Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žmogų be gyvenimo tikslo puola ligos

Projekto „Jogos dienos“ organizatorius Arūnas Katauskas sveikos gyvensenos nevadina asketija, kuri skatina atsisakyti komforto ar malonumų. „Tai yra įpročio klausimas. Jeigu mes išsiugdome įprotį, tai tampa natūralu. Iš gero įpročio mes gauname džiaugsmą“, – mano jogos praktikas.
Jis ir Ji
Joga / Shutterstock nuotr.
Temos: 2 Sveikata Joga

Pašnekovo teigimu, žmonės dažniausiai serga apatija, nuo kurios ir kyla visos kitos ligos. Vyras teigia, kad dažnai žmonės gyvenime neturi tikslų, kurie taip pat yra labai svarbūs gyvensenos kokybei.

„Žmogus turi atrasti savo gyvenimo misiją. Vienas iš holistinio požiūrio aspektų yra toks, kad jei žmogus neturi gyvenimo tikslo, vadinasi, jis sirgs. Kuo jis sirgs? Kokie jo organai silpnesni, ten jis ir negaluos. Mes norime, kad žmonės būtų sąmoningi ir turėtų savo gyvenimo tikslus“, – „Žinių radijo“ laidoje „Mano sveikata“ sako A.Katauskas.

Sveika gyvensena, pasak pašnekovo, yra tik priemonė žmogaus gyvenime. Tikslas, pasak, jo turi būti aukštesnis bei kilnus.

Visų ligų šaknys yra psichosomatinės. Šiuolaikinė medicina tai pripažįsta 70 proc. Alternatyvios ir holistinės sistemos atstovai teigia, kad beveik 100 proc. mūsų sveikata priklauso nuo psichinės būsenos.

„Visų ligų šaknys yra psichosomatinės. Šiuolaikinė medicina tai pripažįsta 70 proc. Alternatyvios ir holistinės sistemos atstovai teigia, kad beveik 100 proc. mūsų sveikata priklauso nuo psichinės būsenos. Jei kalbėtume apie psichosomatiką, čia yra daugybė sferų. Pradedant santykiais  su mūsų aplinka, artimaisiais, bendradarbiais, draugais, kaimynais ir t.t. Teisingai elgdamasis žmogus sukuria vidinę laisvę.“

Jogos specialistas pasakojo, kad jam sveiką gyvenseną išlaikyti padeda jogos bei kvėpavimo pratimai, kuriuos A.Katauskas atlieka bent keletą kartų per savaitę. Taip pat specialistas laikosi seno jogų įpročio – ryte geria šiltą vandenį.

„Po to jaučiuosi labai gerai. Vyksta organizmo apsivalymas. Taip pat reikia, kad vyktų meditacija, kuri jums leidžia pereiti į visiškai kitą lygmenį, kada jūs atsiskiriate nuo kūno ir jis pasiilsi nuo jūsų. Jeigu žodis meditacija jums per sudėtingas galima jį pakeisti žodžiu malda. Žmogus turi išmokti melstis ir jam turi patikti malda. Iš pradžių reikia įdėti pastangų, bet po to tai atneša džiugesį“, – apie sveikos gyvensenos įpročius pasakoja A.Katauskas.

Visą laidos įrašą galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius