Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sunkiai traumuotas Sumo, jis neteko letenos

news_547901ad10d5eaf811c7
news_547901ad10d5eaf811c7
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vėlų vakarą Šeškinėje vargais negalais pavyko pagauti sunkiai traumuotą Siamo mišrūniuką.

Vėlų vakarą Šeškinėje vargais negalais pavyko pagauti sunkiai traumuotą Siamo mišrūniuką.

Katinėlis jau kurį laiką valkatavo Šeškinės mikrorajone. Vietinės kačių maitintojos pastebėjo, kad buvęs judrus, stiprus ir draugiškas katinas sunegalavo – pradėjo gulinėti tiesiog ant šaltos žemės, po balkonu, nustojo valgyti, kažkas pastebėjo, kad sužalota katinėlio koja (mat, kiek bestatė dėžių – šiltadėžių, guoliukų, viskas negailestingai išspardoma, išmetama...). Į įvykio vietą teko važiuoti kelis kartus. Sužalotas gyvūnas pasidarė bailus, neprisileido mūsų. Sniegas, liteus, šaltis ir tamsa situaciją komplikavo, o laukti negalėjome ir nenorėjome, kai jis atsistojęs „parodė“, kas jam negerai. Vaizdas buvo tragiškas, šiurpas ėjo per kūną! Dešinė galinė letena atrodė kaip koks maišas, pripildytas netaisyklingos formos smulkių figūrėlių. Sunkiai iškeldamas sutraiškytą leteną katinėlis negalėjo normaliai judėti, griuvo į balą, nerangiai lindo slėptis po automobiliais. Kaip gi jam norėjosi padėti! Važiavome kelis kartus ir pagauti Sumo pavyko tik su graibštu. Sučiuptas nesipriešino, o vežamas į gydyklą snūstelėjo.

Ačiū Vaidos gydyklai už leidimą pastatyti papildomą narvą stacionare. Toks ligoniukas laukti negali! Gydykloje gyvūnėlis atsipalaidavo, pasiglostėme, šilumoje vargšiukas atrodė laimingas ir ramus.

Rentgeno rezultatai šokiravo: skeveldrinis lūžis, t.y. koja visiškai sutraiškyta, sveika tik pati galūnė. (Ir tokios būklės katinėlis kaninosi maždaug mėnesį!!! (Tai patvirtino traumatologai)). Kaip sudėti „pūzlę“ iš suknežintų kaulų gabalėlių? Ar tai pavyks padaryti? Ar tiesiog koją reiktų amputuoti? Tarėmės su traumatologais, svarstėme, kokie šansai. Priimtas sprendimas operuoti, nepaisant, kad operacija be galo brangi. Jei yra šansų išgelbėti koją, verta bandyti, visada verta. Laukė labai sudėtinga operacija, gydytojams – tikras iššūkis.

Deja, 11-27 operacijos metu paaiškėjo, kad letenos išgelbėti nepavyks – lūžis siaubingas ir labai senas. Koja visiškai suknežinta, likęs raumenų, kaulų, raiščių susiklijavęs gumulas. Teko koją amputuoti. Vargšiukas Sumo turės tris sveikas kojas ir gyvens be skausmo.

Sumo – nuostabus Siamo mišrūnas. Milžiniškas gerietis – mielas, švelnus, dar jaunas katinukas, jam iki 4 m. amžiaus. Stacionare mielai susipažino su kambariokais, nešnypštė ir nerodė jokių pykčių – iškėlęs uodegą straksėjo ant trijų ir sveikinosi. Mažytės apvalios tamsiai mėlynos akutės kaip mat sužibo, vos tik pradėjome glostyti ir raminti, kad dabar jis jau saugus ir nebegrįš atgal į gatvę.

Šiuo metu Sumo labai laukia, kada atsiras laikinas globėjas arba šeimininkas ir jį parsiveš namo.

Kviečiame visus gerus žmones prisidėti prie Sumo operacijos ir gydymo. (Sumą patikslinsime vėliau.)
Po operacijos  reikalinga LAIKINA GLOBA. Jei ir toliau taip intensyviai gelbėsime ir visus vargšus talpinsime į stacionarus mėnesiams, netrukus sąskaitoje ir vėl liks pasikorusi pelė.

Visiems geriems žmonėms dėkojame už gerumą ir pagalbą.

VšĮ „Rainiukas“  
Gyvūnų globos organizacija 
Tel.: +370 615 58898, +370 689 73782
(Prašome skambinti darbo dienomis nuo 10.00 iki 19.00 val. Savaitgaliais, nutikus nelaimei ir esant neatidėliotinai situacijai, prašome rašyti išsamią sms žinutę arba elektroninį laišką. Savanoris, kai tik galės, su Jumis susisieks. Dėkojame už supratingumą.)

El. paštas: info@rainiukas.lt 
A/S: LT 56 7300 0101 3075 8928 (Swedbank) 
Paypal sąskaita
Kodas: 302733794 
Reg. adresas: Šeškinės 59-84, LT-07162 Vilnius (Šiuo adresu nėra prieglaudos. Visi organizacijos gyvūnai gyvena pas laikinus globėjus.)
Vadovė: Orinta Valiūnienė 
www.rainiukas.lt    

news_547901b3bc1d63c366fd
news_547901b3bc1d63c366fd
news_547901b9b2b4bc3de897
news_547901b9b2b4bc3de897

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt