Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 4d. 10:40

Fizikos spragų turi – piniginę tuštini

Fizikos formulės
123rf nuotr. / Fizikos formulės

Kai buvau mokinukė – turėjau labai linksmą chemijos mokytoją, kuri be daugybės naudingų dalykų išmokino ir tiksliuosius mokslus ,,apdainuojantį” posmelį: „Fizika, chemija – mokslas nedoras, mokytis jįjį neima noras“.

Kai buvau mokinukė – turėjau labai linksmą chemijos mokytoją, kuri be daugybės naudingų dalykų išmokino ir tiksliuosius mokslus „apdainuojantį“ posmelį: ,,Fizika, chemija – mokslas nedoras, mokytis jįjį neima noras“. Kadangi paauglystėje buvo būtinybė viskam prieštarauti, tai su šiuo posmeliu lūpose įveikiau daugybę uždavinių: jeigu uždavinys yra vadovėlyje, tai galiu jį išsprėsti. Juk esu protinga... Ima noras! Taip įstojau, baigiau ir dibu fizikos mokytoja.

O istorija kuria noriu psidalinti buvo man įspūdinga, nes jaučiausi išmananti, nors ir moteriškė (liaudiškai sakant ,,boba”). Sėdžiu išsižiojusi odontologo krėsle, klausausi jo pasakojimų, bet reguoti, atsakyti, paklausti ar komentuoti negaliu. Juk išsižiojusi... Staiga jo monologą pertraukia odontologo žmonos skambutis. Jis atsiliepa, o ji savo greitakalbe žeria, kad atsimušė į šaligatvio kraštą, kad išlipo pažiūrėti ir mato pribėgusio skysčio, kad nežino ką daryti... O odontologas, nuraminęs savąją pačiūtę ,,išmintingai” pataria: ,,Nusiramink, nieko tokio. Važiuok į artimiausią autoservisą (ir nurodo gatvę). Kai nuvarysi mašiną – paskambink.” O aš sėdžiu išsižiojusi ir nieko negaliu pasakyti, kad ,,JOKIO VAŽIAVIMO!”, nes išbėgęs skystis gali būti variklio aušinimo skystis. Važiavimas be jo garantuoja variklio perkaitimą. Dabar detalės (radiatoriaus ar karterio) pakeitimas kainuotų kelis šimtus eurų, o perkaitusio variklio pakeitimas – kelis tūkstančius eurų. Skirtumas didžiulis.

Taip ir įvyko. ,,Išmintingojo” vyro patarta, jaunoji moteriškė pajudėjo iš vietos ir važiavo. Netoli. Labai nedaug laiko praėjo, kai odontologo kabinetą perskrodė nerimastingas telefono skambutis: ,,Ką daryti, mašina sustojo gatvės viduryje. Užgęso. Nebeužsiveda...” Tada manasis gydytojas sumojo, kad laikas iškviesti autoserviso pagalbos automobilį. Jis ir nutemps neveikiantį visureigį...

Tik paprasčiausių devintos klasės žinių neturėjimas patuštino odontologo šeimos piniginę keliais tūkstančiais eurų. Žinant šiluminio variklio veikimą – galėjo būti visai nedidelis remontas, o šeima už tuos pinigus būtų išvykusi paatostogauti...

Technika ir įrengimai supa kiekvieną mūsų žingsnį, tad visada verta išmanyti bent principinį jos veikimą, kad ne tik patys racionaliai jais naudotumėmės, bet ir kitiems teisingai patarume.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Šiuolaikiškos studijos

Video

08:04
01:49
10:17

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt