Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kam rūpi nuo elektros išlydžio žuvęs gandras?

Nutrenktas gandras
Skaitytojo nuotr. / Nutrenktas gandras
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Skaitytojas Valdukas Krasovskis atsiuntė šiurpų laišką. Jis pakraupęs dėl žuvusio gandro, kuris niekam nerūpi.

Skaitytojas Valdukas Krasovskis atsiuntė šiurpų laišką. Jis pakraupęs dėl žuvusio gandro Širvintų rajone Viršuliškių kaime. Paukštis, skaitytojo teigimu, niekam nerūpi.

„Laba diena, parodykite Lietuvai, kad niekam nerūpi ant laidų jau savaitę kabantis gandras. Jį nutrenkė elektra. Skambinom ir gamtos apsaugai, ir elektrikams iš “Lesto„. Sakė, kad atskambins, bet, deja, jokių žinių jau tris dienas. O gandras vis dar kabo ir jau skleidžia nemalonų kvapą“, – rašo skaitytojas.

„Lesto“ atstovo Martyno Burbos komentaras:

Trečiadienį, 12.22 val., buvo gautas pranešimas apie minėtą įvykį. Mūsų specialistai šiandien planuoja nuvykti į vietą ir nukelti gandro gaišeną.

Ant elektros stulpų kraunami gandralizdžiai nėra saugūs nei paukščiams, nei žmonėms. Prilietę elektros laidus gandrai neretai mirtinai traumuojami elektros srovės, be to, patiriama nuostolių dėl elektros nutekėjimo bei laidų nutrūkimų.

Mūsų darbuotojai gandralizdžių perkėlimo darbus vykdo jau keletą metų. Kiekvieną rudenį ir ankstyvą pavasarį, kuomet gandrai būna išskridę, pavojingiausiose vietose ant elektros linijų atramų sukrauti gandrų lizdai perkeliami – ant atramų tvirtinami specialūs metaliniai stovai su platformomis, ant kurių paukščiai vėliau vėl krauna savo lizdus. Tokios lizdavietės saugesnės ne tik aplinkiniams, bet ir patiems paukščiams.

Be to, šiemet pavasarį baigėme 2009 m. prasidėjusį ir drauge su Lietuvos ornitologų draugija, Gamtos tyrimų centro Ekologijos institutu bei partneriais įgyvendintą projektą „Baltojo gandro apsauga Lietuvoje“. Projekto metu pastatyta 1520 naujų lizdų platformų, kurias virš elektros oro linijų atramų iškėlė elektros skirstymo bendrovė LESTO. Siekiant, kad paukščiai lizdus krautų natūraliose buveinėse, kurios nekelia jiems grėsmės, LESTO gandralizdžių kėlimo darbus tęs planinių remontų metu arba kai bus realus pavojus elektros tiekimo nutraukimui.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Temos LESTO, Gandras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt