Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 8d. 01:26

Aktorė Kristina Kazakevičiūtė skaito „Barborą“

Aktorė Kristina Kazakevičiūtė skaito „Barborą“
Asmeninio albumo nuotr. / Aktorė Kristina Kazakevičiūtė skaito „Barborą“

Juozo Grušo namų-muziejaus, įkurto Kalniečių gatvėje, kieme dažnai šurmuliuoja jaunimas.

Juozo Grušo namų-muziejaus, įkurto Kalniečių gatvėje, kieme dažnai šurmuliuoja jaunimas. Šis rašytojas, dramaturgas dar ir šiandien nepamirštamas dėl ypatingo gerumo, jo kūriniuose likusios dvasinės šviesos.

Nepamirštamai įsimena tragikomedijos „Meilė, džiazas ir velnias“ veikėjų istorijos, istorinis žaviosios Barboros Radvilaitės meninis paveikslas, novelių siužetai. Kauno kamerinio teatro aktorė Kristina Kazakevičiūtė viešėjo susitikime su „Aušros“ gimnazijos dešimtokais, skaitė ištrauką iš „Barboros Radvilaitės“.

Gyvas balsas, veido mimika, iškalbingos pauzės leido mokiniams pajusti, kokie įtempti buvo Žygimanto Augusto ir jo motinos, stiprios politikės Bonos santykiai. Scena  suvaidinta Juozo Grušo muziejaus Barboros salėje. Matyt, jai ir dramaturgas skyrė  išskirtinį dėmesį. Mokiniai iš istorijos pamokų jau žino, kad Radvilaitė buvo ypatingo grožio ir žavesio jauna moteris, dėvėjusi skoningus drabužius ir papuošalus.

Jos  tobuli veido bruožai, charakterio savybės buvo visiškai priešingos valdingajai Bonai. „Gal dėl to ir patraukė Žygimantą Augustą?“ – samprotauja  aktorė Kristina Kazakevičiūtė. Muziejuje eksponuojama Veršvų vidurinės mokyklos mokinių darbų paroda apie Barborą Radvilaitę.

Kaip ir galima tikėtis, muziejuje atveriami subtilūs asmenybės gyvenimo tarpsniai, papasakojamas nevadovėlinis epizodas, charakterizuojantis  įžymybę. Muziejaus gidė Nijolė Majerienė mokiniams atskleidė rašytojo Juozo Grušo kasdienio gyvenimo   subtilybes.

Papasakojo, kaip jis laikydavosi žodžio, nenuvildavo, jeigu kam pažadėdavo ką nors padaryti. Į Grušų namus rinkdavosi įžymūs menininkai, gerdavo kavą ir kalbėdavosi.  Kavos pupeles namuose skrudindavo rašytojo žmona, sakė, kad nereikia gailėti pinigų kavai ir kavos svečiams.

Savo namus Kalniečių gatvėje  suprojektavo pats rašytojas, todėl juose taip gera, jaučiamas Juozo Grušo  dvasingumas, gerumas, namų šiluma. Ant sienos kabo laikrodis – jame sustabdyta rašytojo mirties akimirka.  Dabar čia ramu, o tuomet, kai gyveno rašytojo šeima, kambariuose vietos užteko ir augintiniams. Jų rašytojas turėjo nemažai.

Mokiniai išėjo iš muziejaus pasisėmę ne tik  žinių, bet ir  dvasiškai pakylėti, maloniai pabendravę su muziejaus gide ir aktore Kristina, kurios vaidinamus spektaklius mėgsta lankyti.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt