TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kūrybinių industrijų festivalyje PIXEL diskutuota apie animaciją

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio mėnuo skirtas kūrybinių industrijų festivaliui PIXEL, kuris kviečia apsilankyti renginiuose skirtuose būtent šiai ekonomikos sričiai. Šį šeštadienį Jono Meko vizualiųjų...

Spalio mėnuo skirtas kūrybinių industrijų festivaliui PIXEL, kuris kviečia apsilankyti renginiuose skirtuose būtent šiai ekonomikos sričiai.

Šį šeštadienį Jono Meko vizualiųjų menų centre vyko paskaita įdomiu ir netgi intriguojančiu pavadinimu „Animacijos galia“. Pranešimą skaitė animatorius Meinaras Valkevičius, kuris šioje srityje dirba nuo 2000 metų. Jis išraiškingai pasakojo apie animacijos atsiradimo priežastis, minėjo, kad animacijos efektų galime matyti ir kasdieniniame gyvenime: reklamose, prezentacijose, žaidimuose, fantastiniuose filmuose...

Pranešimas buvo išsamus ir sudomino žiūrovus, nes  renginio vedėjas ne tik pasakojo kaip sukuriami animaciniai efektai, apie animacijos kūrimo populiariausias programas, 2D ir 3D stilius, bet taip pat kiekvienai temai kaip pavyzdį rodė po žaismingą video medžiagą. Be populiariausių filmukų taip pat buvo rodoma senoji animacija. James Stuart Blackton 1906 metais sukurtas pirmasis pasaulyje filmukas „Humorous Phases of Funny Faces“ (linksmų veidų juokingi etapai).

M. Valkevičius pasakojo, jog senoji animacija buvo  kuriama visiškai elementariai. Herojai buvo piešiami ant juodos lentos ir filmuojami vaizdo kamera. Renginio vedėjas teigė, jog animacija Lietuvoje nėra tokia populiari kaip užsienyje, todėl daugiausiai dėmesio skyrė tokiems užsienio animatoriams kaip Walt Disney, kuris įnešė didelį indėlį šioje srityje. Taip pat buvo minimas Hayao Miyazaki, kuris šmaikščiai yra vadinamas Azijos Walt Disney. Dar vienas visuomenės veikėjas, be kurio ko gero animacijos pasaulis net neegzistuotų yra Alan Lasseter. Būtent šis žmogus sukūrė  3D vaizdą, kuris šiuo metu tampa vis populiaresnis.

Pats M. Valkevičius tikėjosi žiūrovams pristatyti tai, ko jie paprastai nežino ar nėra matę ir parodyti kur tokios informacijos ieškoti. Po paskaitos renginio vedėjas džiaugėsi, nes žiūrovai negailėjo teigiamų atsiliepimų, buvo dar labiau susidomėję animacija bei jos sukuriamais efektais. “Manau, paskaitos metu pavyko parodyti ir supažindinti su pasaulio ir Lietuvos animacijos galia“ - teigia M. Valkevičius.

PIXEL festivalis vyks iki spalio 26 dienos. Tai trys įvairiausių renginių savaitės.  Visi renginiai yra nemokami tik reikalinga išankstinė registracija, todėl nedelskite ir nueikite į tuos renginius, kurie jūsų manymu jums suteiks tikrai vertingų žinių, bus informatyvūs bei įdomūs.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt