Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 13d. 11:24

Skaitytoja Santana.Tautininkų agresija: ar lengva pamilti žmogų, kuris viskuo nepatenkintas

Santana Markūnaitė
Santana Markūnaitė

Daugelis žmonių – jaunų  ir vyresnių – naudojasi socialiniais tinklais. Deja, ten gauname daugiau informacijos nei dažname laikraštyje ar internetiniame žinių portale. Tačiau...

Daugelis žmonių – jaunų  ir vyresnių – naudojasi socialiniais tinklais. Deja, ten gauname daugiau informacijos nei dažname laikraštyje ar internetiniame žinių portale. Tačiau istorija ne apie tai. Istorija yra apie piktą tautininką, kuris, rodos, nekenčia visko, kas aplinkui juda, o jei nejuda – pajudina ir nekenčia toliau. Taigi socialiniame puslapyje aš kiekvieną (ne)mielą dieną skaičiau jo būsenas, žiūrėjau į jo pasidalinimus, mačiau visus patinka. Ir visa tai mane vis labiau liūdino.

„Naikinkime!“, „Griaukime!“ „Nepasiduokime!“, „Kovokime!“ ir pan.  O jau žmonių spjaudymasis pykčio purslais komentaruose mane dar labiau stebindavo.

Visos jo naujienos, mintys, samprotavimai buvo (ir, manau, yra) tik neigiamo turinio: „Naikinkime!“, „Griaukime!“ „Nepasiduokime!“, „Kovokime!“ ir pan.  O jau žmonių spjaudymasis pykčio purslais komentaruose mane dar labiau stebindavo. Iš kur tiek neapykantos? Tiek noro kariauti? Ir prieš ką vyksta kova? Primena bergždžią dvikovą su vėjo malūnu, kurią stebi kita nepateisinama pusė, kurios vienintelė veikla yra pašaipos kiekvieno atėjusio į sceną atžvilgiu. Vieni nieko nedaro, kiti daro blogai. Bet čia tik mano nuomonė. Ir ne, ne, ne. Aš nesu nei kokia anarchistė, nei antifa narė. Pastarąjį brudą smerkiu.

Aš lygiai taip pat myliu savo šalį, lygiai taip pat stengiuosi jos naudai, gerovei, lygiai taip pat noriu jai tik gero. Man patinka tautininkų idėjos, ir, manau, patiktų daugeliui, bet jos pateikiamos ne tokiu būdu.

Pažiūrėkime į antraštes: „Akcija prie Seimo „Reikalaujame referendumo"; paklausykime šūkių: „Saugok lietuvybę, ginkluokis ir apgink!“, „Savo žemės neišduosim, Briuseliui neparduosim“.

Man patinka tautininkų idėjos, ir, manau, patiktų daugeliui, bet jos pateikiamos ne tokiu būdu.

Ar manote, kad lengva pamilti žmogų, kuris nuolat yra viskuo nepatenkintas, kuris nuolat bamba ir skundžia kaimynus? Ne, lengviau mylėti yra tą, kuris yra laimingas, džiaugiasi gyvenimu ir dalijasi tuo džiaugsmu su kitais. Pažiūrėkime į projektą „Misija: Sibiras“. Lietuviškas, patriotiškas.

Žinote kodėl į jį veržiasi šitiek jaunuolių? Kodėl visi nori vykti į tuos Rusijos užkaborius ir tvarkyti seniausiai užmirštas kapines? Nes jie neša ne idėją „apginkime tėvynės ištremtuosius, kurie ilsisi priešų žemėje“ , o idėją „gerbkime ir mylėkime savo protėvius, prisiminkime jų kančią, atsidėkokime jiems už jų ištvertą vargą“.

O čia negirdžiu šūkio „Lietuvi, mylėk tėvynę“, o girdžiu „Ginkluokis“. Nematau straipsnio pavadinimo „Lietuva žengia pirmyn“, o matau „Lietuva dūsta ES gniaužtuose“. Per vakaro žinias rodo tautininką, kuris skelbia, kad reikia reikalauti savo teisių, kai galėtų sakyti, jog įsteigė naują būrelį vaikams, kuriame jie mokysis Lietuvos istorijos, pilietiškumo, pagarbos savo šaliai. Neperšu kažkokių hipiškų idėjų, tik patariu, kad teigiamomis emocijomis pasieksite daug daugiau. Kai uždegsite žmones meile savo šaliai, tada jie patys suvoks, kada ir su kuo kovoti, kada ir ko reikalauti.

Noriu pabrėžti, kad nesu prieš tautininkų idėjas – daugelis jų yra man priimtinos, bet jeigu iš tiesų norite pakeisti ką nors savo tėvynėje, nustokite taip dažnai kartoti „jaunuoli – kovok“ ir retkarčiais įterpkite į kalbą „jaunuoli – mylėk“.

Santana M.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt