Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 20d. 16:05

10 priežasčių, kodėl naudinga mokytis etikos

Etikos vieta visuomenėje?
Etikos vieta visuomenėje?

Turbūt daugelis etikos dalyko mokytojų susiduria su lengvabūdišku ne tik mokinių, bet ir tėvų ar net  kolegų - mokytojų požiūriu į etikos dalyką.

Turbūt daugelis etikos dalyko mokytojų susiduria su lengvabūdišku ne tik mokinių, bet ir tėvų ar net  kolegų – mokytojų požiūriu į etikos dalyką.

Anot jų šiam išankstinio pasiruošimo nereikia, jį galima dėstyti iš bendro išsilavinimo, todėl daugelis mokytojų etikos dalyką dėsto be kvalifikacijos ir tai yra priimtina net mokyklos vadovui, o tai dar labiau menkina šią discipliną mokytojų, mokinių ir visuomenės akyse.

Įsivaizduokime, asmuo baigęs anglų filologiją atliktų sudėtingą stuburo operaciją, galima hipotezė, kad operuotas pacientas nebegalės vaikščioti arba apskritai neišgyvens, taigi matematikas dėstydamas etiką sunaikina jos esminius principus ir greičiausiai moko ne to, ko reikėtų mokyti, etikos dalyką paverčia papildoma matematikos pamoka arba etikos vadovėlio konspektavimo pamoka, tokiu principu dalykui suteikiama neigiama reikšmė.

Esminis etikos principas – žmogiškumo, empatijos ir pasitikėjimo diegimas, kuris lydės asmenį tolimesniame gyvenimo kelyje.

Toks mokytojas, savo paviršutinišku požiūriu užkrečia ir mokinius paviršutiniškumo sindromu. Nepaisant to, mokydami vaikus etikos, diegiame esmines moralines normas nuo pat pradinių klasių ir siekiame išugdyti jautrius vaikus, kurie nebūtų apatiški įvairioms socialinėms problemos, kuriuos visą gyvenimą lydėtų holistinis mąstymas. Esminis etikos principas – žmogiškumo, empatijos ir pasitikėjimo diegimas, kuris lydės asmenį tolimesniame gyvenimo kelyje.

Taigi 10 priežaščių, kodėl naudinga mokytis etikos:

  1. Etikos pamokos padeda kritiškai vertinti įvairius dalykus ir pasirinkti tinkamo gyvenimo principus.
  2. Etikos pamokos padeda ugdyti asmenines vertybines nuostatas ir humanišką elgesį.
  3. Etikos pamokos nurodo kodėl svarbu vertinti žmogaus orumą ir  santykius su kitais.
  4. Etikos pamokose vyraujanti pagrindinė nuostata yra ta, kad žmogus yra morali būtybė, gebanti doriškai tobulėti ir savarankiškai, atsakingai kurti savo gyvenimą ir jį įprasminti.
  5. Etikos pamokos individą daro socialia būtybe, gebančia bendrauti ir bendradarbiauti, turintį visuomenines, pilietines ir tautines pareigas.
  6. Etikos pamokos ugdo empatiją kitiems žmonėms.
  7. Etikos pamokose mokiniai gilinasi į įvairiausias problemas: ekologines, medicinos, tarpasmeninių santykių, socialines ir kt., kurios ugdo holistinį mąstymą.
  8. Besimokančiųjų etiką mokinių požiūris į pasaulį, į įvairias problemas ir gyvenimą yra daug platesnis ir įvairiapusiškesnis.
  9. Etikos dalykas mokiniui diegia požiūri, kad kiekvienas žmogus yra vertingas, nepaisant jo fizinių ar psichinių trūkumų, lytinės orientacijos, lyties, rasės ir kt.
  10. Etikos pamokos integruoja įvairias disciplinas, pavyzdžiui informacines technologijas, kurios padeda atpažinti gresiančius pavojus ne tik realybėje, bet ir virtualioje erdvėje, moko kaip užkirsti kelią pavojams ir pakliuvus į juos kaip elgtis toliau.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Temos: 1 Mokytojai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

20:37
00:58
00:23

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt