Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas Sava Roma: Išsiųskite mane į Italiją, noriu rasti savo Romeo!

Studentų protestas Romoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Studentai Romoje.
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Klaidžiodama siauromis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis užsimerkiu ir įsivaizduoju, kad esu Romoje. Regiu save besisukant siaurame skersgatvyje, jaučiu mano plaukus kedenantį šiltą...

Klaidžiodama siauromis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis užsimerkiu ir įsivaizduoju, kad esu Romoje. Regiu save besisukančią siaurame skersgatvyje, jaučiu mano plaukus kedenantį šiltą vėją, mano skruostus bučiuojančią Italijos saulę. Rodosi, kad net girdžiu balsus, regiu valiūkiškai šūkaujančius įdegusius tamsiaplaukius vaikinus, prisispaudžiu prie sienos praleisdama dviračiu skriejančią žavią damą.

Dalyvaukite konkurse ir jūs! Laimėkite kelionių agentūros „Novaturas“ įsteigtą kelionę į Italiją. Daugiau apie prizą ir konkurso sąlygas skaitykite čia.

Ech, tereikia užsimerkti, ir Roma atrodo taip arti, lyg ranka pasiekiama. Nors niekad neteko pabuvoti šiame turistų išgirtame romantiškame mieste, bet mintimis ten nukeliauju kasdien. Vos tik pasitaikius progai, niekad neatsisakau praleisti vakaro žiūrint dar vieną filmą apie šį man dar nepažįstamą kraštą. Ir visai nesvarbu, ar tai – senovinis filmas, pasakojantis apie paslaptinguosius gladiatorių laikus, ar šiuolaikinis holivudo šedevras, persisunkęs romantika ir saldus lyg šviežias medus. Nors, vis dėlto, mano mylimiausias filmas – neorealizmo palikimas, įspūdingas ir įsimintinas Vittorio de Sica „Dviračio vagis“, pasirodęs dar 1948 metais. Itališkas temperamentas, kurį perteikia net ne profesionalūs aktoriai, kameros darbas, leidžiantis gėrėtis Italijos spalvomis net juodai baltame filme – juk tai tikrasis kino menas! Mano svajonė – apsilankyti Porta Portese turguje, kuriame ir buvo nufilmuota dalis šio kino istorijoje neįkainojamo filmo.

Kasdien savo gyvenime vis susiduriu su Italija.

Kasdien savo gyvenime vis susiduriu su Italija – visai netikėtai prekybos centre pačiumpu Itališką vyną, kuris pasirodo esąs skaniausias, kokio tik teko ragauti. Gatvėje nejučiomis atsisuku ir įsispoksau į itališkai kalbančią porelę – tokie aistringi, tokie temperamentingi ir tuo pačiu metu – laimingi – jie sužavi mane savo šypsenomis ir entuziazmu. Naujas pažįstamas kviečia mane į pasimatymą – susitinkame Itališkame restorane, ir skambant serenadoms jis kabina makaronus man ant ausų – spėju – itališkus? Pasiduodu, įsimyliu ir vėl verkiu sudaužyta širdimi. Mano skausmą malšina ne kas kitas, o tas pats skanusis itališkas vynas. Verkiu ir juokiuosi, nes tik dar labiau įsimyliu Italiją.

Ta nuostabi šalis, tokia paslaptinga ir tolima, bet tuo pat metu esanti taip arti – mano širdyje. Sava Roma – mintyse jau regiu save tapančią Tibro upės pakrantėje. Nieko nebelauksiu – bėgu į knygyną pirkti knygos „Itališki pasikalbėjimai“ – juk kai sutiksiu savo Romeo, turėsiu jam pasakyti, kaip nekantriai jo laukiau!

Adelina

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Temos Roma, Italija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt