Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 29d. 08:48

Šiaulių universiteto studentės rėžė griežtai – „Tu šiukšlini? Tu – šiukšlė!“

Šiaulių universiteto studentės rėžė griežtai - ,,Tu šiukšlini? Tu - šiukšlė!\"
Šiaulių universiteto studentės rėžė griežtai - ,,Tu šiukšlini? Tu - šiukšlė!\"

Akcija „Tu šiukšlini? Tu – šiukšlė!“ skirta atkreipti žmonių dėmesį į šiukšlinimo viešumoje problemą. Jos metu studentės vilkėjo sukneles, kurios buvo pasiūtos iš šiukšlių.

Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto lietuvių filologijos ir komunikacijos IV kurso studentės vykdė akciją „Tu šiukšlini? Tu – šiukšlė!“.

Daugiausia rasta pirkinių maišelių, bulvių traškučių, saulėgrąžų pakuočių, energinių ir kitų gaivųjų gėrimų buteliukų ir skardinių.

Akcija siekta atkreipti žmonių dėmesį į šiukšlinimo viešumoje problemą. Jos metu studentės vilkėjo sukneles, kurios buvo pasiūtos iš šiukšlių.

Didžioji jų dalis surinkta Šiaulių miesto gatvėse. Šiukšles studentės rinko dvi savaites. Daugiausia rasta pirkinių maišelių, bulvių traškučių, saulėgrąžų pakuočių, energinių ir kitų gaivųjų gėrimų buteliukų ir skardinių.

Taip pat nemažai surinkta ir šokoladinių batonėlių bei cigarečių pakelių, vienkartinių indų.

Pagrindinis akcijos akcentas – gulinti ant žemės šiukšlė, kurią imitavo viena iš organizatorių. Kitos dvi studentės kalbino praeivius ir skatino pakelti ant žemės gulinčią šiukšlę.

Organizatorės džiaugėsi žmonių aktyvumu. „Smagu, kad Šiaulių krašto žmonės nėra abejingi šiukšlinimui, noriai dalyvavo akcijoje, išsakė savo nuomonę apie esančią problemą ir galimus jos sprendimo būdus“ – teigia viena iš organizatorių.

Akcijos dalyviai džiaugėsi studenčių noru švarinti mus supančią aplinką. Šiukšlinimas yra viena didžiausių šiuolaikinės visuomenės problemų. Apie tai būtina kalbėti, skatinti žmones pagalvoti, ar šiukšlindami jie patys netaps šiukšlėmis.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:49
10:17
05:17

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt