Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 4d. 11:41

Mokytoja: kodėl vaikai neskaito knygų?

Mokiniai
Mokiniai

Esu mokytoja. Bendraudama ir su savo mokiniais, ir su draugų bei pažįstamų atžalomis, pastebiu tendenciją: šiuolaikiniai vaikai skaito vis mažiau. Tėvai, užsiėmę savo reikalais,...

Esu mokytoja. Bendraudama ir su savo mokiniais, ir su draugų bei pažįstamų atžalomis, pastebiu tendenciją: šiuolaikiniai vaikai skaito vis mažiau. Tėvai, užsiėmę savo reikalais, mažai domisi, ar jų atžala paima knygą į rankas,  ir viską palieka mokyklai. O pačius vaikus nuo knygų vis dažniau atitraukia šiuolaikinės pramogos: kompiuteriai, išmanieji telefonai, planšetės ir taip toliau.

Tačiau skaityti vaikams yra svarbu: neatsiverčiant knygų, vaiko fantazija nėra lavinama, todėl prastėja ir mokymosi rezultatai. Juk skaitymas – įgūdis, kurio reikia mokantis absoliučiai bet kokį dalyką. Todėl reikia, kad vaikai ne tik mokėtų skaityti, bet ir pats skaitymo procesas jiems teiktų malonumą. Jie turi suvokti skaitymo naudą.

„Žiniuko“ pradinė mokykla, kurioje dirbu, jau  antrus metus iš eilės Rugsėjo 1-ąją vykdo akciją: kviečia tėvus ir vaikus ateiti į mokslo metų pradžios šventę nešinus ne gėlėmis, o knygomis.

Keisti situaciją po truputį galima, tačiau tam būtinas tėvų įsitraukimas. Geras pirmas žingsnis – skatinti vaikus, kad jie į mokyklą švenčių metu vietoj gėlių neštųsi jiems patikusias perskaitytas knygas ir padovanotų jas mokyklos bibliotekai. Juk gėlės , nors ir gražios, greitai nuvysta ir iš jų nieko nelieka, o štai knygos naudą vaikams teiks ilgai. Be to, ir vaikai daug mieliau iš bibliotekos ims ir skaitys knygą, kurią jiems rekomenduoja jų draugai.

„Žiniuko“ pradinė mokykla, kurioje dirbu, jau  antrus metus iš eilės Rugsėjo 1-ąją vykdo akciją: kviečia tėvus ir vaikus ateiti į mokslo metų pradžios šventę nešinus ne gėlėmis, o knygomis. Tėvai noriai dalyvauja šioje akcijoje. Jos metu vaikai su skaitymu bendraamžius supažindina patys, parodydami mėgstamas knygas. Taip skaitymo „virusas“ plinta.

Kodėl ir kitos mokyklos negalėtų prisidėti prie tokios šaunios akcijos? Galbūt kitąmet viso Vilniaus, o gal net ir visos Lietuvos pradinės mokyklos galėtų Rugsėjo 1-ąją kviesti vaikus atsinešti knygas, o ne gėles. Taip atsinaujintų daugelio mokyklų bibliotekos. Be to, tokia akcija plačiai nuskambėtų po visą Lietuvą, visuomenėje kiltų diskusija, kaip vaikus paskatinti skaityti.

Direktoriai ir direktorės, auklėtojai ir auklėtojos, kurie skaitote – apsvarstykite šią idėją. Argi ne šaunu būtų, jei visos Lietuvos vaikai dalintųsi žinių šaltiniais? Taip prisidėtume prie Lietuvos, kurioje gera mums visiems, kūrimo.

Mokiniai
Mokiniai
Mokiniai
Mokiniai

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Temos: 2 Vaikai Skaitymas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt