Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 3d. 12:36

Matematika... reikia, reikia ir dar kartą reikia

Matematika
123rf nuotr. / Matematika

Matematika...reikia, reikia ir dar kartą reikia.

Matematika...reikia, reikia ir dar kartą reikia...

Matematikos pagrindu paremti beveik visi dalykai ir mokslai: medicina, ekonomika, fotografija, architektūra. Jos reikia net ir programuotojams, animatoriams, akcijų brokeriams, kompiuterinių žaidimų kūrėjams. Vienu žodžiu...visiems.

Matematikos reikia mokytis todėl, kad:

Pirma – tai smegenų mankšta. Panašiai kaip sporto salėje: ateini ir mankštiniesi atlikdamas kokį nors fizinį pratimą. Tau būtent to judesio gyvenime gal ir neprireikia, bet atlikęs daugybę pratimų tampi fiziškai sveikas ir stiprus – tau tai į naudą. Lygiai taip pat ir su matematika – tu esi privestas mąstyti. Tu lavini savo smegenis.

Antra – matematika yra elegantiškas būdas parodyti, kad mąstymo ir supratimo kelias yra labai sunkus, kietas… Tai supratę ir patyrę žmonės nebebijo kitų sunkių ir kietų kelių.

Trečia – mokaisi matematikos – mokaisi užrašyti savo mintis formulėmis, lygtimis, žymenimis, indeksais, reiškiniais, grafikais. Matematika yra lyg dar viena universali kalba, kurią supranta šimtai milijonų žmonių. Keli tūkstančiai žmonių tik tarpusavyje susikalba, nes kalba kitiems nesuprantamomis matematikos tarmėmis. Teisinga tai, kad matematika yra barjeras, kurį reikia įveikti, norint kur nors patekti. Pavyzdžiui, į universitetą. Štai jums pragmatiškoji priežastis, kodėl reikia mokytis matematikos!

Jei mes su vaikais įsidiskutuojame apie prasmę, kartais aš juos tiesiog nutraukiu ir sakau: tikrai gali išgyventi puikiai ir su pradiniu matematikos išsilavinimu – sudėti, atimti, dauginti, dalinti, susigaudyti, kas yra trupmena ir procentai. Jei nori pažinti pasaulį giliau, tau to neužteks!

Kontaktai:

  • Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinė mokykla
  • Dalykas – matematika

 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Šiuolaikiškos studijos

Video

08:04
01:49
10:17

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt