TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Peticijos prieš Mildą Bartašiūnaitę autorius: nenorėjau jos įskaudinti

Milda Bartašiūnaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Milda Bartašiūnaitė
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Internetiniame peticijų portale pasirodė siūlymas atimti iš sekso ekspertės Mildos Bartašiūnaitės Lietuvos pilietybę.

Internetiniame peticijų portale pasirodė siūlymas atimti iš sekso ekspertės Mildos Bartašiūnaitės Lietuvos pilietybę.

Ant šios peticijos pasirašyti gali visi, pritariantys siūlymui, o surinkus reikiamą parašų skaičių peticija gali būti įteikta atsakingai valdžios institucijai.

Redakcijai parašė šios iniciatyvos autorius Liudas Vasaris. Pateikiame jo laiško tekstą su paaiškinimu, ko siekta tokia iniciatyva.

Dėkoju, kad greitai paskelbėte mano atsiųstą naujieną dėl internete patalpintos peticijos, jog siūloma įvertinti, ar nėra pagrindų p. Mildai Bartašiūnaitei netekti pilietybės.

Antra, noriu paaiškinti, kodėl kilo mintis tokią peticiją sukurti. Socialiniame tinkle "Facebook" pastebėjęs, kad kiti tinklo naudotojai diskutuoja apie jos išsakomas mintis, nusprendžiau ir aš patikrinti, kas Mildos profilyje rašoma. Jį patikrinęs nustebau nuo to, kiek p. Bartašiūnaitė yra paskleidusi minčių, susijusių su situacija Ukrainoje (neva dabar Ukrainą valdo chunta, paklusni tik JAV), NATO pajėgų buvimu Lietuvoje (esą tai JAV okupacija), Lietuvos naryste ES, "Malaisian Airlines" sudužimu Ukrainoje (neva tai NATO darbas, o ne tragedija) ir t. t.

Dar labiau mane šokiravo du p. Mildos post'ai, kurie jau ištrinti:

1) Youtube.com įkeltas filmas apie sovietinių laikų Vilnių, kurį p. Milda siūlo žiūrėti kaip pavyzdinį ir primenantį geresnius laikus;

2) įkelta nuotrauka su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, su prierašu, kad jei ne vakarų žiniasklaida, galėtum pagalvoti, jog šiaurės korėjiečiai gyvena gerai. O tai aš supratau, kaip bandymą įrodyti, jog iš tikro Šiaurės Korėja yra ne totalitarinė, o normali valstybė, kurią totalitarinę vaizduoja tik vakarai. Likau šokiruotas tokio elgesio, todėl nusprendžiau atkreipti visuomenės dėmesį ir peticijos parengimas pasirodė tinkama idėja.

turiu pabrėžti, jog tikrai nesiekiu, kad p. M.Bartašiūnaitei būtų atimta LR pilietybė.

Tačiau turiu pabrėžti, jog tikrai nesiekiu, kad p. Bartašiūnaitei būtų atimta LR pilietybė. Puikiai suprantu, kad tai neįmanoma nei pagal tarptautinę, nei pagal nacionalinę teisę. Kaip minėjau, siekiau atkreipti žmonių dėmesį į tai, jog įtemptos geopolitinės situacijos kontekste mūsų valstybėje, tik neseniai išsivadavusioje iš okupacijos, yra žmonių, kurie vis dar nesijaučia čia savi ir niekina Lietuvą, kurie nesupranta mūsų integracijos į vakarus reikšmės.

Tačiau aš tikrai neskatinu ir nenoriu riboti žodžio laisvės. Peticija tikrai to nereiškia. Tuo Lietuva ir skiriasi nuo minėtų SSRS ar Šiaurės Korėjos, jog čia net ir asmuo, žeminantis savo valstybę, gali būti išklausomas, naudotis šalies teikiamomis lengvatomis ir privilegijomis.

Čia net ir asmuo, žeminantis savo valstybę, gali būti išklausomas, naudotis šalies teikiamomis lengvatomis ir privilegijomis.

Trečia, suprantu, jog nepaisant "Facebook" tinkle esančių įrašų, mano peticija galėjo įskaudinti p. Bartašiūnaitę. Atsiprašau jos dėl to.

O taip pat tikiuosi, jog šis sukeltas šurmulys padės jai pačiai apmąstyti savo elgesį ir privers pagalvoti, ar geriau LR pilietybė ar gyvenimas kur nors totalitarinėje valstybėje. Peticijos.lt puslapio administratoriaus paprašiau pašalinti šią peticiją, nes savo tikslą ji daugiau nei pasiekė.

Prašau šį tekstą paskelbti viešai.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt