos automobilis, vežęs sergantį vaiką, du kartus sustojo nusipirkti braškių, pakomentavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jo įsitikinimu, toks elgesys yra netoleruotinas ir daro gėdą visai sistemai.

„Jeigu įvykiai iš tiesų klostėsi taip, kaip aprašoma, tokie medikai apskritai negali dirbti sveikatos apsaugos sistemoje“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašo jis.

„Visais atvejais, kai medikai GMP automobiliu gabena pacientą į gydymo įstaigą, turi būti užtikrinta, kad pagalba būtų suteikta kaip įmanoma greičiau ir geriausios kokybės. Šiuo atveju, panašu, kad ne tik nebuvo užtikrinta operatyvi pagalba, bet netgi priešingai – pakenkta paciento sveikatai. O juk kalba eina apie mažiausius visuomenės narius – vaikus“, – dėsto ministras ir priduria, kad visai neseniai patvirtinus naują skubios pagalbos teikimo aprašą vaikams, „slaugytojos poelgis šioje situacijoje yra protu nesuvokiamas“.

Ministerija, anot A.Verygos, dėl situacijos žada kreiptis į Marijampolės miesto savivaldybę ir gydymo įstaigą.

„Tokie atvejai Lietuvoje negali būti toleruojami", – įrašą užbaigia jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Po viaduko griūties Italijos vyriausybė ieško kaltų, išgyvenusieji dėkoja Dievui

Interviu Sportas

„Žalgirio“ treneris pripažino: „pigūs“ įvarčiai krito dėl įtampos

Sportas

„Sevilla“ treneris – apie pasikeitusį vaizdą Vilniuje ir dirbtinės vejos pavojus

Aktualu

Pravieniškėse kalintis vyras – apie kratas: „Brangiu maistu artimus laisvėje maitinsime?“

TOP6: ką skaityti ir kuo svarbios paveikslėlių knygos vaikams – pasakoja ekspertai

Vardai

Maksimas Galkinas sausakimšoje Palangos salėje šaipėsi iš D.Grybauskaitės ir kaltinimų Rusijai

Sportas

Futbolo fiesta pagal ispanus: „Sevilla“ Vilniuje užgriuvo „Žalgirį“ penkiais įvarčiais

24sek

Į „Ryto“ areną sunkiai kelią radęs legionierius džiaugėsi vilniečių anglų kalba

Sportas

Vėl per žingsnį nuo svajonės atsidūręs V.Čeburinas: „Tai – ne atsitiktinumas, o stabilumas“

Aktualu

Per pusantros dienos lietuvis Danijoje sulaikytas tris kartus: pareigūnai nežino, ko imtis

Vardai

Johnny Deppas kaltina buvusią žmoną Amber Heard pasituštinus jų lovoje: „Tai buvo jos kerštas“

Aktualu

Pajūrio gelbėtojai: žmonės lenda į jūrą, nežiūrėdami vėliavos spalvos

Gazas

50 metų vienoje darbovietėje išdirbęs vairuotojas: „Aplink Žemę ne kartą apsukau“

Sportas

„Sūduva“ eliminavo Latvijos čempionus ir istoriją bandys rašyti prieš Glazgo „Celtic“

Vardai

Kodėl iš neblaivaus E.Dragūno nebuvo konfiskuotas „Lamborghini“: advokatės komentaras

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: itališkai marinuota antis su serbentų džemu. Kaip antieną suminkštinti ir įkvėpinti

Vardai

Išsekinta vėžio mirė soulo legenda Aretha Franklin

Gyvenimas

7 dalykai, kurių vyrams tikrai reikia iš moterų

Mokslas.IT

Mokslininkai sukūrė unikalią ir egzotiškomis savybėmis pasižyminčią medžiagą hemateną

Mokslas.IT

8 itin protingų žmonių bruožai – gal nė nežinote, kad turite labai aukštą intelektą?

Naujienos

Gazas

Iššūkis Vaidotui Žalai: iš ralio trasos į Vilniaus gatvių kliūčių ruožą

Aktualu

VRK bus pristatytas tyrimas dėl „Naisių vasaros“

Aktualu

Vilniuje Rasų kapinėse perlaidojami M.Biržiškos palaikai

Aktualu

Prezidentė išvyksta į NATO viršūnių susitikimą

Aktualu

Lietuva „iš dalies palaiko“ D.Trumpo reikalavimus NATO sąjungininkams

N-18 Vardai

Po TV žvaigždės ir „Mis Didžioji Britanija“ Sophie Gradon laidotuvių rastas negyvas jos vaikinas

Aktualu

R.Karbauskis kaltina prezidentę ginant konservatoriaus interesus: paviešintas laiškas

Aktualu

NATO Lietuvoje: dabartinė situacija ir lūkesčiai

Aktualu

Gyvūnų prieglauda „Penkta koja“ atsidūrė ties bankroto riba

Kultūra

13 klausimų Liudui Mažyliui: „Žmonės klaidingai mano, kad esu labai rimtas“

Pasaulis kišenėje

Po Platelių ežerą – kuršių vikingų laivu  

Aktualu

Giedriaus Surplio atsidavimas Dievui ėmė gluminti Žemės ūkio ministerijos tarnautojus

Aktualu

Pasiūlymas D.Trumpui: rusų pagalba Sirijoje mainais į sankcijų panaikinimą

Aktualu

Maskva siūlo NATO neleisti pinigų gynybai nuo Rusijos grėsmės

Pasaulis kišenėje

Ar dėl streiko atšauktas skrydis – priežastis kompensacijai?

Vardai

Universitetą baigusią Aušrinę Sabonytę sveikino visa šeima: „Negali būti geresnės palaikymo komandos“

Sportas

Oficialu: Cristiano Ronaldo palieka „Real“ ir keliasi į „Juventus“

Aktualu

Kinijoje devynis moksleivius nužudęs vyras nuteistas myriop

Verslas

Kainos Baltijos šalyse per metus kukliausiai pakilo Lietuvoje

Aktualu

Didžiojoje Britanijoje „Novičiok“ apsinuodijęs vyras atgavo sąmonę

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką