Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 3d. 10:54

Pasvarstymai apie literatūrą automobilių remonto kontekste

Keičiamos automobilio padangos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Keičiamos automobilio padangos

Andriau, tikiuosi, jog žadintuvas, kuriam nepavykdavo Tavęs pažadinti iki paskutinės pamokos, suskambės laiku.

Andriau, tikiuosi, jog žadintuvas, kuriam nepavykdavo Tavęs pažadinti iki paskutinės pamokos, suskambės laiku. Juk rytoj ne šiaip koks pirmadienis, o pirmoji Tavo darbo diena. Kad ir kaip norėtum miego, prisimink, jog būti šefo išvadintam šūdvabaliu jau pačią pirmąją darbo dieną (kaip tam K.Donelaičio Slunkiui) menka garbė, todėl nedelsdamas lipk iš lovos.

Kai į servisą užsuks žavi blondinė ir lakuotu nagučiu baksnodama į kuro baką įsakmiai palieps įpilti degalų, žinau, kad norėsi pasiųsti ją kuo toliau.

Jeigu iš jaudulio supainiotum automobilių dažų spalvas, ne bėda: bet kokioje situacijoje gelbsti kūrybiškumas. Užteks pasakyti klientui, jog vokiškiems automobiliams labiausiai tinka juoda arba raudona spalva, kadangi būtent Vokietijoje atsiradęs ekspresionizmas diktuoja ir šių dienų automobilių spalvų madas, ir klientas, nenorėdamas pasirodyti diletantas meno srityje, kaipmat pritars Tavo nuomonei.

Esu įsitikinusi, jog už atliktą darbą nepaimsi nė cento daugiau negu numatyta kainoraštyje, ir visai ne dėl to, kad viską stebi kameros ar budri viršininko akis. „Sąžinė – griežčiausias teisėjas,“ – sušnabždės atmintyje šmėstelėjęs Jokūbas iš J.Biliūno novelės „Vagis“. Ir jau tą pačią akimirką apsispręsi: iš nieko, niekada, jokiomis aplinkybėmis...

Kai į servisą užsuks žavi blondinė ir lakuotu nagučiu baksnodama į kuro baką įsakmiai palieps įpilti degalų, žinau, kad norėsi pasiųsti ją kuo toliau. Tačiau, prisiminęs, jog visokių žmonių yra, visokių ir reikia, ironiškai šyptelėsi kaip Balys Sruoga ir ramiai pasakysi: „Panele, degalinė kitoje gatvės pusėje.“

Jei darbo dienai gerokai įpusėjus norėsi viską mesti ir išrėžti šefui tiesiai į akis, jog pjaunamo metalo garsas Tave tuoj pribaigs, prisimink, jog tai taip panašu į aliteraciją: „Žveng žirgelis lankoj, juodbėrėlis lankoj“... Iš karto pasijusi geriau.

Laikrodžio rodyklei artėjant prie penkių, suvoksi svarbią tiesą: atlaikei! Tu, kurį visi koneveikė, sakė, kad iš Tavęs nieko dora neišeis... Ir nejučia imsi niūniuoti: „Mūsų dienos kaip šventė,/ Kaip žydėjimas vyšnios...“

Mokytoja, dažniausiai atsakinėjanti į klausimą: „Kam man to reikia?!

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt