Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 4d. 13:23

Padėkime gyvūnų globėjams

Katinas
Katinas

Vis daugiau benamių kačių išlenda iš savo slėptuvių ir praeivius graudina savo alkanais žvilgsniais. Tai ypač aktuali problema daugiabučių kiemuose. Dažnas pilietis suglumęs nežino, ką daryti – šerti vargšus gyvūnėlius ar geriau palikti juos likimo valiai. Paminklą reikia statyti žmonėms, kurie globoja vargšus gyvūnus, juk katės ne savo noru atsidūrė gatvėse, – jas ten išmetė žmogus.

Vis daugiau benamių kačių išlenda iš savo slėptuvių ir praeivius graudina savo alkanais žvilgsniais. Tai ypač aktuali problema daugiabučių kiemuose. Dažnas pilietis suglumęs nežino, ką daryti – šerti vargšus gyvūnėlius ar geriau palikti juos likimo valiai. Paminklą reikia statyti žmonėms, kurie globoja vargšus gyvūnus, juk katės ne savo noru atsidūrė gatvėse, – jas ten išmetė žmogus.

„Pagal taisykles rūsyje kačių laikyti negalima, bet jeigu kaimynai geranoriški, susitaria tarpusavyje ir globoja kates, jos būna paskiepytos, sterilizuotos – tuomet tinka ir rūsys, bet  geriausia išeitis yra kačių namukai lauke, pvz. putoplasto dėžės, kurias reikėtų apkalti ir įkasti į žemę, nes tai laiko šilumą. Jeigu išnaikinsi tas kates, reikia nepamiršti, kad į jų vietą ateis žiurkės, pelės. Jos platina baisesnes ligas negu katės. Žmonės šito neįvertina“, – sako gyvūnų globos specialistai. Jie teigia savo akimis matę kiemus, kuriuose buvo išnaikintos katės, tačiau jų vietose prisiveisė žiurkių, ir ne tik kiemuose, bet ir daugiabučių viršutiniuose aukštuose. Katės, kurios yra maitinamos, neina į konteinerius ir neprisirenka ligų.

Visuomenėje gaji nuomonė, kad žmonės, šeriantys benamius gyvūnus, gali būti baudžiami.

Kol kas gyvūnų laikymo taisyklės prieštarauja pačios sau – pvz. ką reiškia 84.1. punktas: draudžiama padaryti gyvūną beglobiu. Bet draudžiama ir globoti?

 Visuomenėje gaji nuomonė, kad žmonės, šeriantys benamius gyvūnus, gali būti baudžiami. Dėl šios priežasties neretas net ir norėdamas pasirūpinti beglobiais, praeina pro šalį, apsimesdamas, kad jų nė nemato. Visgi derėtų žinoti, kad šerti gyvūnus lauke, tuo pačiu ir daugiabučių kiemuose, nėra draudžiama. Gyvūnų laikymo taisyklės reikalauja to nedaryti tik bendro naudojimo patalpose. Bendrojo naudojimo patalpomis laikoma daugiabučio namo laiptinės, holai, koridoriai, palėpės, sandėliai.

Graudu, kada tokie globėjai yra persekiojami, gąsdinami, jiems net grasinama. Tokia viena kačių globėja gyvena Garliavos daugiabutyje. Iš savo varganos pensijos ji perka maistą, veža kiemo kates sterilizuoti į Kaivaną, po to skelbia dovanojanti, bet ne visada atsiranda norinčių jas priglausti, tokias tenka laikyti, kol atsiras. Moteris tų kačių neveisia, jos butas tvarkingas ir švarus, jokio kvapo ir užkrato židinio nėra, tik jai sąžinė neleidžia palikti gyvūną šalti. Jai pabandžius po balkonu padėti putoplasto dėžes ir taip kates prižiūrėti lauke, piktavaliai jas pašalino. Kodėl seniūnija vieną kartą nepatvirtina tos gyvūnų šėrimo vietos ir nepastato katėms užuovėjos peržiemoti? Tik kad nebūtų už 2 km, nes moteris sunkiai vaikšto. Ar ne gėda persekioti moteriškę dėl tų kelių kačių? Geriau tą energiją seniūnija nukreiptų vietiniams pijokams tramdyt, bo dabar primyžti visi kampai, primėtyta tuščių alaus butelių, jie geria viešose vietose nebaudžiami. Ar per daug kačių Lozoraičio gatvėje ar per daug pijokų? Reikėtų pamatyti, kiek kačių yra Savanorių prospekte prie ‚Batų kalno‘ ir visos yra mylimos, prižiūrimos.

 O kol padės seniūnija, moteriškei reikalinga konkreti pagalba kačių maistu ir kraiku, ji bus be galo dėkinga, tel. 867269817.

Šiuo metu ji ieško savo kampo mažai, žaismingai juodai-baltai katytei, rastai kapinėse ir gražuoliui pilkai rainam kastruotam katinui, labai panašiam į veislinį. Tik jis yra stresuojantis, bijo mažų vaikų, bet neagresyvus, todėl reikėtų ramybės, kantrybės ir laiko, kol taps tikra ištikima namų puošmena.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt