Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 19d. 16:28

Metęs rūkyti skaitytojas: kodėl merginos prekybos centruose atvirai reklamuoja naujas cigaretes?

Mergina, reklamuojanti cigaretes
Skaitytojo nuotr. / Mergina, reklamuojanti cigaretes

Kiek man žinoma ir suprantama, cigarečių bei tabako gaminių reklama Lietuvoje yra uždrausta. Gal klystu, tačiau panašu, kad išmintingieji Lietuvos verslininkai rado būdą, kaip...

Kiek man žinoma ir suprantama, cigarečių bei tabako gaminių reklama Lietuvoje yra uždrausta. Gal klystu, tačiau panašu, kad išmintingieji Lietuvos verslininkai rado būdą, kaip apeiti dar vieną įstatymą.

Vieną vakarą apsilankiau prekybos centre „Rimi“, esančiame Savanorių pr. 16, Vilniuje. Apsiprekinęs žingsniavau iš kasų išėjimo link. Tačiau, praeinant pro „kioskelį“, kuriame prekiaujama išskirtinai tik cigaretėmis, mane užkalbino mergina, rankose laikydama planšetinį kompiuterį.

– Laba diena, ar galėtumėte sudalyvauti apklausoje? – užkalbino ji.

– Taip, žinoma! – daug nesvarstęs, sutikau aš.

Iš pradžių ji paklausinėjo, kiek man metų, iš kokio miesto ir pan. Po visų socialinių ir demografinių temų, klausimai pajudėjo link esmės.

– Ar jūs rūkote? – paklausė „interviuotoja“.

– Ne, nerūkau! Jau daugiau kaip pusę metų, ir labai tuo džiaugiuosi! – su pasididžiavimu konstatavau faktą.

– Na, kadangi jūs rūkėte anksčiau, kaip ir galima tęsti... – suburbėjo ji sau po nosimi, pirštu baksnodama į kompiuterio ekraną.

Po keleto klausimų apie mano rūkymo patirtį – kokio prekinio ženklo cigaretes, stiprumo, skonio ir pan. – rūkau, o tiksliau – rūkiau, ji išsitraukė iš savo rankinės cigarečių pakelį ir paklausė:

– Ar esate pastebėjęs rinkoje šias naujas cigaretes?

– Ne, nesu. – ir nelabai man įdomu, pamaniau sau.

– Tai (firmos pavadinimas) – pirmosios Lietuvoje plonos cigaretės su mėtine kapsule filtre, kurių nuostabus skonis... – deklamavo ji toliau tarsi eilėraštį išmoktą reklaminį tekstą.

– Dabar, kai jau žinote apie šias naujas cigaretes, ar jūs ketinate jas išbandyti ateityje? Įvertinkite prašau skelėje nuo 0 iki 10. – nenustygo ji.

– Po velnių, aš juk nerūkau, tikrai nesiruošiu grįžti prie šio nuodingo įpročio. – suirzau aš.

Dar po kelių klausimų – atsakymų mes gražiai atsisveikinome ir pasukome savais keliais.

Apklausos metu mergina paminėjo, kad dirba įmonėje UAB „Totem promo“. Nesunku buvo internete surasti daugiau informacijos apie šią reklamos agentūrą, kaip ji pati save pristato reprezentacinėje interneto svetainėje. Prie aptarnaujamų klientų sąrašo puikuojasi ir pačios „apklausos“ užsakovės logotipas – JTI (Japan Tobacco International), šių cigarečių gamintoja.

Gal aš kažko nesuprantu, tačiau mano kuklia nuomone, tai akivaizdi cigarečių reklama, kuri pridengiama neva vykdoma apklausa.

Manau, ne man vienam teko sužinoti apie „pirmąsias <...> cigaretes Lietuvoje su kapsule“. Tikėtina, kad atsirado ir tokių, kurie susigundė išbandyti jas. Dar blogiau, jei jas išbandė koks nors visai neseniai iš rūkymo pančių išsivadavęs žmogelis.

„Rimi“ komentaras

UAB „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė labai atsiprašo papiktinto kliento:

„Pagal galiojančią sutartį su tabako gaminių tiekėju, “Rimi„ leido tiekėjui vykdyti rūkančiųjų pirkėjų apklausas kai kuriose "Rimi" parduotuvėse, o tiekėjas įsipareigojo tokias apklausas vykdyti laikantis Lietuvos Respublikos teisės aktų, o taip pat geros verslo praktikos ir etikos principų.

Tik sužinoję apie susidariusią situaciją (tai buvo maždaug prieš mėnesį) mes pranešėme savo susirūpinimą tiekėjui. Žinome, kad šiuo metu Alkoholio, narkotikų ir tabako kontrolės departamentas vykdo tyrimą šiuo klausimu. "Rimi" bendradarbiauja su departamentu, tai yra pateikia visą prašomą informaciją.  Sulaukę minėto departamento išvadų priimsime atitinkamus sprendimus, jeigu jų reikės.

Daugiau nusiskundimų dėl vykdytos apklausos nesame gavę“.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Temos: 1 Cigaretės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt