Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 23d. 12:07

Konkursas mokytojams: žodis „mokytojas“ daugelį priverčia suklusti

Mokytojas
123RF nuotr. / Mokytojas

Žodis „mokytojas“ daugelį priverčia suklusti. Kasdien minantis mokyklos slenkstį moksleivis, tėvas, mama, senelis, močiutė dažnai su dideliu pasitikėjimu, viltimi kalba apie pradinių klasių mokytoją. Pradinis ugdymas yra labai svarbus - tai kelio pradžia. Maži žmogeliukai pasitiki savo mokytoju, orientuojami saugoti gamtą, savo sveikatą. Mokosi pažinti save, indentifikuoja, kontroliuoja save. Pirmaeilė pareiga – mokyti bendravimo ir bendradarbiavimo. Pirmąją savo mokytoją prisimena visi.

Vertybines nuostatas ugdo kiekvienas mokomasis dalykas jau pradedant pirma klase. Šiandien labai svarbu išmokti skaičiuoti, rašyti dailiai, aiškiai ir be klaidų. Pradinukai mokosi taisyklingai atlikti bendruosius mankštos pratimus, dalyvauja įvairiuose sveikatiados renginiuose. Kūryba – pagrindinė savęs realizavimo forma. Įgimtas žmogaus poreikis, kuris realizuojamas visą gyvenimą. Vaikams reikia sukurti sąlygas kūrybiškumo vystymuisi. Sakoma, kad kuo žmogus užimtesnis,  tuo jis produktyvesnis.

Kūrybiškumas ugdomas  per visus mokomuosius dalykus. Labai svarbios dailės ir technologijų pamokos. Piešiant skatinamas vaiko kūrybiškumas ir  vaizduotė. Piešiame teptukais, tapome pirštais, delnais, tapome pirštais ir plastelinu,  kerpame, klijuojame, lankstome. Tai paprasčiausias būdas lavinti smulkiąją motoriką ir rankų miklumą. Kalbų pradžiamokslis būtinas.

Kokie gudrūs mokiniai, kurie kitoje šalyje jau geba susikalbėti su bendraamžiais anglų kalba. Pamokose muzikuoja  įvairiausiais instrumentais, mokosi išgirsti įvairius muzikinius garsus. Noriai dalyvauja pasaulio pažinime. Nuolat ekperimentuoja, tyrinėja, atlieka bandymus į kuriuos įtraukia net tėvelius.

Pradinių klasių mokytojo darbo esmė – kaskart viską pradėti iš naujo, privalu žengti koja kojon su šia diena, nes dirbi su jaunais žmonėmis.

Pradinių klasių mokytojo darbo esmė – kaskart viską pradėti iš naujo, privalu žengti koja kojon su šia diena, nes dirbi su jaunais žmonėmis. Mokytoja dirba taip, kad mažas vaikas jaustųsi puikiai, noriai skubėtų į mokyklą. Juk tiek mokinys, tiek mokytoja keliasi net 6 valandą ryto, kad laiku ateiti į mokyklą. Mokiniai ateina anksti į mokyklą, stengiasi pasitikti savo mokytoją, paimti už rankos ir kartu keliauti į paslaptingą mokslo šalį. Pradinukai gyvena, žaidžia, dalyvauja renginiuose, kuriuos rekomenduoja mokytoja. Pradžios mokyklos padėtas pamatas lieka visą gyvenimą. Mokytis reikia, mokytis verta. Kartu su mokytoja užsibrėžti savąjį tikslą ir jį siekti.

Išties pradinių klasių mokytojas ir reiškia daug, ir gali daug. Gali daug, nes juk jis dažnai yra vaiko aplinkos didžiausias šviesulys, jis patarėjas ir  draugas. Kuo anksčiau skiriamas dėmesys mokslui, tuo rezultatai geresni.

Verta prisiminti garsiojo Mahatma Gandhi išmintį: ,,Jei nori, kad pasaulis keistųsi, keiskis pats.“  

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Temos: 1 Mokytojai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt