Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaurės miestelio gyventojai – prieš naujas statybas

Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Šiaurės miestelyje žmonių ir taip lyg skruzdėlyne, šiuo metu gyvena apie 12 tūkst., tačiau čia jau ir vėl planuojamos naujų daugiabučių statybos. Statybų verslo atstovų apetitas...

Šiaurės miestelyje žmonių ir taip lyg skruzdėlyne, šiuo metu gyvena apie 12 tūkst., tačiau čia jau ir vėl planuojamos naujų daugiabučių statybos.

Statybų verslo atstovų apetitas toks žvėriškas, tad paprasto žmogaus normalios gyvenimo sąlygos jiems nė motais. Ar prieš planuojant statyti naująsias dėžutes buvo svarstyta, o kaip padidės mašinų srautas, oro užterštumas, kiek papildomai ryte ir vakare laiko teks praleisti transporto spūstyse? Jau ne sykį Žirmūnų ir Šiaurės miestelio bendruomenės skundėsi dėl vietų stygiaus ne tik darželiuose, bet ir mokyklose. Šiame rajone ir taip maža žalios vejos ar medžio paunksmės, tačiau verslininkų tikslas tik vienas – užstatyti kiekvieną laisvą kvadratinį metrą daugiabučiais ir susižerti kišenėn gražaus pinigo. Šiai dienai šis rajonas laikomas vienu patraukliausiu gyventi, tačiau kas bus po kelerių metų, ar jis išliks ir toliau toks, kai nebus nė kur kojos pastatyti?

Statybų verslo atstovų apetitas toks žvėriškas, tad paprasto žmogaus normalios gyvenimo sąlygos jiems nė motais.

Pirkdami butą atidžiai ištyrinėjome detalųjį planą, tad pro langus matomas sovietinis palikimas (senos statybos dviejų aukštų pastatas), kuris pagal patvirtintą detalųjį planą ateityje turėtų virsti komercinėmis patalpomis, mūsų negąsdino. Tačiau dabar svarstomas naujas detalusis planas, pastato paskirtį ketinama keisti į gyvenamąjį daugiabutį. Šis gražuolis ūgtelės iki 22 metrų, tad turės net septynis aukštus, o nuo mūsų langų bus nutolęs 24 metrus (smagu bus ryte kaimynui ranką paduoti) ir uždengs savo aukščiu visą mūsų namo dalį (namai stovės lygiagrečiai), tad apie rytinės saulės spindulius galėsime pamiršti. Įdomu tai, kad šis namas (Žygio g. 88, Vilnius) neplanuoja jokios vaikų žaidimo aikštelės, nė vienos antžeminės parkavimo vietos, tik požeminį garažą, kuriame vargu ar visi įstengs nusipirkti vietą savo transporto priemonei. Tad situacija, statant mašinas prie namų, dar „pagerės“. Numatomas itin visuomenės poreikius atitinkantis statinys. Gyventojai tikisi, kad savivaldybėje nebus patvirtintas naujasis detalusis planas, tačiau kieno bus svaresnis žodis – gyventojų  ar verslininkų, siekiančių lengvų pinigų?

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt