Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 25d. 09:11

Festivalis „nowJapan 2012“ supažindins su modernia ir tradicine japonų kultūra (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Šių metų rugpjūčio 14-19 d. Vilniaus Kongresų rūmuose įvyks penktasis moderniosios, populiariosios ir tradicinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“.

Šių metų rugpjūčio 14-19 d. Vilniaus Kongresų rūmuose įvyks penktasis moderniosios, populiariosios ir tradicinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“.

Į festivalio metu vykstančius renginius bus pritrauktas rekordinis, daugiau nei 4 tūkst. lankytojų ir dalyvių skaičius. Festivalis „nowJapan“ yra didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse, kuriame šiemet dalyvaus ne tik lietuviai, bet ir svečiai iš Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos ir Danijos.

Festivalyje pasirodys žaibiškai pasaulyje išgarsėjęs fotografas Hideaki Hamada ir pristatys savo fotografijos darbų parodą „Haru and Mina“, kurioje yra užfiksuoti dviejų menininko sūnų kasdienybės džiaugsmai bei japoniškos šeimos gyvenimo subtilybės. Fotografas pirmą kartą lankysis Europoje ir asmeniškai dalyvaus savo darbų parodos atidaryme. Festivalio „nowJapan“ lankytojams Hideaki Hamada išsamiai pristatys išskirtinius niekur anksčiau nerodytus darbus.

Iš Japonijos į festivalį atvyksta originalus ir autentiškas sutartines giedančių moterų trio. Atlikėjos yra „Ainu“ kultūros atstovės ir puoselėja tik atokiose šiaurinėse Japonijos salose išlikusias tradicijas. Viena svarbiausių šios šamaniškos ir paslaptingos kultūros išraiškos formų yra dainos, kurias išgirsti ir patirti galės šių metų festivalio lankytojai.

Visiems besidomintiems teatru Nacionalinio dramos teatro aktorė ir choreografė Vesta Grabštaitė pristatys Japonijos vaidybos menų centre išmoktą mįslingąjį teatro režisieriaus, rašytojo ir filosofo Tadashi Suzuki dramos aktorių vaidybos metodą, kartu su savo vadovaujamu aktorių kolektyvu atliks šiuo metodu paremtą vaidinimą.

Kasmet festivalyje daug lankytojų dėmesio susilaukia Japonijos populiariosios kultūros fenomenas – „Cosplay“ konkursas. Jo metu varžosi ir spalvingus savarankiškai pagamintus kostiumus demonstruoja išradingi dalyviai iš Lietuvos ir užsienio šalių. „Cosplay“ renginiams ruošiamasi visus metus, o sudėtingi kostiumai gaminami savarankiškai. Įkvėpimo dalyviai semiasi iš garsių kompiuterinių žaidimų, japonų animacijos ar japoniškų komiksų – manga. Spalvingais kostiumais apsirengusių dalyvių pasirodymų metu stengiamasi kuo tiksliau atvaizduoti pasirinktą personažą, pademonstruoti aktorinį meistriškumą ir įsijausti į savo personažo vaidmenį. Kompetentingos komisijos ir žiūrovų balsavimu išrinktiems konkurso nugalėtojams suteikiama garbė atstovauti savo šalį didžiuosiuose tarptautiniuose „Cosplay“ renginiuose. Vienas jų – didelis kasmet vykstantis Europos čempionatas „Eurocosplay“, kuriame 2011 m. Londone Lietuvą atstovavo ir garbingą 10-tąją vietą užėmė festivalio „nowJapan“ metu vykusio konkurso nugalėtojas Giedrius Didžbanis. Šiemet su festivalio lankytojais susitikti ir teisėjauti „Cosplay“ konkurse atvyks daugkartiniai tarptautinių renginių dalyviai ir nugalėtojai: britas Neilas Lockwoodas ir rusė Adelhaid.

Taip pat į šių metų festivalį iš Japonijos atvyksta 132 filmų ir kompiuterinių žaidimų garso takelių kompozitorė ir populiariosios muzikos atlikėja Aki Hata. Atlikėja ypač populiari Japonijoje, dainuoja ir groja klavišiniais grupėje Tsukihiko, pati rašo dainų tekstus ir „nowJapan“ lankytojams surengs savo autorinių dainų koncertą.

Festivalyje, be pagrindinių fotografo Hideaki Hamada, dainininkės Aki Hata, režisierės Vestos Grabštaitės, „Ainu“ kultūros giedotojų pasirodymų ir „Cosplay“ konkurso, lankytojai turės pasirinkimą iš daugiau nei 50-ties dirbtuvių, paskaitų, parodų, koncertų, filmų ir kitų veiklų.

VIDEO: nowJapan 2011 teaser trailer

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt