Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 12d. 11:07

Skaitytoja: Didžiausias Lietuvos nuodas yra komerciniai TV kanalai

„Meilė ar pinigai?“ dalyviai
TV3 nuotr. / „Meilė ar pinigai?“ dalyviai

Pastaruoju metu daug kalbama apie tai, kaip mūsų visuomenę nuodija Rusijos TV produkcija, ypač naujienų laidos, savaip pateikiančios įvykius. Iš dalies tikrai sutinku. Bet, mano...

Pastaruoju metu daug kalbama apie tai, kaip mūsų visuomenę nuodija Rusijos TV produkcija, ypač naujienų laidos, savaip pateikiančios įvykius. Iš dalies tikrai sutinku.

Nuomonėmis ir komentarais dalinkitės ikrauk@15min.lt.

Bet, mano nuomone, ne čia didžiausias pavojus. Nes suaugusius žmones, kurie jau susiformavę, sunku išvesti iš doros kelio, dauguma supranta, kad Rusija žaidžia dvigubą žaidimą.

Pramoginių laidų poveikis

Tačiau man kyla kitas klausimas: negi nesuvokiame, kad turime kitą, gal ne taip aiškiai matomą priešą – kai kurias komercinių Lietuvos TV kanalų laidas. Kodėl mes nuodijame patys save, žiūrėdami lietuviškas pramogines TV laidas? Ir ko po tokių „pramoginių“ laidų vertos visos „gerumo“ ir „aukojimo“ akcijos? Juk ir pats naiviausias kaimietis (intelekto prasme) turi suvokti, kad TV stengiasi kuo pigiau pagaminti kuo daugiau šlamšto – visokių kaimo muštynių, sąmokslo teorijų ir paleistuvysčių.

Ko po tokių „pramoginių“ laidų vertos visos „gerumo“ ir „aukojimo“ akcijos?

Esmė paprasta: televizija formuoja tam tikrus elgesio stereotipus, kuriuos vėliau atkartoja žiūrovai. Jei jie subrendę, yra mažiau paveikūs. O jei dar vaikai ar paaugliai, tai tampa tokio elgesio stereotipų įkaitais.

Čia kaip toje reklamoje apie greitas paskolas. Neva, norite gerų atostogų, kad jos pasisektų? Tai imkite paskolą, viskas bus gerai. Tik nekalbama, kad po atostogų ją atiduoti bus DVIGUBAI SUNKIAU. Todėl ir prasiskolina jauni žmonės vardan audringo savaitgalio Palangoje...

Parašyti šitą straipsnį mane privertė TV laida „Meilė ar pinigai“. Žinoma, TV laidos jau nuo seno nuvertino meilę, viską suvesdamos į aklą pasimatymą, „soriuką“, „kito ieškojimą“. „Meilės trikampis“ buvo pigi, bet dar gana padori laida. Juk pasipliuškenimo baseine nepavadinsi blogiu. Bet va „Meilė ir pinigai“ – čia jau tuštybės viršūnė. Visuomenei sudaromas įspūdis, kad didžiausia žmogaus vertybė yra seksualumas. Kitaip tariant, kiekviena mergina turi užsilipti ant vaikino (šiuo atveju tai aktorius Žilvinas). Na, toks įspūdis, kad mūsų visuomenė – tai vištidė, kurioje gaidžiai eksploatuoja vištas. Tik dėl kiaušinių... Bet juk žmonės – ne vištos!

Erotikos pagrindas – intelektas

Čia kaip toje reklamoje apie greitas paskolas. Neva, norite gerų atostogų, kad jos pasisektų? Tai imkite paskolą. O kas atiduos?

Aš tikrai – ne davatka. Ir žinau, kas yra erotika. Ji neįmanoma be inteklekto. O bet koks stereotipinis mąstymas (peršamas iš TV ekranų), žudo žmogaus sugebėjimą mylėti ir daryti laimingais kitus.

Todėl jei užaugs bukų merginų karta, kurios žinos tik vieną komandą (kartis ant kaklo), tikrų jausmų nebeliks. Vien tik surogatai, simuliakrai, apsimestiniai orgazmai ir tikri meilės trikampiai realiame gyvenime. Nuo kurių kentės ir merginos, ir jų vaikai.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt