Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 5d. 15:14

Grįžusio emigranto pamąstymai: „Tremtinių vagonus keičia traukiniai su emigrantais“

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Siūlau siekiant susigrąžinti emigrantus, doroms šeimoms, neturinčioms nuosavybės, atrankos būdu skirti žemės būsto statybai. Lietuvą - lietuviams, kol tų lietuvių dar yra. Žemės dar yra užtektinai, kol visos neišpardavėm svetimtaučiams. Jei sugrįžtų nors penkiasdešimt tūkstančių šeimų, gerokai pagyvėtų ekonomika.

Siūlau siekiant susigrąžinti emigrantus, doroms šeimoms, neturinčioms nuosavybės, atrankos būdu skirti žemės būsto statybai. Lietuvą - lietuviams, kol tų lietuvių dar yra. Žemės dar yra užtektinai, kol visos neišpardavėm svetimtaučiams. Jei sugrįžtų nors penkiasdešimt tūkstančių šeimų, gerokai pagyvėtų ekonomika. Gal nors keli tūkstančiai statybininkų turėtų kuriam laikui darbo. Žemė susijusi su tėvyne.

Argi jau visi politikai abejingi Lietuvos vargšų ašaroms ir likimui? Būtina stabdyti nusigyvenusių arba skurstančių tautiečių genocidą. Jie šiandien neturi jokių globėjų. Socialinės sistemos dirba, kad pražudytų, bet negelbėtų. Kai motinos kreipiasi į jas sakydamos „neturiu būsto, neturiu maisto", kai kurie vaikų teisių apsaugos kabinetai gąsdina atimsiantys vaikus: vietoj pagalbos - agresija. Nesuvokiama, kad vaikams reikalinga mama, o jei nėra meilės vaikams, tai - kanibalizmas.

Seimas turi reaguoti: jei jis nesupranta kas tai per situacija, kam jis toks reikalingas? Seimo nariai, bijantys reformų, turi susimąstyti ir pasikeisti. Užtenka tyčiotis iš vargšų, kurių beveik nebuvo tarybiniais laikais. Turtingi vagys ir kyšininkai piramidės viršuje, „draugaudami" su prokurorais ir teisėjais, galvoja: „Aš tai pasiekiau, turiu garbę, svorį, jėgą, turtą, padėtį. Užsiėmiau poziciją.“ Kai kurie jų apsigavę iki tokio lygio, kad jaučiasi savo namuose tarsi pilyse. Kur sienos neperšaunamos, o aplink tvorą - apsauga su šarvuočiais. Tai paklausykit, jus apgavo, tai nesitęs Lietuvoj, ne visi lietuviai - drebantys vergai.

Čia yra vaikaičių, kurių seneliai nedrebėdami jodinėjo juodosios jūros pakrantėmis. Ši tauta ne kartą kovojo su kryžiuočiais ir kitais priešais. Pirmoji sukilo prieš TSRS vergiją - prieš Stalino jungą. Tremtinių vagonus pakeičia traukiniai su emigrantais. Korumpuoti valdininkai grįžta namo, šildosi prie židinio, internete žvilgteli į savaitės įplaukas banke, valgo bandeles ir mąsto: „Gera gyventi euroLietuvoje.“ Tokiam norisi tarti: „Tu klysti, tavo ramybė baigsis jei ne šią, tai ateinančią žiemą.“ Pirmu laiptu netikros ramybės griūčiai gali tapti net ir „Snoro" žlugimas. Tai ne gąsdinimas, o perspėjimas - daryk tai, kas teisinga Dievo ir žmogaus akyse: nepritark netiesai, nedėk parašo, kur nereikia, gink našlaitį, našlę ir varguolį. Tada būsi saugus ir Dievas tave saugos.

Sociologas, profesorius Gediminas Merkys šią vasarą ieškojo bendraminčių, sutiksiančių kartu badauti dėl permainų Lietuvoje. Nežinau, ar jis badavo, tačiau šios idėjos man atrodo beviltiškos - Lietuvoje badauja keli tūkstančiai vaikų, o „viršūnėms" - nė motais. Kaune žiemos metu kas mėnuo krenta alkani varguoliai be pastogės - prie konteinerio, apleistoj troboj ar šiluminėje trasoj. Ir niekam tai neįdomu, tai - „norma", nepriklausomos Lietuvos „garbė".

Tarsi nupirkus kelias dešimtis statybinių namelių, įrengus keletą dušų ir skyrus darbuotojus, savivaldybė ar Lietuva bankrutuotų... Kai kurie užėmę postus šaukia: „Lietuvą valdo komunistai!" Mano nuomone, jei jie valdytų - konteineriuose niekas nesiraustų.  Kitas terminas, persikrikštiję komunistai - jei persikrikštiję, tai neištikimi, o jei neištikimi, argi ne veidmainiai? Išvada - viduje niekada ir nebuvo komunistais.

Šie išradingieji per šventes eina katalikų gretose žegnotis, kad laimėtų religingos tautos dalį, ar kad įsiteiktų kaimynams. „Mažeikių naftą“ pavagia iš Lietuvos, parduoda „Williams", kad naudotųsi lenkai (jei būtų valdę komunistai, aplink „Mažeikių naftą“ nebūtų buvę tiek audrų ir verpetų). Ir kas kuria miražus apie siaubą keliančios atominės statybą. Manau, tokioms aferoms nesiryžtų joks marksistas - ne komunistiškas braižas.

Aš neatstatinėju Suslovo laikų, bet klausiu, kodėl jūs, buvę komunistai, persikrikštiję, ar net nebuvę, ne taip ir svarbu, klaidas ir godumą politikoje dangstot kaltindami komunistus, kurie buvo ištikimi idėjai? Juk jūs nusikaltimais greit pranoksit praeities nusikaltėlius. Ar tapimas eurosuslovais - geriau? Lietuvoje statistiškai klesti krikščionybė, bet praktiškai - jos nėra. Jėzus liepa: „Jeigu jūs atleisite žmonėms jų nusižengimus, tai ir jūsų dangiškasis Tėvas atleis jums. O jeigu neatleisite žmonėms, tai nė jūsų dangiškasis Tėvas neatleis jūsų nusižengimų." Kai kurie postuose tupintys niekaip negali atleisti savo priešams komunistams, taip pat ir kgb‘istams, nors Jėzus aiškiai mokina - atleiskite visas nuodėmes.

Dangstomasi ir krize Europoje, kai tuo metu toje Europoje sunkiais darbai išnaudojami keliasdešimt milijonų lenkų, rumunų, latvių ir t.t., kai tuo metu vietiniai jų tinginiai, visi iki vieno, gauna padorų aprūpinimą net ir nedirbdami. Tik nedaugelis lietuvių ten turi gerus darbdavius, atlyginimus ir darbo sąlygas. Bet vienaip ar kitaip, Europa visiems atvykėliams išmoka atlyginimus. Kai ten išties prasidės krizė, žmonės važiuos į Rusiją ar dar kur. Tačiau dabar judėjimas kol kas - į Vakarus.

Kad krizė Europos moralei - akivaizdu. Bažnyčios toliau tuštėja, o iškrypėlių daugėja, politikoje ir ekranuose absurdas toks, kokio anksčiau nebuvo. Didžioji dalis lietuvių Europoje dirba juodžiausius ir sunkiausius darbus begalę valandų už minimalų atlyginimą. Gyvena prastomis sąlygomis, kai kurie net garažuose. O broliaujantis su TSRS lietuviai gaudavo geriausius darbus visoje sąjungos erdvėje. Mūsų architektams ir statybininkams buvo patikėti dideli objektai net Maskvoje, jos ekonomikos politika buvo - mums ir jums. Europos politika - gerai, lietuvi, kad esi, bet nieko nenorėk. Lietuvoje daugeliui neaišku, kas slepiasi už žodžio „demokratija", ogi - „man, mums ir špyga jums“.

Seimui reikėtų ne išsilakstyti, o atsipeikėti bei atsiversti į dorus darbus. Būt principingiems teisingumui kiekvieną dieną, kiekviename žingsnyje. Nors Lietuva išvogta ir praskolinta, bet jos gyvavimui dar ne pabaiga. Yra pakankamai būdų ją atgaivint.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt