Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 02 24

Kaip išmokti priimti ir išklausyti?

„Mūsų vizijoje jauni žmonės dalinasi sunkumais ir renkasi gyvenimą“, - perskaičiau viename savanoriškos organizacijos puslapyje. Ką iš tiesų reiškia dalintis sunkumais? Kiek tai naudinga mums patiems? Kuo tai susiję su savanoriška veikla?
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

„Mūsų vizijoje jauni žmonės dalinasi sunkumais ir renkasi gyvenimą“, - perskaičiau viename savanoriškos organizacijos puslapyje. Ką iš tiesų reiškia dalintis sunkumais? Kiek tai naudinga mums patiems? Kuo tai susiję su savanoriška veikla?

Dabar, kai savanoriauju emocinės paramos tarnyboje, galiu pasakyti, jog savanorystė „Jaunimo linijoje“ teikia daug daugiau nei vien žinias. Visų pirma pajutau, kad plačiau atsivėrė pažinimo durys: tai, kas anksčiau atrodė tiesiog įprasta, tapo labiau matoma ir jaučiama. Aš mokausi atpažinti savo ir kitų jausmus. Nueitas savęs pažinimo kelias įžiebė manyje šviesą, kurios anksčiau nepastebėjau. Ji įkvėpė gerumu, įnešė vidinės ramybės. Visa ši savanoriška veikla – būtent noras padėti kitiems nesiekiant naudos sau – įprasmina egzistavimą kitų labui. Sakoma, žmogui reikia tiek nedaug, norint pasijusti laimingu. Iš tiesų tai tiesa. Žmogus laimingas tiek, kiek šalia jo esantis žmogus jaučiasi laimingas.

Manau, kiekvienam žmogui norisi kažkuo dalintis – nesvarbu ar tai džiaugsmas ar liūdesys. Visas gyvenimas tai dalijimosi džiaugsmas. Tačiau savanorystė mane išmokė, kad reikia ne tik dalintis, bet priimti ir išklausyti kitus. Priimdami žmogų tokį, koks jis yra, o ne toks, koks jis turėtų būti, mokomės tolerancijos ir pagarbos sau bei kitų įsitikinimams, mokomės priimti visą supantį pasaulį nesiekiant jo pakeisti, tiesiog siekdami, kad jame būtų gera visiems kartu.

Įdomu tai, jog emocinės paramos telefonu ir internetu tarnybos tikslas – padėti jauniems žmonėms, išgyvenantiems krizes, galvojantiems apie savižudybę, susiduriantiems su kitais gyvenimo sunkumais. Tačiau net ir žinant tarnybos tikslus, dažnai kyla klausimas „kaip „Jaunimo linija“ iš tiesų padeda?“. O atsakymas labai paprastas: „Jaunimo linijos“ savanoriai padeda geranorišku  išklausymu, supratimu, palaikymu, padėjimu surasti išeitį iš sunkios situacijos, tuo pat metu neprimetant savo sprendimo būdų. Taigi kviečiu ne tik dalintis sunkumais, bet ir prisijungti prie energingos „Jaunimo linijos“ komandos. Plačiau apie „Jaunimo linijos“ savanorių atrankas ir kitą veiklą galite rasti adresu www.jaunimolinija.lt.

Gerda, „Jaunimo linijos“ savanorė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius