Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Privalomas matematikos egzaminas: mokykite iš esmės, tik paskui egzaminuokite

Formulės
123rf nuotr. / Formulės
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Matematika reikalinga. Žmogui intelektas ir gebėjimas galvoti būtini. Loginis mąstymas – labai svarbu. Kitas dalykas – matematikos mokymas. O dar kitas – egzaminas. Pirma. Ž...

Matematika reikalinga. Žmogui intelektas ir gebėjimas galvoti būtini. Loginis mąstymas – labai svarbu. Kitas dalykas – matematikos mokymas. O dar kitas – egzaminas.

Pirma. Žemesniame mokyklos kurse, vadiname matematika, tikrosios matematikos iš tikrųjų nėra. Tai - labiau pasakėlės apie matematiką. O tokia padėtis iškreipia moksleivių mąstyseną. Sustiprintame lygmeny yra irgi tam tikrų trūkumų - požymių kokybę pakeisti kiekybe.

Antra. Egzaminas. Per didelis uždavinių kiekis, testų tipo uždaviniai matematikos egzaminą paverčia apytikslės mąstysenos, spėliojimo ir skubotumo varžybomis. Negana to, tenka girdėti nusiskundimų, jog originalus arba netgi truputį kitoks nei numatyta vadovėlyje bet teisingas uždavinio sprendimas gresia nuliniu įvertinimu. Vadinasi, egzamine parodyti kūrybiškumą, savarankišką mąstyseną yra rizikinga.  Reikia laikytis vienintelės teisingos metodikos. Palyginkime su gerai žinomu buvusiu principu „egzistuoja vienintelė teisinga nuomonė“.

Taigi reikia pradėti mokyti matematikos iš esmės, nesivaikant temų kiekio ir nedubliuojant aukštosios mokyklos kurso, o tik paskui egzaminuoti.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt