Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vieno mėnesio šuniukui reikia jūsų pagalbos

Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Kodėl šis vienišas mažylis, kuris dar turi būti šalia mamos, atsidūrė vidury laukų Dargių kaime, taip ir liks paslaptimi. Pagalbos mūsų paprašė žmogus, kuris jį rado. Šuneliui...

Kodėl šis vienišas mažylis, kuris dar turi būti šalia mamos, atsidūrė vidury laukų Dargių kaime, taip ir liks paslaptimi. Pagalbos mūsų paprašė žmogus, kuris jį rado. Šuneliui greičiausia tėra vos 1 mėnuo. Tokį mažą ir tokį visiškai apleistą gyvą radinį sutikti nebėra retenybė. Žmonėms, auginantiems keturkojus kaimuose, gerokai trūksta atsakomybės. Ir šunys, ir katės dažnai būna neprižiūrėti, negydomi, nesterilizuojami / nekastruojami. Jau nekalbame apie kriminalinius nusikaltimus – ką tik gimusių kačiukų ar šuniukų žudymą. Žmogiškumas ir galiojantys įstatymai dėl gyvūnų priežiūros sunkiai skinasi ten kelią.

Taigi, mažylis į mūsų rankas pateko aptekęs kirmėlėmis. Neaišku, iš kur jos, bet spėjame, kad šunelis buvo aplietas kokia putra (ant kurios greitai susiveisė ištisos kolonijos kirmėlių per tokius karščius) arba jis tiesiog apsipylė jau pašvinkusiu ėdalu. Be kirmėlių, jo kūnu šmirinėjo ir gyvą kūną graužė tuntai blusų! Be kirmėlių ir blusų, dar teko traukti ir dvi įsisiurbusias erkes. Nekokia gyvenimo pradžia tokiam mažam padarui.

Teko skubiai ji prausti ir maudyti, šukuoti ir kedenti kailį, kad kirmėles ir blusas išrankiotumėm. Maudant pastebėta, kad ant šunelio nugaros yra atsivėrusi nedidelė žaizda. Tokiu karštu metu ji negydoma tuoj pat užpūliuotų ir galėtų sukelti didelių komplikacijų. Sutvarkę kosmetiškai nuskubėjome pas veterinarą. Juk parazitai turėtų knibždėti ne tik ant kailio, bet ir šunelio viduje. Toks apleistas nabagas buvo.

Taigi, jam skirti visi būtinieji pirmieji procedūriniai preparatai: lašai nuo blusų, vaistai nuo kirminų, tepalas žaizdai ir tinkamas mažiems šuniukams maistas. O visos šios būtinosios priemonės kainuoja pinigus, kurių draugijai taip smarkiai trūksta. Labai prašome visų, kurie gali, prisidėti prie šio šunelio sveikatinimo ir gydymo. Tai galite padaryti pervesdami lėšų į Mažeikių gyvūnų globos draugijos banko sąskaitą:

Gavėjas: Mažeikių gyvūnų globos draugija
Sąsk. Nr. LT 41 7300 0101 2453 5678
Paramos gavėjo kodas: 302551425
Paskirtis: Dargių kaimo šuneliui.

Šis mažylis greitai pasveiks ir galės ieškoti namų. Toks mielas gražuolis tikrai greitai ras tikrus namus.

 

 
 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt