Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 10d. 13:42 , atnaujinta: 2014 vasario 10d. 13:50

Deimantė Žvaliauskaitė. Trumpas sijonėlis ir aukštakulniai – kelias, vedantis sėkmės ar nelaimės link?

A.Ufartas/BFL
BFL nuotr. / A.Ufartas/BFL

Jauna panelė ilgomis ir svaiginančiomis kojomis, ilgais, geltonais lyg saulės spindulių paliestais plaukais, trumpa ir aptempta suknute, į priekį išsikišusiomis ir akį rėžianč...

Jauna panelė ilgomis ir svaiginančiomis kojomis, ilgais, geltonais lyg saulės spindulių paliestais plaukais, trumpa ir aptempta suknute, į priekį išsikišusiomis ir akį rėžiančiomis krūtimis – tai tipiškas šiuolaikinis „mados klyksmas“, kuriuo paauglės bando gauti vaikinų dėmesį, o merginos užmegzti rimtas pažintis su įžymiais ir įtakingais vyrais, apvynioti juos aplink savo pirštą per viena vakarą ir jau kita dieną iškėlus galvą žingsniuoti gatvėmis, įsikibus simpatiškam vyrui į parankę. Tokios merginos išorinė pusė, jos išvaizda traukia praeivių dėmesį. Ją kiekvieną dieną  apipila komentarais internetinio pažinčių portalo anketoje, o viešumoje – neatsiginama vyrų žvilgsnių.

 Kodėl šiuolaikinė visuomenė prioritetus suteikia dailiosiomis lyties atstovėms, kurių išorė švyti, bet vidus jau ilgą laiką yra supuvęs? 

O dabar trumpam pereikime prie kito scenarijaus. Panašaus amžiaus panelė, moteriškų ir gana apkūnių kūno linijų, stokojanti pasitikėjimo savimi, leidžia dienas užsidariusi kambaryje. Vasaros metu nejaukiai eina gatve, nuleidusi akis ir bijanti parodyti nors menkiausią savo kūno dalelę… Mergina pasižymi protiniais sugebėjimais, kaip prancūzai mėgsta išsireikšti tres amicale, draugiška ir kiekviename savo žingsnyje ir situacijoje besiremianti nuoširdumu. Kontrastas neblogas, tiesa?

Pilka pelytė, besislepianti žmonių minioje, ir šiuolaikinės princesės įvaizdį kurianti panelė, dėl kurios grožio ir perdėto pasitikėjimo savimi pasaulis gulasi po kojomis. Kodėl šiuolaikinė visuomenė prioritetus suteikia dailiosiomis lyties atstovėms, kurių išorė švyti, bet vidus jau ilgą laiką yra supuvęs? Kodėl šiuolaikiniai vaikinai tapo tokie naivūs? Kas „pakoregavo“ jų norus ir kas įtakojo jų „svajonių moters“ portretą? Ar mes turėtume peikti „amerikonizmą“, kuris užkariavo pasaulį su įvairiausiomis TV programomis, popkultūros standartais, nulinio dydžio modeliais, kurios tapo paauglių stereotipais ir dievaitėmis, pornografijos svetainėmis? Ar galbūt didžiausią kaltę mes turėtume suversti patys sau? Mūsų noras atrodyti „gražiai“, dėvėti tik prabangiausių ir žinomiausių dizainerių rūbus, atsiliepti į skambutį tik naujausiu telefonu ir patirti nesibaigiančius „kūno malonumus“?

Ką jūsų siela tyliai pakužda į ausį, kai praeivė pavadinama „storule“ ar „spurgute“? 

Ką jūsų siela tyliai pakužda į ausį, kai praeivė pavadinama „storule“ ar „spurgute“? O galbūt ji tyli?.. Ar nors viena kartą susimąstėte, kad ta pati „spurgutė“, kuri praėjo pro jus gatve, turi valgymo sutrikimų? Kiekvieną dieną ji turi kovoti su savo baime, kuri ją užplūsta vos padėjus koją ant asfalto. Kiekvieną dieną turi kovoti su savo atvaizdu, kurį ištikimasis mūsų draugas ir šlovintojas – veidrodis negailestingai atskleidžia… Galbūt ta pati mergina kiekvieną dieną galvoja apie savižudybę? Pats laikas rimtai susimąstyti. Ar lengviau priimti tiek aukštą, tiek žemesnio ūgio žmogų, stambų, liesą, žalių ar mėlynų akių į savo draugu ratą, į visuomenę, ar lengviau leisti jam jaustis vienišam, pamirštam ir nereikalingam?

Kiekviena moteris yra graži. Kiekviena moteris turi talentų, sugebėjimų, svajonių ir troškimų. Moterys – mūsų ateitis. Moters sugebėjimai ir perspektyva neturėtų būti matuojama ir nulemiama jos išvaizda. Dažniausiai  ji būna klaidinga. Dažniausiai ji nuveda mus į nežinomybę. Į apgaulę. Kiekviena moteris nusipelnė įvertinimo, kad ir kokioje gyvenimo sferoje jos save bandytų realizuoti.

Kiek dar ilgai mes galime pasauliui leisti provokuoti, žudyti ir kitaip tyčiotis iš moterų? Kiek ilgai mes toleruosime ir pateisinsime vyrų norus, atitinkamai neišperkant bausmės? Aš nekalbu apie širdies sudaužymą meilėje, aš kalbu apie daug rimtesnius ir globališkesnius reiškinius kaip seksualinis išprievartavimas, nes mergina galbūt atrodo per daug „vakarietiškai“.

Kiekviena moteris yra graži. Kiekviena moteris turi talentų, sugebėjimų, svajonių ir troškimų

Ar moterų aprangos kodas gali ne tik šlovę ir turtus sukrauti, bet per viena dieną apversti jų gyvenimus aukštyn kojom? Galima daryti išvadas, kad taip. Iš tiesų moterų gyvenimas yra labai trapus ir nesaugus. Mes negalime leisti sau žingsniuoti gatve 3 valandą ryto vilkint trumpą sijonėlį. Mes negalime sutemus vakarui laisvai išeiti pasivaikščioti. Mes negalime vienos saugiai jaustis naktiniame klube.

Vyrai trokšta moterų kūno – ne proto. Vyrams moterys yra reikalingos kaip jų fantazijų išsipildymo deivės. Tada kodėl mes, moterys, turime gultis po skalpeliais, kodėl mes turime rizikuoti savo gyvybe?

Laimė slypi ne trumpame sijonėlyje ar aukštakulniuose, laimė ir džiaugsmas slypi kur kas giliau. Moteris ne tik turi įtaką vyro psichologijai, bet ir visuomenės naudai. Vis daugiau ir daugiau moterų, įvairaus amžiaus ir ūgio, skirtingų kūno sudėjimų ir stiliaus skonių sėkmingai kyla karjeros ir šlovės laiptais. Susikurti laimę ir pilnatvę, turint noro ir užsispyrimo, galima bet kada, bet atsveikinti su pasauliu ir savo artimaisiais dėl netinkamos aprangos tam tikru paros metu pakanka vos vienos akimirkos.

Ką tada kaltinti? Vyrus, ištroškusius moteriškos aistros? Tėvus ir jų neteisingą ugdymą? Ar save pačią? Kad vaikydamiesi svetimų žmonių pagyrimų per neatsakingus veiksmus ir norus į savo gyvenimą įsileidome tamsą? Nebūtina laukti nelaimės, kad suprastum, jog viskam reikalingas saikas. Merginos, susimąstykime, kol dar ne per vėlu. Neleiskite, kad prie jūsų būtų taip lengva prieiti. Parodykite, kad jūs esate daug daugiau verta, negu tas paprastas medžiaginis sijonėlis.

Deimantė Žvaliauskaitė

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt