Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 7d. 12:07 , atnaujinta: 2014 kovo 7d. 12:07

Kaziuko mugė Dundalke, Airijoje

Dundalko lietuvių benrduomenės nariai su garbiais svečiais
Dundalko lietuvių benrduomenės nariai su garbiais svečiais

Kaziuko mugė - viena didžiausių švenčių Lietuvoje. Prisimindami savo tradicijas, kovo 1-ą dieną Kaziuko mugę surengė ir Airijos lietuviai, gyvenantys Dundalko mieste. Vos pernai...

Kaziuko mugė – viena didžiausių švenčių Lietuvoje. Prisimindami savo tradicijas, kovo 1-ą dieną Kaziuko mugę surengė ir Airijos lietuviai, gyvenantys Dundalko mieste. Vos pernai lapkritį susikūrusios Dundalko lietuvių bendruomenės nariai organizuodami šventę plušėjo keletą mėnesių, bet rezultatais liko labiau nei patenkinti: į Crowne Plaza viešbutį šeštadienį susirinko daugybė lietuvaičių iš visos Airijos (kai kurie dėl mugės keliavo net 300 kilometrų!). Vietinė spauda ir radijas plačiai nušvietė būsimąją šventę ir  į mugę suplūdo apie 2000 lankytojų, iš kurių nemaža dalis liko ir vakariniame Virgio Stakėno koncerte.

Mugėje dalyvavo 45 prekeiviai (lietuviai, airiai, lenkai, vengrai), susirinkę iš visos Airijos, kurie pristatė ir pardavinėjo gaminius iš vilnos, medžio drožinius, dekupažo darbus, gėlių puokštes, tradicines lietuviškas mėsas, rūkytas žuvis, pyragus, medų, kibinus, šakočius ir dar daug įvairiausių grožybių.

Kaziuko mugę oficialiomis kalbomis pradėjo Lietuvos ambasarorius Airijoje Vidmantas Purlys, kurį į šventę atlydėjo žmona Dita, kunigas Egidijus Arnašius, Dundalko miesto kanslerė Jennifer Green ir Dundalko lietuvių bendruomenės pirmininkas Egidijus Vaitkus. Lankytojus linksmino vaikų pop-choras „Boružiukai“, dainininkė Raimonda Masiulytė, folkloro ansamblis iš Dublino „Lietuviškas Dobilas“. Renginį vedė Tomas Kyzelis, o šaunų muzikinį foną sukūrė ir saksofonu grojo muzikantas Antanas Vilička. Už nuostabias nuotraukas Dundalko lietuvių bendruomenės nariai dėkoja Skaidriui Bielskiui.

Mugei pasibaigus šurmulys ilgai nenurimo – lietuvaičiai rinkosi į Virgio Stakėno koncertą. Nuo pirmos dainos žmonės pradėjo šokti ir garsiai dainavo populiarias ir visiems gerai žinomas V. Stakėno dainas. Ankstų rytą prasidėjusi šventė pasibaigė tik apie vidurnaktį. Mugės ir koncerto svečiai bei prekybininkai išssiskirstė kupini geros nuotaikos ir neneišdildomų įspūdžių.

Kaziuko mugės organizatoriai nuoširdiai dėkoja ne tik visiems, kurie saulėtą pirmąją pavasario dieną atvyko į Kaziuko mugę, bet ir  šventės rėmėjams, be kurių pagalbos nebūtų pavykę organizuoti tokios puikios šventės.

Tikimės, kad pavyks dažniau suburti lietuvius į tradicines lietuviškas šventes, kad nepamirštume savo šalies papročių, dainų, gimtosios kalbos.

Parengė Aistė Lukoševičienė
 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt