Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pegaso“ knygos kainos mįslė

Knygyne „Pegasas“ ne visos kainos nurodytos eurais, o kaina ant knygų viršelių ir kompiuterinėje sistemoje skiriasi.
Knygyne „Pegasas“ ne visos kainos nurodytos eurais, o kaina ant knygų viršelių ir kompiuterinėje sistemoje skiriasi.
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusį penktadienį Telšiuose, knygyne „Pegasas“ pardavėja šokiravo savo atvirumu ir garsiai prabilo apie tai, kas yra laikoma „vieša paslaptimi“, jog artėjant 2015-iesiems...

Skaitytoja Donata Kazlauskienė redakcijai atsiuntė, jo teigimu, įrodymą, kad prieš rugpjūčio 22 d., kai prekybininkai privalėjo paskelbti kainas ir litais, ir eurais, pakilo ne tik picų, ne tik drabužių ar kibinų kainos. Žemiau pateikiame skaitytojos pasakojimą.

***

Telšiuose, knygyne „Pegasas“, pardavėja šokiravo savo atvirumu ir garsiai prabilo apie tai, kas yra laikoma „vieša paslaptimi“ – jog artėjant 2015-iesiems metams ir euro įvedimui prekybininkai kelia kainas. Nuo kainų kėlimo neatsilieka ir knygynas „Pegasas“.

Pardavėja šokiravo savo atvirumu ir garsiai prabilo apie tai, kad, artėjant 2015-iesiems metams ir euro įvedimui, prekybininkai kelia kainas.

Vertėtų pradėti nuo to, kad verslininkai iki rugpjūčio 22-osios privalėjo rodyti kainas eurais ir litais. Tai skelbiama ir internetinės svetainės www.euras.lt puslapyje: „Nurodoma, kad prekes parduodantys ar paslaugas teikiantys asmenys kainas litais ir eurais privalo pradėti rodyti ne vėliau kaip nuo š. m. rugpjūčio 22 d. ir iki kitų metų birželio 30 d., o kainas perskaičiuoti pagal Euro įvedimo įstatyme nurodytas taisykles“.

Deja, Telšiuose, knygyne „Pegasas“ to padaryta nebuvo. Maža to, ant kai kurių knygų kainos buvo nurodytos vienokios, o kompiuterinėje sistemoje įvestos kitokios. Tai pastebėjau ir nusprendžiau pasidalinti informacija, klaidinančia pirkėjus.

Išsirinkau tris kygas. Viena jų buvo „Kakė Makė žaidžia raidėmis. Užduotėlės vaikams“. Ant knygos viršelio nugarinės pusės nurodyta kaina – 11.59 Lt, tačiau, kiek tai būtų eurais, neparašyta. Nuėjus prie kasos, pardavėja įmušė visiškai kitokią kainą, nei buvo – 12,19 Lt. Pasiteiravau, kodėl kita kaina?“ Sulaukta kiek netikėto atsakymo: „Tikrai. Matyt, nespėjome perklijuoti. Žinote, dabar prieš eurą visi kelia kainas. Jeigu nenorite, nepirkite“.

Vis tiek nusipirkau tą knygą, nes man jos reikėjo, o ir pinigų skirtumas nedidelis. Tačiau faktas tas, kad visoje Lietuvoje veikiantis knygynų tinklas „Pegasas“ vykdo nesažiningą kainų politiką. Raginu knygų mylėtojus akyliau stebėti minėto knygyno prekes ir netylėti.

Papildyta. „Pegaso“ atstovai teigia, kad tai nėra kainų didinimas, o tik techninė klaida

Situaciją komentuoja Agnė Dvarionienė, „Alma littera“ įmonių grupės Viešųjų ryšių vadovė:

„Reaguodami į skaitytojos pasakojimą, norime atsakingai pareikšti, kad jokios specialios, o ypač – nesąžiningos – kainų politikos prieš įvedant eurą mes tikrai nevykdome.

Įvertinę aprašytą situaciją, esame tikri, kad nesusipratimas galėjo įvykti arba dėl žmogiškojo faktoriaus (vienas knygelės egz. tiesiog netyčia liko fiziškai neperkainuotas, t.y. su nepakeistu lipduku), arba tiesiog dėl to, kad kainos lipdukas atsiklijavo ir prilipo prie kurios nors kitos greta buvusios knygelės...

Tos pačios priežastys galėjo lemti ir kainos neatitikimą ant kasos čekio ir paties leidinio – kai kurių leidinių kainos keitėsi dar šių metų pradžioje (konkrečiai Kakės Makės knygutei, apie kurią kalbama klientės pretenzijoje, kaina buvo keista 2014.01.09 d.), taigi tikėtina, kad galėjo užsilikti viena kita knygelė, ant kurios kaina iki šiol nebuvo perklijuota.

Tai mus tik paskatina ateityje atidžiau peržiūrėti kainų žymėjimo procesą ir būti kruopštesniems.

Knygyno konsultantės komentarą sunku vertinti, nes nebuvome ten ir negirdėjome, kaip iš tikrųjų vyko pokalbis.... Mūsų žiniomis šią klientę aptarnavo vyr. konsultantė, kuri knygyne „Pegasas“ dirba jau daugelį metų ir šioje situacijoje ji tiesiog klientės atsiprašė dėl kainų žymėjime pasitaikiusios klaidos, juolab, kad visos kitos to paties pavadinimo knygos buvo su teisinga kaina (ir litais, ir eurais).

Bet kokiu atveju, jokių asmeninių interpretacijų euro įvedimo tema mes netoleruotume ir esame pasiruošę apie tai pakartotinai informuoti mūsų knygynų darbuotojus. Taigi dar kartą užtikriname, kad tikrai nesinaudojame euro įvedimu, kaip pretekstu kelti prekių kainas ir taikome sąžiningą prekių kainų perskaičiavimą. Belieka tik apgailestauti, kad klientei pasitaikė būtent ta, galbūt vienintelė, knygelė, kuri buvo klaidingai pažymėta ir tai sukėlė abejonių mūsų skaidrumu. Nuoširdžiai tikimės, kad ateityje tai daugiau nebepasikartos“.

APIE AKIVAIZDŲ NEMOTYVUOTĄ PREKIŲ BRANGIMĄ PRANEŠKITE ikrauk@15min.lt.

Knygyne „Pegasas“ ne visos kainos nurodytos eurais, o kaina ant knygų viršelių ir kompiuterinėje sistemoje skiriasi.
Knygyne „Pegasas“ ne visos kainos nurodytos eurais, o kaina ant knygų viršelių ir kompiuterinėje sistemoje skiriasi.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt