Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 7d. 11:07

Narkotikai: ką lietuviai vartoja muzikos festivaliuose ir aukštuomenės vakarėliuose?

Sulaikytas kokainas
Policijos nuotr. / Sulaikytas kokainas

Galite netikėti šia rašliava, nes ji niekuo neparemta, nėra jokių įrodymų, viskas tik iš to, apie ką kalba žmonės, bet, o kas galėtų paneigti, kad jūsų vakai, jūsų giminės, šou...

Galite netikėti šia rašliava, nes ji niekuo neparemta, nėra jokių įrodymų, viskas tik iš to, apie ką kalba žmonės ar papasakoja draugai. Bet kas galėtų paneigti, kad jūsų vakai, jūsų giminės, šou veikėjai, teisėsauga, valdžios atstovai yra narkotinių medžiagų įkaitai?

Narkotikai yra arčiau, nei jūs manote

Narkotikai – daugeliui jie asocijuojasi su švirkštais, aguonų laukais, narkologiniais centrais, na ir jaunimėlio pamėgtomis kanapėmis. Tie patys „daugelis“ mano, kad narkotikus vartoja tik morališkai degradavę žmonės ir kad jie nepalies jų gyvenimų, todėl nelabai ir jaudina bei domina. Tačiau jie buvo, yra ir bus visada šalia, gal net arčiau nei Jūs manote.

Paauglės, studentės, subrendusios moterys mėgsta laikytis įvairiausių dietų, tam kad pakoreguotų savo kūno linijas – atrodytų lieknesnės, gražesnės. Gerai kontroliuojama dieta veiksminga, tačiau atimanti daug laiko norimam efektui pasiekti. Čia į pagalbą pasitelkiama chemija – narkotikai. Dažniausiai tai būna kažkuri iš amfetamino rūšių. Uosto baltus miltelius ir valgyt nebenori. Jėgų daug, mokytis galima ir naktimis – lieknumas toks kaip modelio. O ir tėvai, vaikinas, vyras nieko neįtaria. Bet tai laikina, nustojus vartoti ir nepakeitus jų kitais „milteliais“, svoris sugrįžta keturgubai.

Turtingų tėvelių vaikai

Tad tie, kas uždirba daugiau arba turi turtingus tėvelius, renkasi prabangesnį produktą – kokainą. Netiesa, kad prie jų nepriprantama. Jie vartojami dažniausiai aukštuomenės, tad leidžia pasijusti morališkai aukštesniame visuomenės lygyje. Tiesa, kai kurie aukštuomenės veikėjai milteliais gydosi nuo pagirių. Neigiamas poveikis širdžiai – garantuotas. Iškart tiesus kelias į Kauno klinikas. Tik va keli minusai – poveikis trumpas, kaina didelė ir labai kenkia sveikatai.

Ne kiekvienas gali sau leisti kasdien uostyti kokainą, bet ekonomikai kylant, uždarbiams ir uždarbio galimybėms didėjant tokių žmonių daugėja taip pat. Anksčiau tai galėdavo sau leisti tik televizijos superžvaigždė, savo uždaruose vakarėliuose, padėdamas ant atskiro stalo, kaip vaišes (tiesa sklando gandas, kad teko su greitąja jo žmoną vežti medikams nuo perdozavimo gelbėti) arba kitas veikėjas, prasisukęs versle ir valdžioje.

Dabar laikai pasikeitę, užtenka iš savo namų dirbant užsienio darbdaviui išversti porą tekstų, pravesti kelis verslo vakarėlius, padirbėti kelias dienas su programavimo kodu ar kokia nors ataskaita ir savaitgalis, arba visa savaitė kokaino milteliais aprūpinta. Dar galima rinktis tam tikrus naktinius klubus-barus, kur pageidaujant pats barmenas pabers norimą takelį kokaino, arba festivalį, kuriame groja populiariausi ir žinomiausi DJ‘ai bei radio laidų vedėjai, o kelionės į užsienio festivalius tai tarsi vienas didelis narkotikų nuotykis autobuse, kai kuriems prireikia dar kelių dienų atsigauti potokių „linksmybių“.

Ko festivaliuose primaišoma į gėrimus merginoms?

Dar vienas labai populiarus šiuo metu narkotikai – butiratai, liaudiškai vadinami „buratinu“. Sukelia svaigulį, palaimos jausmą ir norą mylėtis, todėl dažnai juo piktnaudžiaujama festivaliuose, primaišant į gėrimus merginoms (kartais ir vaikinams) joms nežinant. Juk taip linksma festivalyje „nusirauti“ su nepažįstamuoju(-ąja), visi laimingi, visiems viskas patinka ir tinka – superinis festivalis.

Tačiau šis narkotikas turi rimtą minusą, jo negalima maišyti su alkohiliniais gėrimais. Tai įvertinus, jis pasidarė populiarus uždaruose namų vakarėliuose, kontroliuojant kiekius ir prižiūrint maišymo ingridientus. O tokių „plotų“ jaunimas laukte laukia, juk niekas nemato kokios orgijos, linksmybės vyksta privačiuose namuose, kokios dar papildomos narkotinės medžiagos vartojamos, juose groja vieni geriausių DJ privačiai, galima įgyvendinti slaptas svajones arba tiesiog „nusirauti“.

Kanapės populiarios ne tik Nyderlanduose

Sukelia svaigulį, palaimos jausmą ir norą mylėtis, todėl dažnai juo piktnaudžiaujama festivaliuose, primaišant į gėrimus merginoms.

Ko gero, labiausiai paplitęs tarp jaunimo narkotikas – kanapės, liaudyje vadinamos „žolė“. Nyderlanduose šis narkotikas legalizuotas jau seniai, dabar vis daugiau JAV valstijų jį legalizuoja arba bent jau dekriminalizuoja.

Rūko darbe (net direktoriai prisijungia per pertrauką) numalšinti stresą arba tiesiog atsipalaiduoti, rūko baruose bėgant už kampo, rūko tiesiog einant mieste – rūko ir rūkys, ateityje teks ir mūsų valstybei bent jau dekriminalizuoti, bet kol kas...

Tiesa, „žolės“ gynėjams ir propaguotojams – ar tikrai nepriprantama, ar galite imti ir visiškai neberūkyti iki gyvenimo pabaigos? Taip, galite atsakysite, bet ar nebūsite nervingi, ar nebus streso sprendžiant tam tikras situacijas? Sakykite, ką norite, bet kai rūkoma kas 30 min. arba ištisai (vietoj tabako) – tai apie nepripratimą sunku įtikinti. Be to, daug rūkantys „žolės“ žmonės sunkiai sukoncentruoja dėmesį ilgesniam laikui, yra labiau išsiblaškę, kas yra labai žalinga bręstančiam paauglio organizmui.

XTC – vakarėlių „ratai“

Dar vienas neatsiejamas nuo vakarėlių narkotikas – tai ekstazis, liaudyje vadinamas „ratais“. Dar neteko matyti nei vieno didesnio renginio, kuriame nebūtų vartojančių „ratų“. Tabletės nedidelės, greit suvartojamos, poveikis trunka beveik visą vakarėlį (priklauso kiek suvartojama). Tačiau tai žemesnės rūšies narkotikas, nes turi šalutinį poveikį, tad, kaip ir minėjau pradžioje, labiau pasiturintys renkasi kokainą.

Teko girdėti atvejį, kaip 15-16 metų jaunuolis iš anksto nusipirko tabletę ruošdamasis į vieną didelę diskoteką, bet jo ten neįleido dėl amžiaus cenzo. Tokių atvejų tūkstančiai, tačiau tai parodo, jog visiškai nėra problemos nusipirkti ir vartoti nepilnamečiui.

Tokių atvejų tūkstančiai, tačiau tai parodo, jog visiškai nėra problemos nusipirkti ir suvartoti nepilnamečiui.

O nėra problemos, nes „ratų“ gamyba šiuo metu labai gerai technologiškai išvystyta.

Gavus didmeninį užsakymą iš anksto pasirūpinama reikiamomis medžiagomis, išsinuomojamas butas arba namas, kad ir pačiame miesto centre, reikiama įranga telpa į vieną lengvąjį automobilį, gamyba užtrunka 2-3 dienas, tada viskas vėl supakuojama, išvaloma ir dingstama, kol policija nespėja net „suuosti“.

Su „buratinu“ kiek sunkiau, tačiau net ir įkliuvus teisėsaugai, galima išsisukti, tereikia turėti gerą advokatą, pažinčių ir daug pinigų. O jei jų nėra, teks vėliau atidirbti. O atidirbo vienas vaikis vertybinių popierių biržoje, užteko ir skoloms išmokėti, ir prabangią mašiną nusipirkti, ir dar verslą vystyti.

Ne paslaptis,kad pažintys visur praverčia, tiek darbinantis naujame darbe, tiek užsisakant poilsio namelį Šventojoje, tiek prekiaujant įvairiais narkotikais, o jei dar ir teisėsaugoje yra ryšių, tuomet biznis klesti.

Aišku viskam yra ribos ir kartais reikia „sėst ant dugno“, bet sakoma, kad be vieno veikėjo žinios Vilniuje sunkiai kas parduoda jaunimo pamėgtas „linksmybes“. O jis pats dalį uždirbtų pinigų skiria kultūrai, rengdamas aukščiausio lygio muzikos koncertus su kviestinėmis žvaigždėmis iš viso pasaulio bei užsiima muzikos įrašų leidimu ir platinimu.

Etatiniai pardavėjai

Ten kur didelės linksmybės, dideli ir pinigai. Kuo daugiau žmonių ateina, tuo daugiau pinigų jie atneša ir palieka. Tad dauguma žinomiausių ir garsiausių naktinių klubų turi „savo“ etatinius pardavėjus. Ne, jie jų nesamdo (bent jau negirdėjau tokių gandų), tačiau įeinant apsauga jų netikrina, o jei pamato kažką įtartiną nepažįstamą norintį parduoti – pašalina konkurentą iš klubo.

Tad ratas sukasi, visais laikais vartojo, vartoja ir vartos, tik man tapo baisu, jog tai daroma vis atviriau, jog tai tampa mados reikalu, jog tai daroma gyvenimo norma, jog neva taip turi būti, o teisėsaugos, valdžios oragnų ir pačios visuomenės akys lieka užmerktos.

Tiesa, teisėsauga padaro kelis patikrinimo reidus pagaunant vartotojus, o ne tiekėjus, nes juos ne taip ir lengva sugauti, tam reikia skirti nemažai laiko ir pinigų. Kai kurie prekeviai yra viešai žinomos asmenybės (pvz. aktorius), laisvai vaikšto ir „vaidenasi“ TV ekranuose. Beveik visas teatras, ypač užsienio gastrolių metu, „atsipalaiduoja“.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:22
04:37
01:19
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt